1000Kitap Logosu
Resim
Sabitlenmiş gönderi
Favorilerim (2022)
Mayıs ayı: (upuzun+ kendime hiç vakit ayırmadığım bir aydı, keşfettiklerin açısından oldukça kıt bir ay o yüzden :) ) *Love Me or Die- Shawn James& The Shapeshifters (orijinalini pek sevemedim ama bu versiyonunu o kadar çok dinledim ki şarkı beynime kazındı artık, çok iyi :D) youtu.be/EXS3UBmURZw *Ya Sidi- Orange Blossom (Daha önceden Farsça kültürüm vardı ama Arapça ilk defa dinledim sanırım, arkadaki Gnossienne ezgilerinin üstüne harika olmuş, her gün 2-3 kere dinledim galiba :D) youtu.be/g5Qe48c_JYU Nisan ayı: (Yunanca+ Türkçe folk ağırlıklı, yenilikten çok tekrar tekrar aynı şeyleri dinlediğim bir ay oldu, beğeniyorum bunları! :)) ‘Fevgo- Orfeas Peridis (bu ay çok fazla Yunanca şarkı dinledim, onları temsilen en çok dinlediğim şarkı) youtu.be/r5aqOHir39k ‘Minouche- Rachid Taha (aşırı tatlı bir şarkı, bayıldım :)) youtu.be/T9N0LSa4RUg ‘Psychedelia- Anna Vissi youtu.be/WHQ1O_DbZJU ‘Eksik Bir Şey- Ezginin Günlüğü (bu ay en çok dinlediğim şarkı, inanılmaz…) youtu.be/0L7i5Ta53Cg FİLM: The Last Duel (son güne yetişti resmen, yılın favorilerine girer, o derece beğendim, harikaydı) Ocak- Şubat- Mart: (Biraz yoğun zamanlar geçirdiğim için hepsini bütünleştirip yazacağım, kabarık bir liste hâliyle. Üstünden zaman geçtiği için çok duygu ve yorum eklemeyeceğim, sadece en çok dinlediklerim ve beğendiklerim bulunuyor, eskiden yeniye ekledim :) ) 1- Les Rêves Sont En Nous- Pierre Rapsat youtu.be/66n4DGY-gqo 2- O Cessate Di Piagarmi- Alessandro Scarletti youtu.be/8eSDd88TgY4 3- So Tell The Girls That I Am Back In Town- Jay-Jay Johanson youtu.be/FkSzD2Oryzg 4- Welcome Back To Me- Meryem Aboulouafa (bu şarkıyı dinlerken huzur buluyorum, bayıldım) youtu.be/Cb4Na5WqECY 5- Gün Olur- Zülfü Livaneli youtu.be/mvUvygWKCZ4 6- Oh Darling, What I Have Done- The White Buffalo (The Doors ve The White Buffalo’yu önceden dinliyor olsam da bu son 2 ayda aşırı yoğun dinlemeye başladım, onlara ithafen yeni keşfedip en sevdiğim şarkısını koyayım:) youtu.be/Cu8qsC1WLiE 7- Overrated- Ivo Dimchev youtu.be/iuFb3cB-LWk Diğerleri: •Catch Me If You Can: DiCaprio’nun izlemediğim nadir filmlerindendi, güzeldi gerçekten, favori filmim olmasa bile beğendim •Matrix Resurrections- kimse beğenmedi sanırım benim haricimde ama ben derin olduğunu düşündüm, hikaye içinde hikaye mantığı hoşuma gitti, yine üçlü seri olacağını da düşünüyorum açıkçası •İlk ve Son dizisi: oyunculuklar çok iyiydi. *Geçen sene yaptığım gibi, bu sene de bir favoriler listesi yapma kararı aldım, hem genel bir bakış için hem de başkalarının dinleme ihtimali olacağına inandığım için faydalı buluyorum bunu. Bu sefer sadece müzik yazmayacağım, başta tabii ki yine dinlediğim ve keşfettiğim müzikler olmak üzere o ay izlediğim filmler/diziler/belki videolar-röportajlar da ekleyebilirim duruma göre. Gerçekten benim gibi açıp hepsini sürekli dinleyen oluyor mu bilmiyorum ama kişisel olarak bile çok beğeniyorum. Umarım güzel ve devamlı bir paylaşım süreci olur :)
Hayalgücüm benim şansımdı, hücremdeki daracık penceremdi ışığımdı. Onu kaybetmek, kendimi kaybetmek olurdu. Kendimi ömür boyu gerçekliğin içine kapatılmış bir halde bulmak, bundan hiç kaçamamak. Artık en kötüsünü hayal edememek, onu yaşamaya mecbur olmak. Artık hayal kuramamak demekti.
Sayfa 50 - Evin Delisi.
Din konusuyla aram pek iyi değildi ama inançlıydım. Tanrı'ya inanmamak felaket getirir, o halde ben de Pascal gibi, onun var olduğunu kabul ettim. Her yıl ajandama, bir kaza durumunda haber verilecek kişi bölümüne bilinçli olarak Tanrı yazdım. Tanrı en kötüsüne de en iyisine de muktedirdir, her şeyi sevmiyorum. Her şeyi bilmiyorum, bu eşitsizlik.
Sayfa 41 - Ve bütün bunlarda Tanrı’nın yeri mi?
1
2
3
4
...
133
1.324 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.