Bi Poşet Kitap'ın Kapak Resmi
Bi Poşet Kitap yorumladı.
Mücahid, Tutunamayanlar'ı inceledi.
13 Eyl 22:43 · Puan vermedi

Henüz okumadım ama herkezden duyduğum bir kitap büyük bir heves ve heycanla okumaya başlıcam inşaalah..inceleme heralde okuduktan sonra olur şimdi bişe diyemicem

Bi Poşet Kitap yorumladı.
Öznur Yılmaz, Zaman Makinesi'ni inceledi.
 14 Ağu 23:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Başlangıç için iyi bir kitap mıydı emin değilim. Ama çoğu fikrinin gelecekte olması muhtemel şeyler olduğu düşüncesindeyim. Hikayesi çok güzeldi. Başları biraz karmaşık gelsede okunması gerekenlerden biri diyebilirim.

Bi Poşet Kitap bir yorumu yanıtladı.

Tavsiye lütfen.
Selam arkadaşlar :) Benim için mühim bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var.Kitap okumaktan nefret eden, daha önce hiç bir kitabı bitirmemiş olan bir arkadaşım var.Defaatle kitap okuması için tavsiyede bulunsam da dik başlılığı yüzünden netice alamadım maalesef çünkü sevmiyor bir de erkek olduğundan mıdır nedir inat ediyordu, ikna edemiyordum. :) An itibariyle onu kitap okumaya ikna ettim sayılır yalnız kitabı seçmekte zorlandim. Okuyacağı kitabı ben sececeğim çünkü. Ve arkadaşım duygusal konuların ağır bastığı bir kitap olmasin diye tembih etti.Çabuk sıkılan bir yapısı var kitabın üslubu akıcı olmalı.Kitabı beğenirse devamı gelir diye umuyorum. İlk kez kitap okumaya başlayacak olan birisine siz hangi kitabı önerirsiniz ? Şimdiden teşekkürler .

Bi Poşet Kitap yorumladı.
Bi Poşet Kitap yorumladı.
Bi Poşet Kitap, Hepimiz'i inceledi.
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sürekli nerede ve ne yapıyor olduğunuzu anlamaya çalışarak bir hayat geçirdiğinizi düşünün, gözünüzü bir açışınızda ağustos ayıyken bir sonrakinde aralık ayında olduğunuzu. . Sürekli yapmadığınız şeyler yüzünden cezalandırılıp neden insanların sürekli yapmadığınız şeyleri yapmışsınız gibi yalan söylediğini anlamlandıramadığınızı.. Etrafınızda sizi tanıyor gibi davranan, daha önce hiç görmediğiniz birçok insan olduğunu. . Sürekli bir şeyler yaşamak için koşuşturmak zorunda olduğunuzu, her zaman çok kısıtlı bi vaktiniz olduğunu.. O kadar ki hamileliğinizi yaşamadan bir çocuğunuz olduğunu öğrenip onun için mücadele etmeniz gerekiyor. Yalnızca birinin hayal gücünün ürettiği bir kişilik olduğunuzu öğrenmek ne kadar çılgınca gelirdi! Ben okurken bile inanamadım, bedenimi benden başka bir sürü kişiliğin de kullandığını düşünmek hayatım benden çalınıyor gibi hissettirirdi herhalde. Okuyun derim, zaten bir çırpıda okunup bitirilebilecek akıcılıkta, özellikle de benim gibi çoğul kişilik vakalarına meraklıysanız.

Bi Poşet Kitap yorumladı.
Bi Poşet Kitap, Ay'da 172 Saat'ı inceledi.
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Okuduğum her kitaba başlamadan önce yaptığım gibi bunun da arka kapağını, iç kapağını, sayfalarının kokusunu, elimde duruşunu incelemek için elime aldığımda arka kapaktaki şu yazıyı gördüm ve dehşete düştüm. Bir süre daha kitaba başlayamadım ve oturup bu söz üzerine düşünmeye başladım. Yazan şey tam olarak şuydu: “Neden Ay’dan arkamıza bakmadan kaçıp onu rahatsız etmemeyi seçtik?”

Aldığı ödülleri incelerken Tüm Zamanların En İyi Genç Yetişkin Kitabı Ödülünü almış olduğunu gördüm. “Allah Allah” dedim, “genç yetişkin ne alaka ki, bilimkurgu diye almadım mı ben bunu?” Tabii okudukça kitabın gerilim, korku, bilimkurgu, genç yetişkin türlerinin hepsine ait olabileceğini gördüm.

NASA, 40 yıllık uzun bir aradan sonra Ay’a insanlı bir yolculuk düzenlemeye karar veriyor ve kamuoyunda heyecan oluşturmak, basın desteği sağlamak, finansal gelir bulmak gibi amaçlarla dünya üzerindeki 14-18 yaş arası gençlerden bu yolculuk için kurayla 3 kişi belirliyorlar. Yanlarında 5 tecrübeli astronotla beraber bu 3 genç de Ay yolculuğuna çıkmış olacak. Fakat Ay’da kendilerini nelerin beklediğinden habersizler..

Öncelikle kitabın yarattığı ortam, dili falan çok iyiydi ama sanki kısa kesilip atılmış gibiydi birçok şey. Mesela çocukların Ay’a gitmeden önce alacakları eğitimden kısaca bahsedilip geçilmişti. Bir de mesela bütün çocukların aileleri hemencecik izin verdi Ay’a gitmelerine. Benimkiler olsa asla izin vermezdi :D Belki diyeceksiniz ki “zaten önemli olan Ay’a gitmeden öncesi değil sonrası”. Ben de diyeceğim ki, zaten Ay’da yaşadıkları olaylar da tam olarak anlatılmamıştı. Orası da kısa kesilmişti. Daha ayrıntılı, daha dehşete düşürücü bir şekilde anlatılabilirdi diye düşünüyorum. Kitap 310 sayfa olacağına 510 olsaydı, ne olurdu ki.. En azından okuyucu doymuş olurdu. Bununla birlikte kitabın sonu tam istediğim gibiydi!

Kitapta gerçek bilgilere de yer verilmiş olması, kesinlikle kitabı bir tık üste taşıyordu. Böyle Ay’a, uzaya, bilimkurguya, NASA’ya falan ilginiz varsa kesinlikle okuyun derim ben. Kitap yarattığı ortamla tüm bu bahsettiğim eksiklerini kapatıyor. Ama hem böyle şeylere aç hem de benim gibi öğrendikçe korkan birisiyseniz biraz temkinli okuyun, gündüz falan okuyun sonra ışık açık uyumak istiyorsunuz falan :D

daha fazlası için: http://biposetkitap.blogspot.com.tr/...n-harstad-kitap.html