1000Kitap Logosu
"Pekala, bu gemide zeki insanlara ihtiyacımız var."... Bilge üzerinde "analitik " etiketi olan bir iğne kaldırdı. " Her bir iğnede," dedi. Elindekini yüzüme doğru sallayarak, "DNA ve RNA'yı birleştiren özel bir bileşke var, bir kimera. Yapay olarak döllenmiş bir kadının içindeki fetüsün DNA'sı ile bir bağ kurar ve çocuğun istenilen özelliklerde doğmasını garantiler,"...
456 syf.
·
25 günde
·
10/10 puan
Godspeed'den kurtulup yeni gezegene inme firsatı bulan Amy ve Çirak, öğrendikleri sırlarla birlikte yeni bir başlangıç yapma hevesiyle yolalırlar. Ne var ki yüzyıllar boyu gelmeyi bekledikleri gezegen sanılandan çok daha tehlikelidir. Kocaman kuşlar, uzaylı denilen insan benzeri valıklar ve görünüşlerinin aksine tehlikeli çiçeklerle kaplı dünya benzeri bu gezegen iki güneşiyle her şeye karşı koyabileceklerine inandıkları yeni evleri olur. Centauri-Dünya'ya indikleri anla birlikte olayların ardı arkası kesilmez. Kaybolan kişilerin ölümleri de halkı gittikçe telaşlandırır. Dondurulmuş insanların da uyanmasıyla topluluk ikiye bölünür ve Amy'nin anne ve babası da kendilerine verilen görevleri yapmaya koyulur. Hayatta kalmaya çalışan koloni bu gezegende çok daha fazla sırrı açığa çıkartır. Orion'un ipuçlarının tamamlanmadığını farkeden Amy, Çırak ile bir plan yapar ve babasının onlardan sakladığı gerçeklerin de peşine düşer. Öğrendikleri birlikte bu dünyaya gelen ilk insanların kendileri olmadıkları ve yolda geçirdikleri sürede gelişen teknolojiyle çok daha erken gelen koloninin etkilerini fark ederler. Her şey o kadar karışık ve gizemlidir ki sadece devasa kuşlar ve uzaylılarla değil aynı zamanda bitmek bilmeyen sırlarla da savaşırlar. Ben hayatım boyunca bu kadar sır öğrenmedim. Ne kadar olay ne kadar gizem varsa ortaya çıka çıka bitmedi. Bu da daha çok meraklandırıp kitabı bir çırpıda okutuyordu tabi. Daha fazla anlatmam spoiler olur diye kendimi frenliyorum yoksa işin daha uzaylı ve güneş gücü kısmı var. Adeta üç sezonluk bilim kurgu dizisi izliyor gibi ilerledi. Epey sevdim. Bu türle ilgilenenler de fazlasıyla sevecektir diye düşünüyorum. Kitapla kalın.
Dünyanın Gölgesi
8.3/10 · 509 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
480 syf.
·
Puan vermedi
Sıra Dışı
Kitap her bakımdan çok zengin. Konu, karakterler, olaylar. Hele ki olaylar... Özelliklere sonlara doğru öyle bir karmaşa oluyor ki her sayfada "Daha fazlası olamaz." diyorsunuz kendi kendinize. Ve oluyor. Size ters köşe yapacak ve siz bunu anlayamayacaksınız bile.
Yapay Düş
7.7/10 · 246 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
"Sahiden de hiç hatırlamıyor musun beni?" Çilden çıkmış bir bakış attım ona. "Senin kadar sinir bozucu kim olsa hatırlardım herhalde." "Ama hatırlamıyorsun. Hem de bu delicesine yakışıklı ve unutulmaz gülümsememe rağmen."
1
...
950 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.