Uğur, Yağmur Kaçağı'ı inceledi.
1 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Üçüncü şahsın şiirinde ilk dörtlük benim için lise yıllarında, ki hala öyledir, platonik aşkın tanımı olmuştur. Hele bir de üçüncü şahıs var ise şiiri hatmediyoruz :) Attila İlhan şiir kitaplarını tamamlama serüvenim devam ediyor. Kitabın ilk bölümünde aşk şiirleri bulunmakta ve tabi ki en güzel bölüm burasıydı. Üçüncü şahsın şiiri yanında, bu arada genelde pek bilinmez ama "büyük istifham üzerinde" adı altında 9 sayfalık bir şiir var ki tadına doyamadım, favori şiirlerim arasına girdi. Şiir ve Attila İlhan severler alsın anacım. Saygılar.

ceyliiii, Ripley'nin Oyunu'yu inceledi.
4 dk. · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

İlk iki kitaba göre çok beğendiğimi soyleyemeyecegim. Çünkü başrol Ripleyden çalınmış ve bir ortak daha eklenmiş. Kitabı bitirmek icin zorlandım.
Ancak yazari yine ovmeden duramayacagim. Bir Haruki kitabı okuyor gibi hissettim. Klasik müzik seven kahraman! Mozart, Bach.. Her bölümde ucundan dokunuyor.
Bir bölümün sonunda şöyle diyor: Bach'in özelliği şu ki, o insani aninda medenilestirir. Bir tek ölçü bile...

Aziz, Acayip İşler'i inceledi.
 8 dk. · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye Edebiyata ilgisi olan biri olarak çok beğendiğim bir kitaptı.Özellikle Sevil Atasoy'un uluslararası ilginç vakaları da anlatması benim için en güzel yanıydı kitabın.

Mavi Kelebek, Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir'i inceledi.
 9 dk. · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Yazarın hikâyesini anlatan güzel bir kitap. Genellikle sözlerden oluşmasının yanısıra akıcı ve sürükleyici bir kitap. Duygusal, karşılıksız sevenler için ideal ve bir insanı sevmekle bitmediğini, sevdiklerini hissettirmelerini gerektiğini anlattığından dolayı güzel ve anlaşılır bir kitap.
Bu kitabı hep başucu kitaplarımın arasında yer aldığını söylüyebilirim. Tavsiye ederim hala okumadıysanız...

Hayatın amacı : Yaratılanı sev, yaratandan ötürü. ( Yunus )

Hayatın; tartışmasız, yanlışsız, eksiksiz, tam isabet ile amacı bu cümlenin içinde gizlidir. Sağır duymaz uydurur misali, derinine bakmayan hümanizmde alır belki soluğu ama bunun anlatısı hümanizmden ötededir. Hünamizm bu cümle için sadece bir türevdir.

Mina, bir alıntı ekledi.
 15 dk.

Sen ne işe yaramak istiyorsan o işe yaramak için yaratıldın, ancak ne istediğini düşünürsen, anlarsan olman gereken şeye dönüşeceksin.

Pi, Akilah Azra KohenPi, Akilah Azra Kohen
Oblomov, bir alıntı ekledi.
32 dk. · Kitabı okuyor

"Ve yaşama kafa yormayı bir yana bıraktığı için de çok daha mutludur. Hakkında düşünemeyecek kadar yaşa­makla meşgul. Benim hatarn ise bir kere kitapların kapağını
açmış olmak."

Deniz Kurdu, Jack London (Sayfa 100 - İş Bankası Kültür Yayınları)Deniz Kurdu, Jack London (Sayfa 100 - İş Bankası Kültür Yayınları)