1000Kitap Logosu
Oysa yurdumuzda, kayda değer bir demokrasi mücadelesi olduğu söylenemez. Bu tepkisizlik ya da yetersiz tepki, yeni baskıları önümüzdeki günlerde pekala gündeme getirebilir. Demokrasi, özgürlük, kazanılan şeylerdir verilen değil. Öyle olsaydı, 1961 Anayasası hala, yürürlükte olurdu. Verilen şey geri alınır. Ama kazanılan şey kolayca geri alınamaz.
Onunla aşkımız, o diyorum ona, Bir kez söylenmiş ve istense de Bir daha geri alınamaz Kırıcı sözler gibiydi… Cemal SÜREYA, Karne
Zamanı daha başarılı kullanmak "bereket" kavramı ile eş değerdir.
Bereket ise rakamlara indirgenemez, kilo ile tartılamaz, ücret ile alınamaz. Bereket gelirse zamanına, işine, aşına, kazancına anlarsın ki bazen bir, ikiden büyüktür. Yok eğer bereket giderse hayatından istediğin rakamın yanına istediğin kadar sıfır koy ederi sıfırla eş değerdir. Zamanda bereket istiyorsak hayır demek yerine yetim başı okşayalım, bir garibin yüzünü güldürelim.
282 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Albertine Kayıp kitabında Mahpus kitabında yaşananlarının etkisini okuyoruz. Size ait olmayan hiçbir şey hayatta kalmıyor. Gitmesi gereken gidiyor. Kadının bazı şeylerden uzaklaşmak istemesi, ne kadar ilişkinin içinde olursa olsun kendini ilişkiye ait hissetmemesi bu yüzden de sürekli gelgitlerin yaşandığı bir kitap. Bazen bazı işleri kendi isteğimizle nasıl çıkmaza sürüklediğimizi de okuyoruz aslında. [Bu arada bu kitap Kiralık Aşk dizisinden dolayı çok fazla satış rakamları kırdı diye biliyorum. Okuyanların bazıları serinin diğer kitaplarını bilmiyormuş. Buna çok üzüldüm. Çünkü seri tek başına kesinlikle ele alınamaz. Umarım sadece bu kitabı okuyup seriyi bilmeyenler farkına varırlar.] Yazarın benzersiz anlatımına diyecek gerçekten laf yok. Ne dersem diyim hep eksik kalacak. Mükemmel ötesi bir yazar. Son kitabını hemen okumak istiyorum ama bitecek diye de biraz bekletmek istiyorum. Şu an kafam karışık bu yüzden. Herkese keyifli okumalar :)
Albertine Kayıp
8.7/10 · 1.571 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Elle tutulup gözle görülmeyen hiç bir hissin madde ile değeri olamaz
Aşk zümrütlerden daha değerli, güzel opal taşlarından daha kıymetli bir mücevher. İnciler ve nar rengi taşlar onu satın alamaz, pazarda da bulunmaz. Tüccarlardan satın alınamaz, değeri altınla karşılaştırılamaz.
Aşk zümrütlerden daha değerli, güzel opal taşlarından daha kıymetli bir mücevher. İnciler ve nar rengi taşlar onu satın alamaz, pazarda da bulunmaz. Tüccarlardan satın alınamaz, değeri altınla karşılaştırılamaz.
Oscar Wilde
Sayfa 32 - #oscarwilde
1
...
4.624 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.