Şeyma uzunkoca, bir alıntı ekledi.
22 Mar 16:09

BAKARA SÛRESİ 186.ÂYET
Ve eğer kullarim sana Benden sordularsa ,şuphesiz ki ben çok yakınimdir;Bana dua edince , duavinin duasina cevap veriririm;o halde onlarda Benim çağrima koşsunlar ve bana hakkıyla iman etsinler ki ,doğrulukla gidebilsinler.

Kuran-ı Kerim Türkçe Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi YazırKuran-ı Kerim Türkçe Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

Bakara Sûresi - 186.Ayet :
(Ey Muhammed) Kullarım sana beni sorduklarında bilsinler ki şüphesiz ben (onlara) yakınım, bana dua ettiğinde duacının dileğine karşılık veririm. Şu halde benim davetime gelsinler ve bana iman etsinler ki doğru yolu bulsunlar.

Change, bir alıntı ekledi.
14 Mar 09:05 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Bakara Sûresi / 45.Ayet

(Ey müslümanlar!) Sabır ve namazla (Allah’tan) yardım isteyin. Şüphesiz bu (şekilde yardım istemek Allah’a) gönülden saygı duyanlardan başkasına zor ve ağır gelir. (5)

(5) krş. 2/153,186

Feyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin FeyizliFeyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin Feyizli
Büşra A., bir alıntı ekledi.
21 Oca 17:17

BAKARA SÛRESİ 186.ÂYET
Kullarım sana benden sorarlarsa, ben çok yakınım. Duâ ettiği zaman, duâ edenin duasını kabûl ederim. O hâlde onlar da benim davetime koşsunlar ve bana hakkıyla îmân etsinler. Umulur ki doğru yolu bulmuş olurlar.

Kuran-ı Kerim Türkçe Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 29 - Seda Yayınları-2007)Kuran-ı Kerim Türkçe Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 29 - Seda Yayınları-2007)