Aequitas~, Boş Ev'i inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk Sherlock Holmes kitabım. Başladığımda biraz pişman oldum aslında. Faklı olaylar anlatılsa da seri bir biçimde okumak benim için daha iyi olurdu. Polisiye - gizem severler için gayet güzel bir kitaptı.

Aequitas~, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Mantığın kendini en çok gösterdiği yer dindir."

Boş Ev, Arthur Conan Doyle (Sayfa 33)Boş Ev, Arthur Conan Doyle (Sayfa 33)
Çöl yağmuru, bir alıntı ekledi.
19 saat önce · Kitabı okuyor

"Kendine haksızlık ediyorsun. Yüz ifadeleri, insana duygularını yansıtabilmesi için bağışlanmış şeylerdir ve seninkiler sadık birer hizmetçi."

Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (Sayfa 209)Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (Sayfa 209)
Gönül Çakmak, bir alıntı ekledi.
24 May 19:09 · Kitabı okuyor

Hayat, insan aklının keşfedebileceği düşüncelerden çok daha gariptir. Gerçekte sıradan denilen şeyleri çoğu zaman hayal bile edemeyiz.

Sherlock Holmes - Suç Uyanıyor, Arthur Conan Doyle (Sayfa 45)Sherlock Holmes - Suç Uyanıyor, Arthur Conan Doyle (Sayfa 45)
Gönül Çakmak, bir alıntı ekledi.
24 May 18:38 · Kitabı okuyor

Ona göre duygular, gözlemci için insanların davranış ve güdüleri üzerindeki perdeyi kaldırmaya yarayan faydalı araçlardı.

Sherlock Holmes - Suç Uyanıyor, Arthur Conan Doyle (Sayfa 9)Sherlock Holmes - Suç Uyanıyor, Arthur Conan Doyle (Sayfa 9)
Çöl yağmuru, bir alıntı ekledi.
24 May 15:10 · Kitabı okuyor

"Ben hiçbir zaman ön yargılarla hareket etmemek gerektiğini öğrendim, sadece sağlam bir temele oturmuş bilgilerin peşinden giderim."

Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (Sayfa 169)Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (Sayfa 169)
Dilara Nakaç, Ölümle Randevu'yu inceledi.
23 May 21:44 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sherlock Holmes adlı polis danışmanı/dedektif birinin üstün zekası ve gözlem yeteneğiyle çözdüğü zor ve karmaşık davaları yardımcısı ve arkadaşı John Watson'ın kaleminden okuyoruz.Hikayeler başta karmaşık gelse bile o kadar sürükleyici ve harika bir kitap ki başınızı kaldıramıyorsunuz.Sürükleyici olayları okurken bir yandan siz de çözmeye çalışıyorsunuz bir süre sonra ama şahsen ben olayı kafamda kurana kadar Sherlock hemen olayı çözüyor bir de üstüne nasıl çözdüğünü anlatmaya başlıyor.Umarım hepimiz bir gün Sherlock gibi üstün gözlem yeteneklerine sahip oluruz....

Hüzünlü Palyaço, bir alıntı ekledi.
 23 May 18:28

Romalı Cimrinin Sözü
...tıpkı bir zamanlar bir Romalı cimrinin dediği gibi - 
"Halk beni istediği kadar ıslıklasın, vız gelir bana! Ben evimdeki çekmecemde bulunan değerli şeyleri seyrederek, kendimi alkışlıyorum."

Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Kızıl Dosya - Epub)Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Kızıl Dosya - Epub)