Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Itır

Bazı insanlar iyi ki hayatımdan çıkmış ;)
Reklam
Rüyamda evlilik teklifi aldım, çok saçma ösmsmzmmx.
Siz, siz olun; el ve vücut kremini, el ve yüz kremi sanmayın. Ve yüzünüze sürmeyin. Allah belamı verdi de benim.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Denemedeki doğrularımı arıyorum acaba buralarda bir yerde olabilir mi?..
Bilmediğim, sardığı tüm yaralarımın yerine, her birinden daha derin bir yara açacağıydı. Vazgeçemeyeceğim tek bir yara...
Sayfa 52
Reklam
Itır tekrar paylaştı.
"Ama bir acı var içimde, bir yara hiç geçmeyen.."
Kral yolunu Persler yaptıysa, Kral yolu nasıl Lidyalılar'a ait oluyor? Bu işte bir şey var ama çözemedim.
Ne oluyordu bana? Ne oluyordu zihnimin içinde? Kalbimde yaşanan şey neydi? Bunu... Bu duyguyu böylesine yoğun yaşamak bana kendimi hasta gibi hissettiriyordu. Belki de... Belki de hastaydım. Ama kim kalbini benim kadar büsbütün, çepeçevre hissedebilirdi ki?
Sen gel o kadar şey yap, tarihe karış. Cücük beyinli iki uygurlığa yenil. Şaka mısınız siz Sümerliler?
Sen kimsin, gerçekten? Var mı bir kimliğin, bir ismin, bir hayalin? Söyle haydi. Bahset ona. Anlat kendini. Biliyor musun kim olduğunu? Adın ne senin? Kimsin sen? Bulabildin mi kaybettiğini? Söyle ona.
Sayfa 36
Reklam
Öyle aniden, öyle bilinmez bir yerden, öyle birden çıkıvermişti ki karşı­ma, canımı yakabileceğini anlayamamıştım.
Sayfa 31
Hayatı böyle yaşıyordum işte. Her şeye bir anlam yükleyerek, her şey hakkında dakikalarca düşünerek, dudaklarımı hareket ettirmeden yalnızca kendimle konuşarak...
Yara doluydu kalbimin içi sanki. Çürümüş, defalarca kez kabuk bağla­mış, etrafını irinler doldurmuş koskoca bir yara... Her yere yayılmış, her yere hâkimiyet kurmuş, her yeri acıtmış, kanatmış, hırpalamış... Hiç acımamış. Hiç durmadan yıllarca devam etmiş. Kaburgalarımın içi kocaman bir boşluk­tan oluşuyor. O kadar büyük bir boşluk var ki orada, ne koyarsam koyayım dolmuyor. Acımı koyuyorum, dolmuyor. Kendimi koyuyorum, dolmuyor. O boşluk, acımdan bile büyük. O boşluk, benden bile büyük.
Nasıl iyileştirilirdi ki bir yara onu gizlemekten başka?
Lise son sınıftaydım ve üniversite sınavına hazırlanıyordum. Kendim için bir gelecek planı çizmemiş, hayaller kurmamıştım. Yalnızca şu anki hayatımın olağan akışı içerisinde çalışmam gerektiği için çalışıyordum. Önüme bu konulmuştu, ben de bunu kabul etmiştim. Bu bazen amaçsız bir hayat ya­ şadığımı hissettiriyordu, yersiz bir his de değildi aslına bakarsak lâkin omuz silkmiş ve devam etmiştim işte. Kendimle ne yapacağımı, bu bir yolsa nereye varacağımı dahi bilmiyordum. Düşünmek, bunun sancısı içine girmek de istemiyordum. Hayatımın bir amacı varsa eğer, bayatımda dolduramadığım o boşluğa denk düşecek, beni bulacak olmalıydı.
1.040 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.