Adar Koç'un Kapak Resmi
Adar Koç tekrar paylaştı. 12 saat önce
Güler Bilkay Aygün, bir alıntı ekledi.
15 saat önce

Henüz bunu bilmiyorlardı ama hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Geçmişteki sırlar ortaya çıkacak, hepsinin hayatı hiç beklemedikleri bir şekilde değişecekti.

Hata, Güler Bilkay Aygün (Sayfa 6)Hata, Güler Bilkay Aygün (Sayfa 6)

Bayrağa Gönül Verenler Asla Bayrağı Yere İndirmeyeceklerdir.
Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın,
Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.
Doğacaktır sana vadettiği günler Hakk’ın,
Kim bilir, belki yarın belki yarından da yakın.

Adar Koç, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okuyor

İlginç
''Yeri gelmişken, Sacsayhuaman'ı da es geçmemeliyiz. Bura da İnkalar'ın inşa ettiği ve Cuzco şehrini hala kuşatan savunma kalelerinden, 100 tonluk tek parça bloklardan, turistlerin önünde fotoğraf çektirdiği 450 metre uzunluğunda ve 15 metre enindeki teras duvarlarından bahsetmeyeceğim. Söz etmek istediğim meşhur İnka kalelerinin bir kilometre ötesinde bulunan esrarengiz alan Sacyhuaman! O günün yöntemleriyle 100 tondan fazla bir ağırlığı taş ocağından çıkarıp uzak bir noktaya taşımayı dimağımız almazken, bu bölgede çok daha hayret verici gelişmeler yaşanıyordu. Sacsayhuaman'da karşınıza tam tamına 20.000 tonluk bir taş kütlesi çıktı. Günümüz teknolojisine alışık bireyler için bile nasıl da büyük bir şok, değil mi ? ''

Tanrıların Arabaları, Erich Von Daniken (Sayfa 28 - Artemis Yayınları-5.Basım)Tanrıların Arabaları, Erich Von Daniken (Sayfa 28 - Artemis Yayınları-5.Basım)

Tarih öğretmeni/Tarih bölümün de Yüksek Lisans yapan ya da Tarih ile ilgili çok iyi bilgi birikimi olan sevgili okurlar varsa bir kaç soru sormak istiyorum. Mesaj olarak yansıtırsanız sevinirim. Soracağım sorular 1910 ile 1945 arasında ki olaylarla ilgili.

Siz büyük Türkiye'yi gerçekleştirecek olan Ülkücüler! ! !
Siz Oğuzların, Kür Şadların, Alparslanların, Fatihlerin, Yavuzların, Abdülhamidlerin, Yunus Emrelerin, Mevlanaların, Hacı Bektaşların, Sütçü İmamların, Dilşad Sultanların, Nene Hatunların, Gevher Nesibelerin, Malhun Hatunların torunları olan Ülkücüler;
'Gafillerin ardında Allah'ı anan; kaçanların ardında vuruşan, ölüler arasında diri olan gibidir.' Kutlu Peygamber sözünün muhatabı olmak için çalışın.
Yolunuz açık olsun. Cenab-ı Allah, taşıyamayacağımız yükü omuzlarımıza yüklemesin. Yüce Yaradan kendi dini için gayret eden herkese yardım etsin.
'Gençliğin acı haline'
'Öldün mü ey gençlik?
Eğer öldünse haber ver: ''Onlara hicviye yazan kalemim sana da mersiye yazsın. Yahut ölmediğini ispat et ki, sana olan büyük imanım sarsılmasın ve sana olan destanım boşa gitmesin.''

Arif Nihat Asya

Ah o öpülüp başa konulacak yaşlı eller.
Kıyı da köşe de, bir şeyler satan yaşlı elleri görürseniz; şu yüksek sesle müzikler çalan , satımı artırmak için insanların alışveriş psikolojilerine göre raflar düzenleyen, renklerle ilgi çeken süpermarketleri, marketler zincirlerini bırakıp, o emektar yaşlı ellerden bir şeyler alın. İnanın bu hem yaşlı elin sahibini hem de sizi çok mutlu edecektir.

Deneyin ve görün.

Adar Koç tekrar paylaştı. 22 saat önce
Leyla, bir alıntı ekledi.
23 saat önce · Kitabı okudu

“Tıp öğrencisi hastalığını duymuşsunuzdur” dedi.
“Tıp fakültesi öğrencilerinin kitaplarda okudukları her korkunç hastalığa yakalandıklarını düşünmesi durumunu mu diyorsun?” dedim.
“Evet. Bu çocuklar öğrendikleri hastalıkları takıntı haline getiriyorlar

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri, Gary SmallBir Psikiyatristin Gizli Defteri, Gary Small

ORGANLARINIZI BAĞIŞLADINIZ MI?
“ORGANLAR TOPRAK OLMASIN BEDENDE CAN BULSUN”

* Bir organ, bir hayat! Bir hayat, tüm insanlık...

* İnsanlık adına bir hayat bağışı!

* İnsanlık adına bir el de siz uzatın!

* Ölüm; hem sizin için, hem de organınızı bağışladığınız hasta için yeni bir başlangıçtır...

* Umudunu kaybedenlere umut ol!

* Organ bağışı bir insanlık görevidir.