1000Kitap Logosu
Krizantem
TAKİP ET
Krizantem
@ayzad_
"Kendi hakkımda kesin konuşamıyorum yaptığım şeyler bana da sürpriz oluyor" Keyfi hizmete mahsustur Elektronik Arşiv At.Pusat.Kitap.. twitter.com/kasapoglucengel/sta...
629 okur puanı
30 Nis 2020 tarihinde katıldı.
146
Kitap
2
İnceleme
2.655
Alıntı
789
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Ben, mahşer günün dehşetinden başka imân, secdeden başka namaz tanımayanlardan değilim. Ben nasıl mı namaz kılarım?Bir gülü seyrederim, yıldızları sayarım, yaratılışın güzelliği, onun düzenindeki kusursuzluk karşısında büyülenirim,, Rabbim'in en güzel eseri olan insanın, onun bilgiye aç beyninin, aşka aç gönlünün uyanmış veya tatmin edilmiş tüm duygularının karşısında hayranlığa kapılırım.
3
Tanrının en ilham verici eseri, kuşkusuz, insan; Sophokles 'in dediği gibi, 'tuhaf, ihtişamlı ve keder verici . . . ' Ama aynı zamanda, aptal ve müptezel ! çünkü, her seferinde dönüp arkasına bakar ve ruhunun atıklarına da, bedenin atıklarına da şöyle bir göz atmaktan gizli bir keyif duyar. İşte Sigmund Freud! O da kendi tarzında benim yaptığımı yapıyor: yerin altında kendisine Hasidik bir krallık kurmak için, barsak solucanlarını psikanalizleyip, lağım farelerine, Hamlet gibi imalı, kinayeli cıvıldamasını öğretmeye çalışıyor.
3