Esra, bir alıntı ekledi.
33 dk. · Kitabı okuyor

"Dünyada barış, insanda iyi niyet olmalı!"

İnsan Neyle Yaşar, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 56 - İş Bankası Kültür Yayınları)İnsan Neyle Yaşar, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 56 - İş Bankası Kültür Yayınları)
Sedanur Akkoyun, bir alıntı ekledi.
52 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Barış:
Gerçek barış sadece savaş olmaması değil, savaşın mantıkdışı hâle gelmesidir.

Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, Yuval Noah Harari (Sayfa 364 - Kolektif Kitap)Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, Yuval Noah Harari (Sayfa 364 - Kolektif Kitap)
Abdullah SAFİDEMİR, bir alıntı ekledi.
58 dk. · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Yeryüzünde İslâm devleti iki temel üzerine oturur Birisi selam-ı umumi (genel barış) prensibi, diğeri mutlak kuvvet prensibi. Kuvveti olmayan veya eksik olan devlet, genel barışı korumaya güç yetiremez. Her zamanın bütün kuvvetlerine sahip olan halk, devlet, işte yalnız böyle bir devlet, genel barışı koruma haklarına ve gücüne, iktidarına sahip olabilir.

İslam'ın Elifba'sı, Musa Carullah (Sayfa 57)İslam'ın Elifba'sı, Musa Carullah (Sayfa 57)
Gökhan, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

Barış nasıl sağlanır!
Barışa yönelik çabaların ortaya çıkması, uygarlıkların savaşa karşı tutumlarında önemli bir değişiklik olduğunu göstermektedir. Barışı sağlama çabalarının nedeni politik çıkar hesabı değil, savaşın oluşturduklarına duyulan tiksintidir.

Savaş Sanatı Tarihi, John Keegan (Sayfa 48 - Sabah gazetesi kitapları)Savaş Sanatı Tarihi, John Keegan (Sayfa 48 - Sabah gazetesi kitapları)
Mehmet Ferit, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

Barış istiyorsan, başkasına barış getir; güvende olmak istiyorsan, başkasının güvenliğini sağla.

Badem Ağacı, Michelle Cohen CorasantiBadem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti
Nihavend İflazi, Neye İnanıyorum'u inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dünya savaşı gibi tüm dünyayı kaosa sürükleyen bir olayın yaşandığı böylesine kritik bir dönemde yaşamış Bertrand Russell. Fikirleri beni çok etkiledi, zaten 20. yy da daha kadınların oy hakkına bile sahip olmadığı bir dönemde İngiltere'de liberal ve özgürlükçü; bekaret, doğum kontrolü, oy hakkı, ifade özgürlüğü ve dinler gibi konularda aydın fikirlere sahip bir aileye dayanıyor kökeni. Barış aktivisti, bazı konularda tutarsız düşünceleri var ama bunu kendi de itiraf ediyor. Onun dışında hayata, topluma, mutluluğa, ''iyi yaşama'', ahlak/din ikilisine ve bilginin doğru kullanımına dair bir solukta okunacak bir kitap, zaten ben de bir solukta okudum :)

Mehmet Ferit, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

İsrailliler, eğitimli Filistinli istemiyor. Eğitim kurumlarını yok etme politikalarının bir parçası bu. Uğruna yaşayacak bir şeyimiz kalmasın diye, bizi umutsuz yapmak istiyorlar. Bizimle barış yapmak ve toprağımızı geri vermek zorunda kalmasınlar diye, bizi teröristlere çeviriyorlar.

Badem Ağacı, Michelle Cohen CorasantiBadem Ağacı, Michelle Cohen Corasanti

Şu yitik aklın hem barış meleği, hem de mücahidi oldum. Sonra, çöktüm bir ağaç kuytusuna, ruhlar âleminden kendimi sordum...

- A. Levent IŞIK -

Batu Han, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

"Sümer kralı! Artık barış yok! Acımak yok! Savaş kaçınılmaz ve biz bu savaştan zaferle çıkacağız!Yoksa korkuyor musun?"

Börü, Çağlayan Yılmaz (Sayfa 271 - Cerdukay)Börü, Çağlayan Yılmaz (Sayfa 271 - Cerdukay)