• 224 syf.
  Şiirsellik fevkalede güzelleştiriyor kitabı . Ciddi meseleleri düşündürürken okuyucuya kahkaha attırmak başlı başına bir olay, ki benim gibi Leyla ile Mecnun izleyicisi biri için bambaşka bir olay .

  Gelelim mesajlar boyutuna. Öncelike mesaj içermeyen ya da içeren fakat inancımıza ters mesajlar iceren kitaplarin yaygın olduğu bir sahanın içerisinde inancı doğrultusunda insalara mesajlar vermeye çalışmak gerçekten takdire şayan ve erdemli bir davranış.
  Mesajları da öyle hafife alınacak gibi değil. Derdi var ve hissettiriyor , adeta sırtındaki yükten sana da verip hafifletmek istiyor yükünü.
  Her sey güzel benim için. Fikirlerinin bir çoğuna katılıyorum. Fakat bir sorum var :
  İnsanların modernizme, emperyalizme, ve kapitalizme kenidlerini fena halde kaptırdıkları biz zamanda , kullanılan sert ve tavizsiz üslup (yanlışlığı ya da doğruluğu degil anlatmaya çalıştığım) o insanları bize yaklaştıracak mı yoksa gerisin geri kaçmalarına mı sebep olacak . Ben kitabı okurken zevk aldım çünkü düşüncelerim bu yöndeydi peki ya farklı düşüncesi olanlar bu kitabı okuduklarında ne hissedeceklerdir üslup karşısında onu tam olarak tahmin edemiyorum . Ama şu da var ki yazar Hamza'nın ağzıyla sanki onları önemsemediğini umursamadığını hatta küçük gördüğünü de ifade ediyor gibi , yani kendi açısından ortada bir sorun yok gibi ya da bilemiyorum önce kendi mahallesinden başlatmak istemiştir belki de başlatmak istediğini. Yanlış anlaşılmasın eleştirmek için yazmadım yazdıklarımı, dert edindiğim için yazdım...

  Sorum o ki : İyi, güzel, haklısın tamam da toplumun durumu da ortada . E nasıl olcak ? Nasıl yapacağız biz bu işi kalp kırmadan .


  Her şeye rağmen benim için harika bir kitap. Okunmaya değer. Üzerine düşünülmeye değer...
 • Bir sorum dah olcak hiç asik oldunuzmu delicesine??