ManahoS, bir alıntı ekledi.
16 Mar 01:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Müslüman kitleler her şeyi unutabilir, sorun hâline getirmeyebilir, İslâmî oluşumları isabetli bir biçimde değerlendiremeyebilir, tartışamayabilir, dinî motiflerle süslü propaganda yalanlarına kapılabilir, icat edilmiş menkıbelere inanabilir; ancak, düşünen, sorgulayan, bilen, sorumlu Müslümanlar her şeyi hatırlamak, hatırlatmak, yanlış ve çıkarcı uygulamalar, sapmalar karşısında uyarı görevlerini yerine getirmekle yükümlüdür...

Küresel Çağda Kaybolmak, Atasoy Müftüoğlu (Sayfa 80)Küresel Çağda Kaybolmak, Atasoy Müftüoğlu (Sayfa 80)
ManahoS, bir alıntı ekledi.
16 Mar 01:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatımızı hep öğrenerek ve hep öğreterek değerli kılabiliriz. Öğrenmek ve öğretmek dışında bir varoluş durumu insanı büyük bir çürümeye sevk eder.

Küresel Çağda Kaybolmak, Atasoy Müftüoğlu (Sayfa 52)Küresel Çağda Kaybolmak, Atasoy Müftüoğlu (Sayfa 52)
ManahoS, bir alıntı ekledi.
16 Mar 01:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatta hiçbir şey , adalet kaygısı taşımayan bir çağda, dünyada yaşamak kadar bunaltıcı , boğucu olamaz.

Küresel Çağda Kaybolmak, Atasoy MüftüoğluKüresel Çağda Kaybolmak, Atasoy Müftüoğlu
ManahoS, bir alıntı ekledi.
16 Mar 01:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bügün, bütün dünyaya tek bir kültür hakim oluyor. Düşünsel dikkatin, yoğunluğun yerini görsel dikkat alıyor. Gündelik hayat endüstrileşiyor. Herkesi insan olmaktan çıkaran Ve yalnızca müşteriye dönüştüren bir sürecin içerisindeyiz. Kadınlar yalnızca göze hitap eden nesnelere dönüşmek üzere seferberlik içerisindeler. Bugünkü kadın algısını tasarımcılar oluşturuyor. Tasarımcılar kadını yabancı bakışların nesnesi hâline getirmek için uğraşıyor...

Küresel Çağda Kaybolmak, Atasoy Müftüoğlu (Sayfa 12)Küresel Çağda Kaybolmak, Atasoy Müftüoğlu (Sayfa 12)

"ATASOY MÜFTÜOĞLU"
"Sorgulamayan,analiz etmeyen,üretmeyen,sorumluluk almayan,itiraz etmeyen,hayır demeyen bir insan kadavradır." (EVET AKLA VEDA ETTİĞİMİZ GÜN TARİHE VEDA ETTİKK)

Sümeyye, bir alıntı ekledi.
01 Mar 21:37 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bugünün insanının inandığı ayrı şeydir,söylediği ve yazdığı ayrı şeydir,yaşadığı ve özlediği ise daha da ayrı bir şeydir.

Vakti Kuşanmak, Atasoy Müftüoğlu (Sayfa 145)Vakti Kuşanmak, Atasoy Müftüoğlu (Sayfa 145)
Sümeyye, bir alıntı ekledi.
27 Şub 22:34 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Vakitlerini,başkalarını ve başkalarının yaptıklarını konuşarak geçirenlerin vakitleri,başkalarınındır.Böyle vakitler karanlığa kaymış vakitlerdir.Başkalarını konuşulmaya değer bulanlar,kendi değerlerinin farkına varmayanlardır.Başkalarının ortaya koyduklarıyla ilgilenenlerin,kendileriyle ilgilenmeye bir mecali kalmamış demektir.

Vakti Kuşanmak, Atasoy Müftüoğlu (Sayfa 65)Vakti Kuşanmak, Atasoy Müftüoğlu (Sayfa 65)

Türkiye"de "din" yalnızca bir hobiden,folklordan, bir sosyal yardım kurumundan ibarettir. İslam"ın kamusal alanda ekonomik/politik/hukuksal alanda temsil edilen tek bir ilkesi bile yoktur./ Atasoy Müftüoğlu

Sümeyye, bir alıntı ekledi.
26 Şub 15:48 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hakikat,kişilerin tekelinde değildir.Kişiler,tekelindedir hakikatın.Herkes dilediği yorumda özgür değildir.Kişilerin söyledikleri bağlamaz hakikati.Hakikat bağlar herkesi.Yazan ve söyleyen her kişi sorumludur.Baştan sona,bir sorumluluktur konuşmak.

Vakti Kuşanmak, Atasoy MüftüoğluVakti Kuşanmak, Atasoy Müftüoğlu