Okur
Fatmanur nur
TAKİP ET
Fatmanur nur
@bencedenanay
null
null
null
null
null
10 okur puanı
13 Mar 2018 tarihinde katıldı.
3
Kitap
4
İnceleme
1
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Fatmanur nur
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler'i inceledi.
Herkese Selam:* Bu kitap hakkında söylenecek çok şey var. Konusundan başlıyorum. ■ Julia nın babası Tin Win hiçbirşey söylemeden ailesini terkeder. Babasının kendi memleketine gittiğini öğrenen julia babasının eşyalarını karıştırırken Mi Mi adında bir kadına mektup yazmış olduğumu görür. Doğruca babasının memleketi kalaw a gider ve babsını aramaya başlar. Burda U ba ile tanışır ve babasının hikayesini bu adam anlatır. ■ İlk başlarda o kadar sıkıldım ki arkadaşım çok övdüğü için devam edeyim dedim. Kitap ortalarımdan sonra açılıyor. Hatta yanlış farketmediysem yazar başlarda daha acemi sonlara doğru daha iyi. ●Başlarda çok fazla gereksiz betimleme var. Bağlantısı olmayan olaylar çok uzatılmış. Ama bitirdikten sonra, o kadar etkilendim ve duygulandım ki. ●Eğer bu kitabı okuyacaksanız kitabın kendini sonlara doğru açtığını bilmeniz lazım. ●Yazım dili güzel ama betimleme çok fazla. Bu yüzden puan kırdım. ●Tin Win i o kadar güzel tarif etmiş ki. En sevdiğim karakterlerden oldu.
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Fatmanur nur
Hiç Kimse Sıradan Değildir'i inceledi.
464 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Herkese Selam^^ Bu kitabı daha önce okudum. 2018 deki okuduklarımı paylaşıyorum. Bu arada pdf olarak okudum:) Ed 19 yaşında bir taksi şoförüdür. Arkadaşları marv, ritcie ve audrey le toplanıp sürekli kağıt oynayan, hayatlarında farklı hiçbir şey olmayan insnalardır. Bir gün Ed'e bir kart gelir üzerinde adresler vardır. Ed bu kartları aldıktan sonra hayatı değişecektir. ●Yazarın yazım dili çok sıradan. Aslında ilk zamanlar az betimlemeyle çok olay anlatması hoşuma gitti. Ama ilerleyen kısımlarda duygu ve yer betimlemelerini arar oldum. ●Konusu çok orijinal ve başarılı. ●Karakterler arası dialoglar çok hoşuma gitti. ●Gerçekten sonuna doğru çok etkilendim. Baştan itibaren yormayan tarzıyla eğlenerek okudum. Sonunu pek sevmedim ama yinede genel itibariyle sevdim. ●Anlamlı bir kitaptı bu kitaptan sonra hayatınızda bir çok şey hakkında değişim yapmak isteyeceksiniz;)
Hiç Kimse Sıradan Değildir
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Fatmanur nur
Körlük'ü inceledi.
336 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Herkese Selam Bu kitabı nasıl anlatacağım bilmiyorum. Konudan başlayayım. Trafiğin ortasında bir adam kör oldum diye bağırır. Daha sonra bu beyaz felaket dedikleri körlük salgını dünyaya yayılır. Bu sırada bazı insanları bir akıl hastanesinde karantinaya alınır. Herkes ilk olarak kitabın yazım şeklini eleştirmiş. Evet benim de hoşuma gitmedi. İlk isyan ettim hatta. Sonraları alıştım. Yazarın zaman zaman bir konferansta gibi yazması da hoşuma gitmedi. Cümlelerin uzunluğu ve sıralı olması yüzünden tekrar tekrar okusam da bazı cümleleri anlayamadım. İlk başta karakterlerin isimleri yazılmadığına rahatsız olmuştum ama sonradan hoşuma bile gitti. Aslında oturup üstünde saatlerce düşünülecek bir romandı. İnsanlığa ayna tutmuş. Bu yüzden biraz korkutucuydu. Bir kaosta sağduyumuzu kaybedersek neler yaşayabiliriz çok açık göstermiş yazar.
Körlük
8.6/10
· 54bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16