Melis, bir alıntı ekledi.
13 May 14:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Vie qui veut me tuer, beni öldürmek isteyen hayat; c'est magnifique, muhteşemdir. Çocuğum hayat gerçekten muhteşemdir. Şarkılar da muhteşemdir ama hayat onlardan daha muhteşemdir. Hayat bu kadar muhteşem olmasaydı çocuğum, o şarkıları söyleyecek, o şarkıları melodi melodi ezberleyecek şevki nasıl bulabilirdik, değil mi ya!

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 21)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 21)
Almira Talik, bir alıntı ekledi.
12 May 17:58 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Beni Öldürmek İsteyen Muhteşem Hayat
Şarkı ne diyordu hatırla: Vie qui veut me tuer, beni öldürmek isteyen hayat, c'est magnifique, muhteşemdir! Muhteşem doktorcuğum! Ölmek muhteşem!

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 23 - Yapı Kredi Yayınları)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 23 - Yapı Kredi Yayınları)
N.Burcu.S, bir alıntı ekledi.
29 Nis 01:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Beni öldürmek isteyen muhteşem hayat..
Bak ben az önce ölmüşüm. Şarkılarım nasıl da çıkıyor içimden birer birer. Al topla hepsini. Yavaş yavaş. Acele etmeden. Korkma hemen buhar olup dağılmazlar. Bir süre asılı kalırlar havada. Usulca al hepsini teker teker avucuna. Doldur ceplerini, içine çek, gözlerini derinlerine dik şarkıların, anlamaya çalış ne diyorlar. Doktorcuğum ne diyor bunca şarkı? Neden insanlar bin yıllardır şarkı söylüyor? Anlamaya çalış. Şarkı sözün de ötesindedir doktorcuğum yavrucağım.
Şarkı ne diyordu hatırla: Vei qui veut me tuer, beni öldürmek isteyen hayat, c’est magnifique, muhteşemdir! Muhteşem doktorcuğum! Ölmek muhteşem!

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 23 - Yky)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 23 - Yky)
N.Burcu.S, bir alıntı ekledi.
 29 Nis 00:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Beni öldürmek isteyen muhteşem hayat...
Ah hadi söyle bana, ölünce içimdeki şarkılara ne olacak benim? Onca şarkı, önca melodi, onca ritim? Diyelim ki yarın ben öldüm, şarkılar da ölür mü benimle? Yapma doktor, bir şarkı hiç ölür mü? Hele altı yüz doksan üç şarkı birden, sırf ben öldüm diye, hep birlikte nasıl ölsünler kuzum ? Çok saçma.

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 20)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 20)
@kitapkokuluhatun, bir alıntı ekledi.
06 Nis 17:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hani derler ya insan ölürken hayatı bir film şeridi gibi gözlerinin önünden geçermiş, yok çocuğum, yalan. Ben ölüyorum ve hayatım bir film şeridi gibi gözlerimin önünden falan geçmeyecek. Hissediyorum. Ben unutmak istiyorum doktorcuğum. Eskiden olan her şeyi unutmak. İnsan ölürken geçmişi hatırlarsa çok üzülür değil mi? İnsan ölürken kendi kendini niye üzsün ki? Je veux seulement oublier… Ah doktorcuğum o şarkıyı alırken içimden dikkat et çok güzel bir cümle vardır, o düşmesin: Vie qui veut me tuer, beni öldürmek isteyen hayat, c’est magnifique, muhteşemdir. Çocuğum hayat gerçekten muhteşemdir. Şarkılar da muhteşemdir ama hayat onlardan daha muhteşemdir. Hayat bu kadar muhteşem olmasaydı çocuğum, o şarkıları söyleyecek, o şarkıları melodi melodi ezberleyecek şevki nasıl bulabilirdik, değil mi ya!

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Yapı Kredi Yayınları)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Yapı Kredi Yayınları)
Ecem İspir, bir alıntı ekledi.
 22 Mar 12:52 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Beni Öldürmek İsteyen Muhteşem Hayat
"Ah hadi söyle bana, ölünce içimdeki şarkılara ne olacak benim? Onca şarkı, onca melodi, onca ritim? Diyelim ki yarın ben öldüm, şarkılar da ölür mü benimle? Yapma doktor, bir şarkı hiç ölür mü? Hele altı yüz on üç şarkı birden, sırf ben öldüm diye, hep birlikte nasıl ölsünler kuzum? Çok saçma."

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 19)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 19)
Esra, bir alıntı ekledi.
22 Mar 08:33 · Kitabı okudu

Je ne veux pas travailler... Çalışmak istemiyorum... Je ne veux pas déjeuner, kahvaltı etmek istemiyorum, Je veux seulement oublier, sadece unutmak istiyorum... Sadece unutmak. Hani derler ya insan ölürken hayatı bir film şeridi gibi gözlerinin önünden geçermiş, yok çocuğum, yalan. Ben ölüyorum ve hayatım bir film şeridi gibi gözümün önünden falan geçmeyecek. Hissediyorum. Ben unutmak istiyorum doktorcuğum. Eskiden olan her şeyi unutmak. İnsan ölürken geçmişi hatırlarsa çok üzülür değil mi? İnsan ölürken kendi kendini niye üzsün ki? Je veux seulement oublier... Ah doktorcuğum o şarkıyı alırken içimden dikkat et çok güzel bir cümle vardır, o düşmesin: Vie qui veut me tuer, beni öldürmek isteyen hayat, c'est magnifique, muhteşemdir. Çocuğum hayat gerçekten muhteşemdir. Şarkılar da muhteşemdir ama hayat onlardan daha muhteşemdir. Hayat bu kadar muhteşem olmasaydı çocuğum, o şarkıları söyleyecek, o şarkıları melodi melodi ezberleyecek şevki nasıl bulabilirdik, değil mi ya?

Deli Kadın Hikayeleri, Mine SöğütDeli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt
Fatma Nur, bir alıntı ekledi.
17 Mar 14:32 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Beni Öldürmek İsteyen Muhteşem Hayat
Sahi insan ölünce içindeki şarkılara ne oluyor, sen bilirsin. Ölüden avucuna hiç şarkı döküldü mü daha önce? Benim döküldü. Küçük oğlum öldüğünde, avuç avuç ninni döküldü avucuma.

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 22)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 22)
Fatma Nur, bir alıntı ekledi.
17 Mar 14:02 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Beni Öldürmek İsteyen Muhteşem Hayat
En uçtaki iskemlede bir başıma oturur, için için dans ederdim. İçin için dans etmek ne tuhaf bir şeydir bilemezsin. Kimselere fark ettirmeden dans ederdim ben... içimden. Tek başıma.

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 19)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 19)
Fatma Nur, bir alıntı ekledi.
17 Mar 13:11 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Beni Öldürmek İsteyen Muhteşem Hayat
Peki doktorcuğum çocuğum, diyorsun ki birkaç güne kadar öleceğim! Kesin yani! Dönüşü yok bunun öyle mi sahi?
Yetmiş yedi yılda üç yüz yirmi bir tane şarkı öğrenmişim. Şimdi ben ölünce ne olacak onca şarkı kuzum? Sen biliyor olmalısın, daha önce ölen çok insan görmüşsündür. İçlerinden şarkı çıktı mı hiç ölülerin doktorcuğum? Bir ses, bir mırıltı, bir kıpırtı? Dans gibi mesela? O bile bir şeydir. Tam ölürken içimdeki şarkılardan birinin kıpırtısını hissetsem.

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 19)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 19)