1000Kitap Logosu
asitis
asitis
asitis
TAKİP ET
asitis
@as_it_is
8 okur puanı
12 May 2020 tarihinde katıldı.
92
Kitap
4
İnceleme
12
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
asitis
bir alıntı ekledi.
Bir insanın sağlığının en güçlü yordayıcısı, başetme tarzlarının belirli kurallar ve esnek stratejiler temelinde kurulmuş olmasıdır. Bu da çoğumuzun ortak bir reflekse karşı mücadele vermemiz anlamına gelir. Diğer deyişle, kötü bir şey oluyor ve tipik başetme girişimlerimiz işe yaramıyorsa, en sıklıkla verdigimiz tepki "geri dön ve bildiğin başetme yöntemleriyle, iki kat daha zorlanarak, yeniden dene" dir. Bu bilindik yaklaşım tarzımız bazen işe yarasa da çok ender başarılı olmaktadır.
2
asitis
bir alıntı ekledi.
Her nefes alışınızda devreye giren sempatik sisteminiz, kalp atışlarında bir miktar hızlanmaya neden olurken, nefes verişiniz sırasında devreye giren parasempatik sistem her şeyi yavaşlatması için vagus sinirini uyarır. (Bu nedenle, pek çok meditasyon türünde nefes verme süresi nefes alma süresinden uzun tutulur).
3
asitis
bir alıntı ekledi.
Evet, ama banka insanlardan kuruludur. Yo, orada yanılıyorsunuz, çok yanılıyorsunuz. Banka, insan olmayan bir varlıktır. Bankadaki herkes bankanın her yaptığından nefret eder. Ama banka onu yine de yapar. Banka insanın dışında bir şeydir, söylüyorum size. Canavardir. Onu insanlar yaratmıştır ama insanlar kontrol edemez.
4
asitis
bir alıntı ekledi.
İnsan tepeye o kadar hızlı çıktı ki, ekosistemin gerekli ayarlamayı yapacak vakti olmadı ve bu en olarak insanlar da bu değişime ayak uyduramadı... Daha yakın zamana kadar savandaki orta halli yaratıklar olduğumuz için hala korku ve endişelerle doluyuz ve bu da bizi fazlasiyla zalim ve tehlikeli kılıyor.
1