Dolunay Hamurcu, Beşinci Tüp'ü inceledi.
31 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tıbbi gerilim romanlarının canıdır bu kitap bence. Mükemmel bir kurgu. Kurgulanmış olsa da hepsi hayattan kareler aslında. Yasadışı organ nakli için hastanelerle ortak çalışan bir grup insan. Kitabı bitirince hastanede verdiğiniz kanı bile sorgulatır cinsten. Etkisi uzun süre geçmeyecek.

Büşra Semerci, Beşinci Tüp'ü inceledi.
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitabın kurgusunu, dilini çok beğenmiştim. Akıcı ve sürükleyici. Medikal ve macera alanında iyiler arasında bana göre. Bir sonraki sayfada ne olacak merakıyla kitabı bitirmiştim.

Tuncay YILDIRIM, bir alıntı ekledi.
04 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

“En iyisi… haksızlık yapıp cezalandırılmamaktır; En kötüsü ise…
cezasını verme gücünden yoksun, haksızlığa uğramaktır.”

Beşinci Tüp, Michael PalmerBeşinci Tüp, Michael Palmer
fazi, Beşinci Tüp'ü inceledi.
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Tess Gerritsen seven biri olarak tıbbı gerilim kitaplarına aşinayım aslında. Kütüphanemde okunacaklar arasında beklerken bir anda okumaya karar verip bir solukta okuduğum bir kitap. Daha önce okumadığıma pişman olup yazarın diğer kitaplarını da okudum. Okuduğum en iyi tıbbi romanlardan biri olduğunu da söylemeliyim. Konusu bakımından (organ nakli) dikkatinizi çekeceğine eminim.

Sevomberkom, Beşinci Tüp'ü inceledi.
21 May 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Tıbbi gerilim türünde okuduğum ilk kitap.Kesinlikle Tess Gerritsen'in altında kalır bir tarafı yok hatta bazı yönleriyle Tess Gerritsen'i geçmiş.Organ nakli ve hırsızlığı hakkında yazılmış çok güzel bir kitap.Etkileyici bir anlatıma sahip.Konusu geçen yerler çok hoşuma gitti ve yazarın betimlemeleri adı geçen yerleri kafamda canlandırmama yardımcı oldu.Tek puan kırdığım konu kitabın sonunu tahmin etmek oldu.Okurken kısa sürede okumanızı ve ara vermemenizi tavsiye ederim.

mithrandir21 | Uğur, Beşinci Tüp'ü inceledi.
 13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Tıbbi gerilim kitaplarını Robin Cook sayesinde çok severim ve Palmer'ın da en az Cook kadar güzel olduğunu duyduğum için tüm kitaplarını aynı anda sipariş etmiştim ama her ne kadar kitabın konusu mükemmel olsa da içindeki olaylar korkutucu olsa da konunun işlenişinden midir yoksa çeviriden midir nedir kitabı beğenemedim. Diğer kitaplarını okumaya yanaşamıyorum ama bir şans daha vermek istiyorum.

Dr. Elmyra, Beşinci Tüp'ü inceledi.
06 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Yasa dışı organ ticaretini ele alan güzel bir tıbbi polisiye roman. Farklı yerlerde yaşanan olaylar güzel bir şekilde birbirine bağlanmış.
Kitabın arka kapağında "...Rio de Janerio'dan Boston'a, Türkiye'den Moldova'ya kadar uzanan.." yazısını okuyunca Türkiye kitabın neresinde geçiyor diye merakla bekledim ama Türkiye kitabın içinde yoktu.

Kitap ve Kahve Delisi, Beşinci Tüp'ü inceledi.
 20 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aksiyon, gerilim ve bilimin iç içe geçtiği bir kitap. Romanın kahramanları öyle bir koşuşturmacanın içindeki siz de okurken bir yandan yoruluyorsunuz. unutulmaz bir film tadında geçse de tüylerinizi ürpertecek tek bir şey var ki o da yazılanlar ya doğruysa..... Tıbbi gerilim severlere tavsiye...