1000Kitap Logosu
Resim
Piraye
TAKİP ET
Piraye
@biraz_melankoli
Evli ve Anne Takibe takip yapmıyorum! Takipçi ve beğeni sayısı kasma kaygım yok! Gerçek okur ve gerçeği öğrenici başımın tacı saygımda kusur etmem. Saygısıza haddini bildiririm! No dm!!!
şair anne
Antalya / 17 Temmuz
554 okur puanı
13 Ağu 2021 tarihinde katıldı
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
“ve kitabın sonu şöyle bitiyordu; o ilk gördüğü, tanıdığı, güvendiği, sevdiği insan değildi artık. seven yanılmış, sevilen yabancılaşmıştı.”
Nazım Hikmet Ran
Piraye
tekrar paylaştı.
224 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Sezenzedelere…
Ah Sezen,sen hiç bilmedin hiç bilmeyeceksin benim için ne demek olduğunu,Minik Serçem,kocaman kanatlarının altında aynı şarkıya ağlayan binlerce seveninden bir tanesiyim… “Vazgeçtim, gözlerinden Vazgeçtim, sözlerinden Bir “ah” de yeter Sessizce, kimsesizce Gönderdim dudaklarımı Öpme, al yeter.”(sf.74) Bir şarkıda ömür olur mu?Olurmuş.Bu şarkıda vazgeçtim ilk aşkımdan radyoda Sezen şahidimmiş yakarışlarımın,bilmedim.Hıçkıra hıçkıra ağlarken duydum Sezen’in “Vazgeçtim” dediğini o vazgeçtim diyordu ben vazgeçemem diye ağlıyordum.Sevgilim iki cihanımın biriciği benden geçmişken hem de.Yıllarım bu şarkıyla geçti.Hep aynı yerde hıçkıra hıçkıra ağladım nefesim kesilirdi yine de ne Sezen’den ne sevdamdan geçerdim.On yedi yıl sonra sevdiğimle konuşma imkanım oldu,çok sevdiğim dudaklarından evlendiğini duydum.Dünyam başıma yıkıldı.O gün hayattaki her şey gibi acının da ertelendiğini öğrendim.Boğazımda bir düğümle dilimi ısıra ısıra gözyaşımı erteledim.Gece olmuştu nihayet artık ağlayabilirdim yine Sezen “Vazgeçtim” dedi ben ağlaya ağlaya vazgeçmeye çalıştım.Kaç kere: “Git... Git... Git... me dur ne olursun Gitme kal yalan söyledim Doğru değil ayrılığa daha hiç hazır değilim Aramızda yaşanacak yarım kalan bir şeyler var Gitme dur daha şimdiden deliler gibi özledim…”(sf 160) dinledim ağladım. “Bilirim, herkes payına düşeni yaşar Ve her yeni günde değişir hep bi' şeyler Sen de kendi payından bir hatıra seç ne olur O ben olayım, beni unutma…”(sf105) Şu şarkıların dili olsa da anlatsa keşke, nasıl hıçkıra hıçkıra ağladım,kaç gece duvarları yumrukladım,kaç kere yıldım yıkıldım da yeniden ayağa kalktım. Sezen,ömrümün tek yenilgisine uğradığım aşk cephemin beni yarı yolda bırakmayan tek silah arkadaşı oldu.Küçücük bir kadın “Minik Serçe” devasa kanatların sahibi, aşıkların dert ortağı, canım kadın,canım Sezom kitaplığımda artık.Önsözünde bile o kadar kendi ki Sezenseverler ve Sezenzedeler mutlaka kitaplığının baş misafiri yapsınlar bu kitabı derim. Kitabın son şiiri,çoğumuzun da sığınağı olan şarkının sözleriyle incelememe son veriyorum. Tüm Sezenzedelere sevgilerimle…. “Geri dönmek inan içten değil Hani var ya tutamazsın kendini Bir ümitle ya olursa dersin hep Bile bile herşeyin bittiğini Sonradan kor sonradan kor Ayrılıklar an be an Akıp gider akıp gider Zaman sana aldırmadan…”(sf188)
Eksik Şiir
8.4/10 · 432 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
2
3
4
...
687
6,9bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.