Giriş Yap
Bengisu
@birdbox
Demir ve gümüş arasında.
İstanbul
31 okur puanı
07 May 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
176 syf.
·
8/10 puan
İlk Mine Söğüt kitabım… tam tahmin ettiğim üslup ve hikayecilik. Herkese hitap etmez, etmesine de gerek yok zaten. Deli kadın Mine Söğüt, seni seviyorum.
Deli Kadın Hikayeleri
7.7/10 · 6,1bin okunma
Reklam
315 syf.
·
5/10 puan
2.5/5 Kaç puan versem diye ayrıca düşünmem gerektiğini söylesem yalan olmaz. August’ın bölümleri çabuk gelsin diye diğer çocukların bölümlerini okurken sabırsızdım çünkü ana karakterin çok dikkat çekici özellikleri ve düşünceleri vardı: izolasyon, insanların “farklı” insanlara olan bakış açısı, ortaokul yaşında bir çocuğun sorunlarına kendi kendine çözüm üretmesi... Öte yandan, diğer karakterlere o kadar ısınamadım, August dışındaki karakterlerin aralarındaki etkileşimler de bir yere kadar ilgi çekiciydi diyebilirim fakat hiçbir karakterde göze çarpan, o karakteri diğerlerinden ayıran bir şey göremedim. Sanırım artık bu tür kitaplar beni yeterince tatmin etmiyor, okurken beklentisiz başladığım için “eh... iyi... sanırım?” tarzı düşüncelerim oluyor. Özetle, fena değildi fakat okurken heyecanlanmadım, ne olacağını merak ettiğim için değil, bitirmek için okudum. Yaşım daha küçük olsaydı kitaptan daha fazla etkilenebilirdim, bana klişe gelen birçok yeri vardı.
Wonder
8.8/10 · 10,8bin okunma
272 syf.
·
9/10 puan
Yorumumu sürekli yazıp yazıp sildim, böyle bir eserle ilgili yorum yaparken temkinli olmak lazım :) anlatımı, karakterler arasındaki denge, ifade ve davranış farklılıkları, artık bu kadar da olmasın (ama oluyor) dedirten olayları ve bol paralelleriyle çok zekice yazılmış bir Aziz Nesin kitabı. Trajikomik ama ne yazık ki gerçekçi bir eser.
Zübük
9.0/10 · 4.325 okunma

Okur takip önerileri

Oğuz Aktürk
@distopikokur1000Kitap'ta popüler
Gülnaz Güneş
@gulnazgunes1000Kitap'ta popüler
K E R E M
@bitirhakem1000Kitap'ta popüler
Daha fazla göster
144 syf.
·
9/10 puan
Çocukluğumda bazı sahnelerini yalnız izlemeye korktuğum bir yapımdı Koralin. Geçtiği boğucu ama ilginç dünya beni her seferinde bu hikayeye dönmeye itiyordu. Kitabını bu kadar geç okumuş olmak da benim ayıbım olsun, bunu telafi etmek adına kitabı gece okudum ve hikayenin ürkütücü etkisini hala kaybetmemiş olduğunu gördüm. Koralin benim çocukluk kahramanlarımdan biriydi, gelecekte kitabı belirli aralıklarla tekrar tekrar okuduğumu görebiliyorum.
Koralin
8.4/10 · 1.391 okunma
297 syf.
·
5/10 puan
Ne düşünsem bilemiyorum. Kitabın konusu aklımı başımdan alacak kadar orijinal değildi fakat bir kere okumaya başlanıldığında akıp gidiyor, onu söylemek lazım. Kitap, ana karakterimizin günlüğü olarak geçiyor bu yüzden hikayede olan birçok olayı tek bir açıdan dinliyoruz, bu bende tonlarca soru işareti bıraktı ve bana kalırsa kitap üçüncü kişi ağzıyla anlatılsaydı daha güzel olurdu. Diğer karakterlere ve hikayeye daha derin bakma şansımız olurdu o şekilde. Zaten bu hikaye bir kişinin gözünden anlatıldığı için okuyucu olarak o kocaman boşlukları hayal etmekten başka çaremiz yok. Sonu tahmin edilemez değildi ama yine de az buçuk sarstı beni. Okunur.
Reklam