Vefa destan, bir alıntı ekledi.
20 May 13:47 · Beğendi · 10/10 puan

Lakin, bir dostu çılgınlığından ötürü azarlamak da bir dostun ödevidir.

Silmarillion, J. R. R. Tolkien (Sayfa 190 - İthak'i)Silmarillion, J. R. R. Tolkien (Sayfa 190 - İthak'i)
Mavi Kelebek, bir alıntı ekledi.
08 Nis 14:27

Azarlamak, kızmak, bağırmak ve ceza vermekle çocukların saygısını ve sevgisini kazanamazsınız. Çocukların önünde onların size saygı duyacakları şekilde hareket edin ki onlar da sahip olduğunuz meziyetleri görerek sizi sevip saysınlar.

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory PetrovBeyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov
Müjdelife, bir alıntı ekledi.
16 Mar 00:04

Ördü Kader Ağlarını
'Yap' 'Getir!' 'Olacak!'
Emir kipinden kocaman bir lügat geliştirmişti kendine. Dikkatle evin içine bakındı, neden bugün sessizdi, üstelik bir sabah için hayli karanlık duruyordu gün... Zorba herife koşar adım giderken, akşama yemek olarak ne yapsam diye düşünmeden kendini alamadı. Aşağı salondaki guguklu saat vurunca geç kaldığını fark etti. Kükreme sesi yoktu ama geç kalmıştı.
Nefes al.
Korkunun kokusunu alabiliyordu, kalbini yavaşlattı.
Sakin! Daha Sakin!
Korkunun ecele faydası yoktu. Bay zorbanın odasına yaklaştığında, sakince nefes almaya ve adımlarını yavaşlatmaya çalıştı. Kesinlikle içeride, onu azarlamak için bekliyordu, buna hazırlıklı olmalıydı. Bu kadar beklediğini vurgularcasına laf manyağı yapacaktı.
Kollarının arasındaki çarşafı ve diğer parçaları düşmek üzereyken yakalayıp düzeltirken, derin bir nefes alarak kapıyı çaldı.
Ses gelmedi.
“Allah'ım.” dedi kız odaya girerken. “Bayılmama izin verme. Bağırmasına izin verme, azarlarsa ayağının altından halı kaysın ve beyin üstü çakılsın...”

Adı Bende Saklı, Müjde Aklanoğlu (Hasrem Yayınları)Adı Bende Saklı, Müjde Aklanoğlu (Hasrem Yayınları)
R.T, bir alıntı ekledi.
10 Mar 17:06 · Kitabı okudu · İnceledi

Ana, Baba ve Çocuklar
Çocukları azarlamak ve cezalandırmakla onlara itaat ve sevgi aşılayabileğinizi sanmayın. Çocuklarınızın yanında öyle bir şekilde hareket edin ki; onlar, sizin iyi taraflarınızı görerek, kendi kendilerine sizi sevmeye başlasınlar.

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 56 - Timaş Yayınları, 2005 Mart Baskısı, Çeviri: Ali Çankırılı)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 56 - Timaş Yayınları, 2005 Mart Baskısı, Çeviri: Ali Çankırılı)
Hande Kırkımcı, Üstün Yetenekli Çocuklar'ı inceledi.
 04 Mar 10:31 · Kitabı okudu · 7 günde · 10/10 puan

Herkesin bu kitabını okumasını tavsiye ediyorum. Toplumumuzdaki üstün zekalı çocukları nasıl davrabilmasi , nasıl eğitilmesi ve nasıl farkedildigini anlatıyor. Üstün zekalı bir yeğenim var ve bir öğretmen olarak şunu söylemek istiyorum. Bu tarz çocukları ayrı bir eğitim verilmesi gerekiyor. Okullarda diğer çocukların içine koyarak , yapılması gereken davranışları beklemek ve yapmadiklarinda dislamak ve azarlamak yanlıştır. Unutmayalım ki, bu tarz çocuklar yasitlarindan her zaman bir adım ileridedir. Muhteşem bir kitaptı. Anne ve babaların karşılaştıkları sorunlar, öğretmenlerin karşılaştıkları sorunlar. Üstün yetenekli çocukların anlattıkları ve bilsemdeki öğretmenlerin paylasmis olduğu bilgiler. Sevgili yazarimiza teşekkür etmek istiyorum. Eline, yüreğine ve kalemine sağlık Unutmayalım ki her çocuk özeldir.

Sevda, bir alıntı ekledi.
31 Oca 23:20 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Çocukları azarlamak; içlerine doğru büzüşmelerine sebep olur ve onları özel kılan yegâne ışıklarını söndürür.

Aile Bilgeliği, Robin Sharma (Sayfa 112 - GOA yayınları)Aile Bilgeliği, Robin Sharma (Sayfa 112 - GOA yayınları)
Zeliha, bir alıntı ekledi.
26 Oca 16:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dost
Lakin, bir dostu çılgınlığından ötürü azarlamak da bir dostun ödevidir.

Silmarillion, J. R. R. Tolkien (Sayfa 190)Silmarillion, J. R. R. Tolkien (Sayfa 190)