• Arkadaşlar, burda yeri gelir alıntı yaparım yeri gelir inceleme. Bazen gunde iki yüz sayfa kitap okur beğendiğim kısımları sizinle paylaşırım Bazen günlerce elime kitap alamadığım olur. Burda ileti de paylaşırım canim isterse anket de yaparım. Hatta anonim de açarım, soru gelir cevaplarım da. Bu sizi ilgilendirmez. Bu siteye girerken size sormadım. Paylaşımları yaparken de fikrinizi almak zorunda değilim. Anonimden gelen sorulara bakıyorum hakaret taciz... Siz 1000 kitap okusanız ne yazar edep yoksunu olduktan sonra! Anket yapmam, anonim paylaşmam da (sizin tabirinizle) "yollu" olduğum anlamina gelmez. Tanışalım mi diye sormayın mesaj atmayin. Hele aşığım falan hiç demeyin. Aşk bu kadar basit değil, olmamalı..!
  Anasayfanizi meşgul ettigim icin kusura bakmayin ama doldum artık. Hepinize iyi geceler diliyorum.
 • İyi günler. Bu ileti #29285900 iletisiyle başlatılan hikaye yazma etkinliğine katılanlar, hikayeleri okuyup beğenenler, beğenmeyenler, söyleyecek bir şeyi olanlar ya da sadece uzaktan izleyenler içindir. Diğer arkadaşlar sessize alıp hayatlarına devam edebilirler. Zaten ilgili personel bilgilendirildikten sonra kendi elleriyle hayatına son verecektir bu ileti.

  #29329048 no'lu iletide hikayeler paylaşılmaya başlandı. Şu ana kadar 26 hikaye paylaşıldı. İyi gidiyor gerçekten, hepsi birbirinden güzel hikayeler. Gerçekten öyle mi peki? Hikayeler altındaki yorumları esas alırsak öyle.

  Sosyal ortamların genel sıkıntısıdır, arkadaşlık kurduğu insanlarla kötü olmak istemez kimse, o yüzden yayınlanan her şeye - genel normlara aykırı değilse tabi ki- güzel yazmak zorunda hisseder kendini, ya da bir şey yazmaz en kötü ihtimalle. Burada da sadece bu hikaye etkinliği için değl bir çok yazıda -daha önce bir yorumda espri mahiyetinde söylediğim gibi- birbirini fütursuzca pohpohlayan insanlar mevcut, ben de dahil olmak üzere (Aradaki iki üç Doğrucu Davut'u saymıyorum- Doğrucu Davut da ne pis bir yakıştırma bu arada)

  Peki kötü bir şey mi bu? İnsan ilişkilerinin normal bir şekilde ilerlemesi için iyi ama bizim etkinliğimiz açısından bir parça zararlı. İlk defa yazan insanlar var burada, ben elimden geldiimce - kendi görüşlerime göre - tavsiyede bulunmaya çalışıyorum ama, kapasitem de sınırlı haliyle. Sitede bu konuda gerçekten yetkin kişiler var ve yorumları altın değerinde. Ama başta söylediğim "kötü olamamak" çekincesi yüzünden yapıcı da olsa hiç bir eleştiri gelemiyor hikayelere.

  Ne yapmalı dedik ve şöyle bir yöntem bulduk, uygun görülürse. Bu etkinlik için, yayınlanan hikayeler hakkında yapıcı/olumlu/ rasyonel ya da yıkıcı/manpülatif/saçma her türlü eleştirinizi bana gönderebilirsiniz. Ben, tabi uygun olmayanları eleyerek, bunları anonim olarak hikaye yazarlarına iletebilirim ve gerçekten bir şeyler yapmak isteyen arkadaşlar için bu etkinliğin faydası biraz daha artar. Önümüzdeki aylarda daha kalıcı yöntemler bulabiliriz belki. Ama şimdilik böyle bir uygulamayı düşündük.

  Umarım bu ileti hakkında kötü bir düşünce oluşturmazsınız aklınızda. Hepimiz hikayemizin en güzeli olduğunu düşünüyoruz belki, çünkü şu ana kadar kimse aksini söylemedi bize. Bazı yerleri düzelterek gerçekten güzeli bulabileceğimiz söyleseler, belki .. neyse bulamadım daha fazla yazacak bir şey. Sağlıcakla kalın.
 • Sevgili arkadaşlar;

  Bu ileti, zamanla profilimde oluşacak değişimleri açıklama amaçlı yazılmıştır. Kafanızda soru işaretleri oluşturmamak için bu açıklamayı yapmayı zorunlu görüyorum.

  Siteye ilk girdiğim zamanlarda "anonim" olarak tabir edilen bir kullanıcı değildim. Hatırlayan hatırlar, gayet isim soy isimli ve fotoğraflı bir kullanıcıydım. Nedense zamanla anonim olmayı tercih ettim. Gerçekten sonradan bu yolu neden seçtiğimi şu an ben de bilmiyorum. Bunun çeşitli sebepleri olmuştur elbette; fakat hiçbir zaman belirli bir düşüncemi söyleyebilmek için anonimliğin arkasına sığınmadım. Zaten özelden iletişim halinde olduğum birçok kişiye de ismimi söylemekten kaçınmadım.

  Sadede gelecek olursam, burada sizlerle iletişim halinde olmayı çok seviyorum ve kullanıcı ismimin buna kısmen de olsa engel olduğunu görüyorum. En son bugün "Paul Bey" demek Erhan/Duvar/ abiye zor geldi. Ondan önce Oğuz Aktürk/Duvar/ bir yorumda "Paulcüm" demek zorunda kaldı. Bu da bana bayağı garip geldi. Eminim okuyunca size de garip gelmiştir :)

  Eşimin de tavsiyesi üzerine yavaş yavaş gerçek ismimi kullanmaya başlayacağım burada. Profilimde meydana gelecek küçük küçük değişikliklerin sebebi budur. Şaşırmayınız efendim. Paulcüğünüzden hepinize iyi akşamlar :)