• 192 syf.
  ·8/10
  #omargarrison’un #tantraseksyogası adlı kitabı; #tantra ve Tantra’nın #seksyogası adını verdiği, aslında yaşamsal bütünlük ve tamamlayıcılık üzerine çiftlere yardımcı olacak bir #kitap . Nefes ve nefes kontrolü, çakralar, renklerin gizli anlamı ve etkileri, seslerin gücü ve önemi, kuçaklaşma, gençlik kaynağı ve #rüyayogası gibi bölümlere ayrılarak; ince ince anlatan ve pratik yapmanızı sağlayan alıştırmalarla dolu bir eser. Kitabı okurken; gençlik ve ölümsüzlük konusunu bitirdiğimde, en başta anlatılan #vampir -lik hikayesini düşündüm. Acaba vampirler bize anlatıldığı gibi kan içmiyorda, gerçekten omur ilik sıvısı nakli mi yapıyorlar? Diye uzun uzun düşündüm.. Neden olmasın dedim. #tomcurise acaba nasıl hala genç gözüküyor diye de geçti aklımdan.. Nefes almak ve neleri etkilediğini görmek için; partnerimle yaptığım alıştırmalar bizleri çok şaşırttı.. Akabinde renkler, renkli ışıklar ve etkilerinin anlatıldığı bölümlerden birçok notlar aldık. #kitapmuhabbeti’nin inanç (inanış) mı? Yoksa #kişişelgelişim mi olduğuna karar veremediği bir kitap oldu.. #okudumbitti diyemiyorum; defalarca okunabilecek bir eser. #kitapyorumu yapabilir miyiz? Bence sadece yazanları uygulayıp deneyebiliriz.. Keyifli okumalar.
 • 376 syf.
  ·13 günde·Beğendi·10/10
  Bostonda ardıcıl baş verən cinayətlər.. Hər cinayət əvvəlki ilə eyni məqsəd daşısa da, qatilimiz özünü hər növbəti cinayət üçün bir az daha hazırlayır; bir növ püxtələşdirir. Qurbanları üzərində buraxdığı izlər sayəsində artıq bir adı da var. Cərrah! İlk qurbanlarında alıştırmalar edərək özünü əsas qurban - Catherine üçün hazırlayır. Bəs niyə bir insan üçün bu qədər insan cinayətə qurban gedir? Cavab Cərrah üçün çox sadədi. Sıra Catherine'ə gələndə hər şeyi ən ustaca həyata keçirmək ve bundan mükəmməl şəkildə zövq almaq.Bu mərhələyə gələnə qədər seçdiyi qurbanlarla özəl olaraq maraqlanmış, onlardan özünə xatirə qalacaq şeyi almağı da unutmamışdır(!) Cərrahın seçdiyi qurbanların bir ortaq nöqtəsi var. Beləcə onun bir sonrakı həmləsini bilmək nisbətən mümkün olmağa başlayır. Bu cinayətdəki bütün nöqtələri birləşdirmək Boston Cinayət Masası'nın öhdəliyindədir. Amma unutmamalı olduqları bir şey var. Cərrah axmaq deyil. Və özündən sonra demək olar ki iz qoymur. Bəs Catherine niyə Cərrahın əsas hədəfidir? Onu cərrahla bağlayan nədir?
  Kitabda zaman zaman dedektivlərin, zaman zaman Catherine'nin və bəzən də cərrahın ağzından oxuyuruq hekayənin axışını. Cərrahın ağzından danışılan Agamemnon mifi haqqında daha əvvəllər bir araşdırmam olmadığı üçün o yerlərini nəfəssiz oxudum deyə bilərəm. Yazarın anlatım dili olduqca rahat və axıcı idi. Hadisələrin baş vermə ardıcıllığı nəfəs kəsici idi və bir sonraki səhifədə nə olacağını təxmin etmək demək olar ki mümkünsüz idi. Xüsusilə son səhifələri bir oxumada bitirdim, yəni o qədər həyəcanlı idi. Tess Gerritsen Cərrah'ı çox mükəmməl bir şəkildə işləyib.
 • 246 syf.
  ·Beğendi·9/10
  Bilindiği üzere şamanizmi diğer inanış veya öğretilerden ayıran en belirgin özellik; amaçlarının kendilerini takip edecek kitleler yaratmak değil, aksine insanları kendi iç dünyalarına yöneltmek ve uyanışları için içsel yolculuğa hazırlamaktır. Bu nedenle bulundukları topluluklarda saygınlık elde etmiş, kendileri istemese de insanlar çevrelerinde toplanmıştır. Böylelikle bütün dini inanışlar içinde yer bulmuş ve (bir din olmamasına rağmen) her topluma kolaylıkla entegre olmuştur.

  Her türlü fiziksel rahatsızlığın temelinde ruhsal bir neden vardır. Şamanlar, bu bilinçle insanların sağlıklarının başlangıç noktası olan ruhsal hallerini muhafaza etmeleri ve iyileştirmeleri için topluluklarda öncü olmuş ve nesiller boyu aktarılan kadim bilgileri kullanarak eşsiz birer şifacı olmuşlardır.

  Yazar, şamanizmi oldukça yalın ve tarihsel derinliğe inmeden, herkesin rahatlıkla kavrayacağı şekilde anlatmış. Kitap konularını, kıymetli din bilimci Mircea Eliade gibi (uzun tarihsel sürece girmeden) her coğrafyaya veya topluma göre uzun detaylarla değil de, genel hatlarıyla ele aldığı için çok daha anlaşılır ve daha fazla çevreye ulaşabilir nitelikte olmuş.

  Kitapta benim en çok hoşuma giden bölüm “Erk hayvanını bulmak ve geri almak” için yapılan alıştırma oldu. Ayrıca, çok boyutlu gerçeklikleri deneyimlemek ve şamanizmin en belirgin özelliği olan “esrime” ye giriş gibi konularda yapılabilecek alıştırmalar kitapta mevcuttur. Kitabın, kişisel gelişime ve anlayışa katkısı olacak pek çok fikirle birlikte bakış açınıza katkı sağlayacak nitelikte olduğunu düşünüyorum.

  Şaman olmayı istemek, bu inanışı anlamak ve içine girmek için bir kapıdır. Ancak, bilindiği üzere şaman olmak için bir kalıtım veya özel bir ruhsal çağrı gerekmektedir.
  İnanan, güvenen, yürüyen her insan için her şey mümkündür…

  Keyifli okumalar…
 • 320 syf.
  ·8 günde·Beğendi·9/10
  I will [4 dk esneme] at [sabah 7:03'te(uyanır uyanmaz)] in [Evde]

  1. (Davranış ) yapacağım, (süre) olarak (yer) de çalışacağım.
  1. Esneme hareketini her sabah 2şer dk olarak evde yapacağım.
  2. Günlük kendime ait bir yazı yazacağım her gece 12de 23 dk olarak evde.

  Eski alışkanlığa yeni alışkanlığı bagla.
  Uyandıktan sonra dus alma alışkanlığı eklemek. ..

  Twitterda hocan paylaştıktan sonra gördüm. Merak ettim. Buna benzer bir kitap olan Alışkanlıkların Gücü isimli kitap okumuştum iki yıl önce. Yalnız orada kendimle ilgili çok da büyük bir değişim görmedim. Göremedim. Nerede nasıl başlayacağımı pek bilemedim. Çünkü uygulamaya yönelik alıştırmalar yoktu. Sistem kuracak içerikler yoktu. Haliyle pek de verimli geçmedi benim için alışkanlıkların gücü.
  Neyse geçelim.

  Sonrasında twitterdatwitterdan sonra youtube baktım atomic habit ile ilgili yapılmış videolara baktım. Özellikle med school kanalı kaliteli içerik üreten ve standardı çok yukarda olan bir kanal. https://youtu.be/KlPmfgRJ_Y0 Bu kitabı bayağı beğendiğini dile getirdi. Çok güzel özet yayınla iki video yapmış kitabın geniş özeti niteliğinde. Ben de merak edip başladım.

  Sabah iki dakikalık esneme evde yapıyorum, uyanır uyanmaz.

  Akşam 23 dk yazı uyumadan yazıyorum.

  Amaç iyi sporcu ve iyi bir yazar haline dönüşmek.

  Bakalım Türkçesi çıkana kadar kaç gün yapacağım.

  Kullandığım uygulama ise habitShare böylelikle arkdaşlarım da takip edip onlara sosyal destek veriyorum.

  Değişim hep birlikte olunca daha kolay olur.
 • - "... İnsan yalnız yaşadığı andan itibaren kendi geçmiş yaşantısıyla ilgili konuların yükü altında ezilir.
  Bu yük onu sersemletir...
  Bundan kurtulmak için de bunun bir miktarını onu her görmeye gelenin üstüne sıvaştırır, bu da bu sefer onların canını sıkar. Yalnız olmak demek ölüme yönelik alıştırmalar yapmak demektir..."
 • 1. Anksiyete ve depresyonun gizli kalmış avantajlarından vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. Bu, belirli bir kaybı da içerebilir.
  2. En çok korktuğunuz canavarla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Bu, CESARET ve KARARLILIK gerektirir.
  3. Bazı yazılı alıştırmalar yapmak zorunda olacaksınız. Bunun için aktif olarak çaba göstermeniz gerekecektir.
 • 288 syf.
  ·Beğendi·10/10
  Sıradan bir kitap muamelesi yapmak sanırım yazara haksızlık olur. Baya baya size kitap üzerinden terapi yapıyor çünkü, adında belirtildiği üzere. İçinde 54 tane masal, her bir masalın sonunda mesaj, konuyla ilgili yazılı olarak kendimizi ifade etmemizi sağlayan seyir defteri, alıştırmalar ve alıntı var. Hani kitabı aldım bir solukta bitirdim olayı olamıyor bu yüzden. Hepimizin derinlerde sakladığı, açmaya korktuğu yaraları, endişeleri olduğunu düşünürsek, hepimize lazım bu kitap. Okuyun, okutun