Gözde Karadağ, 30 Yaşındaysanız Hayat Gerçekten Zor'u inceledi.
23 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yirminin coşkusu, yirmi ikinin neşesi, yirmi yedinin sempatisi… Ama otuz! Otuz yani… Hani otuzdan sonrasıydı çabucak geçen, ben yirmilerin nasıl geçtiğini anlayamadım ki daha! Tüm hem cinslerim yaşıyor mu bu buhranı, yoksa yalnız ben miyim dehşete kapılan? Daha otuz yaşımın güzelliğine adapte olamadan hayatın benim için sürprizler hazırladığından haberim yoktu tabi… - Alıntı-

Deli kadınlar güzel sever lafını siz hiç duymuş muydunuz? Peki ya kadınların olağanüstü bir güce, sabra ya da intikam yeteneğine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bizi en kahredici olaylarda bile kendimizi kaybetmediğimizi üstüne üstlük, gayet soğukkanlı bir şekilde karşılayabildiğimizi biliyor muydunuz ey erkekler? :)

30 yaşında, 9 yıllık evliliğini aldatılma yüzünden bitiren, bir de o evlilik uğruna okulundan ve kariyerinden vazgeçmiş fedakâr bir kadın...

Bir kadın ne durumda olursa olsun asla pes etmez! Nazlı'da güçlü bir kadındır. 30 yaşındadır ve aşkı uğruna, evliliği uğruna bıraktığı okuluna yeniden dönmek istemektedir! Aslında kendine ait işlettiği mini, şirin mi şirin bir pastanesi vardır. Ancak onun aklı yarım bıraktığı okulundadır... Tüm hikâye Siyasal Bilimleri Fakültesi'ne yeniden dönmesiyle başlar. Okula dönmüştür dönmesine ancak hiçbir şey bıraktığı gibi değildir... Okulun popüler kızı Nazlı 10 yıl önceki bıraktığı okulunu eskisi gibi olmadığını görür.

Birisinin ona seslendiğini duyar:

-"Nazlııııııııı"

Duyduğu sesle şoka girer. Okul zamanlarında popülerdi popüler olmasına ancak onca geçen senelere rağmen yeniden tanınacağını hiç düşünmemiştir. Arkasını dönüp kendisine seslenen kişiye bakar. Nazlı onu tanıyamaz ancak Aysun Nazlı'yı tanımıştır ve hemen kendisini tanıtır. 10 yıl önceki sınıf arkadaşı olduğunu söyler. Nazlı gözlerine inanamaz. Arkadaşı çok değişmiştir. O dişleri telli olan kızdan eser kalmamıştır. Yaşadığı şok yetmiyormuş gibi bir de Aysun'un bu okulda hoca olduğunu öğrenir!...

Tam bir kâbustur çünkü Aysun Nazlı'dan nefret etmektedir ve rakibidir!

Bazen kaderimizin ne zaman yürürlüğe gireceğini bilemeyiz. Aşk ya bizi bulur, ya da biz onu buluruz. Bu hikâyede aşkı bakalım kim bulmuş :)

Allah'ım bu nasıl bir kitaptı? Sayfalar kitaba başlandığı anda okucuyu içine hoop çekiveriyor, bitene kadar da sindirmeden bırakmıyor benden demesi....

Severek hatta bayılarak okuyacağınız bir kitap sizi bekliyor! Trajik olaylar kaosu bu kadar mizahi ve düzenleyici bir biçimde daha anlatılamazdı! Anlatım dili sade ve oldukça anlaşılır. Her kesimden insanların rahatlıkla okuyacağı, okurken eğleneceği biraz da hüzünleneceği bir kitap. Şiddetle tavsiye ederim.

Yazar Burçin Çelik'in kalemine yüreğine sağlık. Başarılarının devamını dilerim.

Saygılarımla
Gözde Karadağ
Kitap Gemisi

Kitap Böcüğü, bir alıntı ekledi.
24 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Herhangi bir açıklama yapması gerekmiyordu. Saatlerdir aklını yoran sorular zaten yanıt bulmuştu. Yeni ırka tüm sadakatiyle hizmet ediyordu erkek arkadaşı. Beyaz tişörtü koyu kırmızıya boyanmıştı. Ellerindeki kanı üzerine silerek temizlemeye çalışıyordu ancak kanla dolu bir havuzda yüzmüş gibiydi. Cennetin tertemiz ırmaklarında yıkansa dahi arınamazdı bu günahtan. Taze kanlar, boynundan göğsüne doğru süzülüyordu usul usul. Yüzüne sıçrayan kan damlaları hangi saf cana ya da canlara aitti acaba? Ona baktıkça o korkunç sahne şekilleniyordu zihninde. Kurbanının korkusunu hissedebiliyor, Yertan’ın o korkuyla nasıl beslendiğini görebiliyordu.

İki Ruh, Aysun Çelikİki Ruh, Aysun Çelik
masal bölükbaşı, İki Ruh'u inceledi.
 17 May 2016 · Kitabı okudu · 59 günde · 9/10 puan

Sağlık sorunlarımdan dolayı uzun bir ara vermek durumunda kaldım kitaba. Ancak aklım hep kitapta kaldı. :) Nihayet okudum ve şaşkınlık içindeyim. Fantastik bir kitap olmasına rağmen konusu itibariyle günümüze uyarlanan distopik bir eser olmuş. Yazarın hayal dünyası oldukça geniş ve dili muazzam. Klasik bir yazım tarzı yok. Kesinlikle edebi bir dil kullanmış diyebilirim.
Konusuna gelecek olursak; çoook uzun yıllar önce başlamış bir savaşın günümüze dek gelişini ve güçlülerin-ki günümüze çok iyi uyarlanmış-iktidar savaşını fantastik bir kurguyla anlatmış yazar. Hayvan çiftliğini anımsatmadı desem yalan olur. :) Kan bağları olmayan dört kardeşin birbirlerine ve yeniden dirilttikleri komutanları Elfaz'a inançlarına imrendim. Temren isimli şehrin görkemini, gizemli sokklarını, havasıni okurken hissetmemek mümkün değil. Yazarın hayal gücü inanılmaz. Kurgusuna diyecek tek bir kelimem bile yok. Böyle bir kitabın okunma sayısının az olması ülkemizde okuma kültürünün giderek zayıfladığı kanati oluşturuyor bende. Kesinlikle okunması gereken bir eser.

masal bölükbaşı, bir alıntı ekledi.
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Gecenin ücra köşelerinde kol gezen karanlık düşünceler, bu en zayıf anında doluşuyordu kafasının içine.

İki Ruh, Aysun Çelikİki Ruh, Aysun Çelik