Matelda, bir alıntı ekledi.
16 Mar 22:34 · Kitabı okudu

Canım Hannibal.:)
“Baylar bayanlar, Hannibal Lecter nasıl demişti? ‘Siz hazırsanız ben de hazırım.’”

Psikiyatrist, Wulf Dorn (Sayfa 275 - Pegasus)Psikiyatrist, Wulf Dorn (Sayfa 275 - Pegasus)

Burasi platform.Ben buradan bu dunyanin adaletine siyasetine endamina sövemem. Hem bayanim.Bayanlar da sövemez.

R.T, bir alıntı ekledi.
 10 Mar 19:25 · İnceledi

Halkın Sağlığını Koruyan Doktor
Bu gözlemleri yapmış olan doktor, şehir halkına, politikacılara, bilim ve sanat çevrelerine, basın mensuplanna şöyle sesleniyordu:
“Beyler, bayanlar! Ne zamana kadar bu saklambaç oyununa devam edeceksiniz? Devamlı olarak vatanseverlikten, millet sevgisinden ve medeniyete hizmetten bahsedersiniz. Çağdaş olduğunuzdan dem vurursunuz. Ama vatan ve millet için, halkın refahı ve insanca yaşayahilmesi için çağdaşlık adına ne yapıyorsunuz? Bazıları, milyarlar çalarak sevgili vatanımızı şerefsizce soyuyorlar. Halkın kesesine el atıyorlar. Bazıları ise dairelerde, matbaalarda, okullarda, üniversitelerde memuriyetlerine devam ediyorlar. Etrafta olup hitenle ilgilenmeksizin daire ile ev arasında gidip geliyorlar. öbür tarafta ise maalesef halk dipten dibe çürüyüp yozlaşıyot. Alkol bağımlısı aç-açık milyonlarca insan sefil bir hayatın içerisinde debeleniyor. Milletin temelleri çürüyor, milletin temelleri sarsılıyor.
Henüz vakit varken vatanı ve milleti kurtarınız! Halkın arasına giriniz! Onları tedavi ediniz; okutup, eğitiniz!

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 105 - Timaş Yayınları, 2005 Mart Baskısı, Çeviri: Ali Çankırılı)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 105 - Timaş Yayınları, 2005 Mart Baskısı, Çeviri: Ali Çankırılı)

Kathrine Switzer
1967 aylardan nisan ve yağmurlu bir havada boston maratonu var. herkes çizgide start düdüğünü bekliyor. bu esnada 261 numaralı yarışçı koşusuna hem kendisi, hem de cinsiyet ayrımcılığından muzdarip belki tüm bayanlar için son derece anlamlı bir gülümsemeyle başlıyor. ilk birkaç kilometre gayet keyifli geçiyor, korkularını biraz olsun yenip kendiyle gurur duymaya başlıyor. derken bu atmosfer bir başka yarışmacının koparttığı vaveyla ile dağılıyor: "yarışta illegal bir kişi vaar!!".. bunun üzerine yarışın komite başkanı Jock Semple koşucuların arasına Komser Memoli gibi dalıyor. erkeklerin yarıştığı bir koşuda bir kadın! olacak iş değil! hemen ablayı yarış alanının dışına çıkartmak için adeta üzerine çullanıyor, tartaklıyor, üzerindeki numarayı sökmeye çalışıyor "sen bu yarışa katılamazsın. bu bir maraton ve erkeklere ait" diyerekten. ama abla azimli, maratonu bitiriyor ve tarihe ilk kadın maraton koşucusu olarak geçiyor.

Alıntı

Kathrine Switzer: First Woman to Enter the Boston Marathon
https://www.youtube.com/watch?v=TtIRXpOxLGk

8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun bayanlar bütün güzellikleri yaşasınlar ağaçlar gibi yapraklar yeşil yeşil olsun saygılarımla.

8Martdünyakadınlargününde Bizde Katkıda Bulunalım Dedik :)))
Kadınlar, gününûz kutlu olsun bayanlar bu hayatda her şey sizin için yapılıyor. Savaşlar, kavgalar, küsmeler, incinmeler, felsefe, edebiyyat şiirler her şey sizin için o kadar değerlisiniz, hep sağlıklı ve mutlu hayat yılları dilerim sizlere...