mmmrymmm, bir alıntı ekledi.
4 saat önce

"Hayat her türlü bitişin bir araya gelmesinden oluşan bir akıştır, bir şey biter, bir şey başlar, böyledir bu."

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 352 - Can Yayınları)Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 352 - Can Yayınları)
mmmrymmm, bir alıntı ekledi.
5 saat önce

"Konuşmak tiner gibidir çünkü, çözücü maddedir, çözer, dağıtır, konuşmak tehlikelidir, bu yüzden hiçbir şey yaşanmamış gibi, her şey nasılsa öyleymiş gibi pek konuşmadan, kurcalamadan gelişine yaşamak gerekir, hayat ne verdiyse artık ya da kader."

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 325 - Can Yayınları)Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 325 - Can Yayınları)
mmmrymmm, bir alıntı ekledi.
5 saat önce

"Hiraeth:Galce. Var olmuş ve artık olmayacak ve hiç var olmamış ve hiç olmayacak bir şeyin özlemini çekmek.
Saudade:Portekizce. Artık olmayan bir şeyi özlemenin verdiği yas duygusu.
Toska:Rusça. Sebebi bilinmeyen keder ya da bir tür melankoli.
Dor:Rumence. Aşık olunan kişiden uzak kalmanın verdiği acı.
Viraha :Hintçe. Yaşanan ayrılık sayesinde anlaşılan aşk.
Odnoliub:Rusça. Hayatı boyunca aşkı bir kere tatmış kişi.
Forelsket:Danca. Aşık olmanın yarattığı tarifsiz mutluluk hali.
Litost:Çekçe. Bir kişinin kendi perişanlığını görerek aniden acı çekmesi.
Ya'aburnee:Arapça. Beni sen göm.,senden önce ölmek istemiyorum çünkü seni kaybetmeye dayanamam. "

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 209 - Can Yayınları)Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 209 - Can Yayınları)
Arzu Beyaz, bir alıntı ekledi.
23 May 22:51

"Mucizeler her zaman beklenir hayattan. Aşkın kendi varlığından gelen, iyileştirici bir gücü vardır ve kıyaslanacak olursa, aşkla geçen zamanın özgül ağırlığı, saatlerin gösterdiği zamanınkinden kat kat fazladır. Aşk zamanın yoğunluğunu arttırmaya muktedir olan tek kimyadır."

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Can Yayınları)Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Can Yayınları)
Ahmet Aslan, bir alıntı ekledi.
22 May 20:38 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hayat dediğin dünya üzerinde bir arayış. İnsan ne aradığını da bilmiyor işin kötüsü.. Bulsan da bir bulmasan da.

Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Sayfa 181)Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Sayfa 181)
Ç, bir alıntı ekledi.
22 May 14:33

Ama insan kendi hikâyesini bilir, kendi hikâyesinden sıkılır. Kendi hikâyesinden sıkılmayı çoktan geçti, artık kahırlanıyor.

Dünya Ağrısı, Ayfer TunçDünya Ağrısı, Ayfer Tunç
mmmrymmm, bir alıntı ekledi.
22 May 09:56

"Acıyı katlamak taşımayı zorlaştırır,
İki kişinin ayrı ayrı acı çekmesi bir artı birdir,
İki kişinin birlikte acı çekmesi bir artı bir artı bir artı birdir,
Kendin çekersin, ona baktıkça onun için de çekersin, kendi için çeker, sana baktıkça senin için de çeker. "

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 252 - Can Yayınları)Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 252 - Can Yayınları)
mmmrymmm, bir alıntı ekledi.
22 May 09:52

"Bir gülümseyişe dokunmak lanettir. Sen ona kuştüylerinden, pudralardan, bulutlardan yaptığın bir kalp verirsin, o sana siyah taştan bir kalp verir. Sen, sana taştan da olsa bir kalp verdi diye sevinirsin, çıldırırsın sevinçten. Ama o verdiği taştan kalbi ikide bir elinden alır, kafana vurur, canını yakar, sonra sana geri verir, acıdı mı diye sorar bir de.
Acımadı dersin, senin verdiğin kalp acıtmaz. O taştan kalbi geri alabildiğin için öyle mutlusundur ki, hepsi geçer, ne acı kalır ne bir şey. Çünkü taştan kalplerin, verildiği kişinin belleğini silmek gibi müthiş bir özelliği vardır.
Sevinçten deliye dönerek alıp yerine koyarsın o kalbi, içindeki dipsiz boşluğa, aptalca mutlusundur, ben ona bulutlardan, pudralardan ve kuştüylerinden yaptığım bir kalp verdim, o da bana bir kalp verdi dersin, benimki onda,onun ki bende. O kalbin taştan olduğunu kabul etmen bir ömür sürer.
O taştan kalple dövüle dövüle çeliğe dönersin, öyle güçlüsündür ki artık, sırtında dünyayı taşıyabilirsin, taşıtırlar zaten, bir de bakarsın ki koca dünya sırtında. "

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 246 - Can Yayınları)Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 246 - Can Yayınları)
mmmrymmm, bir alıntı ekledi.
 22 May 09:42

"Herkesin kötü olmak için, ezmek için bir gerekçesi var, herkes kendini haklı çıkarmak için, hayatla neden baş edemediğini kendine açıklamak için, neden kaderin kazandığını ve kendilerinin kaybettiğini kendilerine ispat etmek için bir şeyler buluyor. Başka türlü nasıl yaşayabilir ki insan?

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 239)Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 239)
mmmrymmm, bir alıntı ekledi.
22 May 09:38

"Kendimi görünmez bir örtüyle sarmış gibi yaşıyorum, kimse bana değemiyor, dokunamıyor, kimsenin acısı içime işlemiyor, kimseyi acısı içime işleyecek kadar dikkatli dinlemiyorum,adlarını aklımda tutmaya bile zahmet etmiyorum."

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 235 - Can Yayınları)Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 235 - Can Yayınları)