Enes, Baharda Yine Geliriz'i inceledi.
08 May 01:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Duyduğum en güzel kitap isimlerinden biridir "baharda yine geliriz". Anlamayan Kadınlar isminde çok kısa bir öyküsü vardır içinde. Barış Bıçakci'dan okuduğum en güzel öyküdür. Zaten çok alıntı da yapılmış o öyküden. İlk okuduğumda o kadar çok etkilenmiştim ki ezberlemiştim neredeyse. Tabi daha sonra unuttum zamanla. Ama öykünün son cümlesi aklıma kazınmış. Öyle bir yerde, öyle bir anda söylüyor ki adam onu. Zaman zaman tekrarlıyorum.
"Seni bir tek o anlar, seni bir tek o anlar".

Elif Dülger, bir alıntı ekledi.
02 May 18:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Güzel bir kitap okumak ve ömrümün geri kalanını o kitabı okuduğum yerde geçirmek istiyorum," demişti o. Sonra bana dönüp sormuştu: "İnsan güzel bir kitap okuduğu yerden nasıl ayrılabilir?"

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 68 - İletişim Yayınları, 10. Baskı)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 68 - İletişim Yayınları, 10. Baskı)
Elif Dülger, bir alıntı ekledi.
02 May 18:39 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bazen yağmur şimdiki bir yağmur olarak yağar şehrin üzerine, bazen de daha önceki bir yağmur olarak. Minareler, vinç kuleleri, çatılardaki antenler pusun altında silikleşir. Her şey birbirine karışır. Çıkıp bir sokakta yürüsek, şehrin boğazına kaçmış gibi oluruz.

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 65 - İletişim Yayınları, 10. Baskı)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 65 - İletişim Yayınları, 10. Baskı)
Gamze Çoşkun, bir alıntı ekledi.
27 Nis 15:15 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Şehrin yüksek binalarından birine çıkıp aşağıya bakıyorum, her şehirde rastlanabilecek bir manzarayla karşılaşıyorum: Yüzlerce insan, bazen birbirlerinin yolunu keserek oradan oraya gidip geliyor... Ölümsüz gibi görünüyorlar. “Nedir bu?” diye soruyorum kendi kendime, anlamlandırmak gerekiyor, “Kabus mu, şenlik mi?” Arka arkaya bir sürü karşıt anlamlı sözcük geçiyor aklımdan. Eksilerle artıların birbirini götürmesi gibi kalabalığın da bir matematiği var. Sıradanlık bu olmalı: Bütün karşıtlar birbirini götürüyor. Başka ne söyleyebilirim ki size?

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 108 - İletişim)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 108 - İletişim)
Gamze Çoşkun, bir alıntı ekledi.
27 Nis 10:00 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

“Güzel bir kitap okumak ve ömrümün geri kalanını o kitabı okuduğum yerde geçirmek istiyorum,” demişti o. Sonra bana dönüp sormuştu: “İnsan güzel bir kitap okuduğu yerden nasıl ayrılabilir?”

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 68 - İletişim)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 68 - İletişim)
Gamze Çoşkun, bir alıntı ekledi.
27 Nis 09:51 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsanın geçmişi peşinden uysal bir köpek gibi gelse, tamam! Ama biz insanların zamanla tedirgin bir kediye dönüşme olasılığı da var. Sırtı kabarık, durmadan arkasına bakan bir kedi...

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 61 - İletişim)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 61 - İletişim)
Gamze Çoşkun, bir alıntı ekledi.
26 Nis 23:50 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsanoğlunun içinde her türlü duygu var. Güzeli de var iğrenci de! Kendi içini göremeyen, orada ne rezil şeyler olduğunu bilmeyen, kendi içinden çıkamaz.

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 19 - İletişim)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 19 - İletişim)
Mehmet Atasayar, bir alıntı ekledi.
21 Nis 19:56

"Güzel bir kitap okumak ve ömrümün geri kalanını o kitabı okuduğum yerde geçirmek istiyorum."

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (İletişim Yayınları)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (İletişim Yayınları)
Gamze Çoşkun, bir alıntı ekledi.
08 Nis 23:05 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bu berbat şehirde görüp görebileceğiniz en güzel şeyin terk edilmiş bir fabrikanın kara yıkıntısı olması saçma ya da gülünç mü? Değil! İnsana özgü bir yavaşlığı, sakarlığı hatırlatan tek şey bu yıkıntı çünkü.

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 15 - İletişim)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 15 - İletişim)