Birgül

141 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
17 öyküden oluşan kitap sade, akıcı ve etkileyici bir anlatıma sahip.Her bir öyküsü gündelik hayattan güzel dersler veriyor. 1947 yılında yayınlanıp yönetime başkaldırı olduğu gerekçesiyle yasaklanan bir kitap. Çok beğendim tavsiye ederim.
Sırça Köşk
Sırça KöşkSabahattin Ali · Yapı Kredi Yayınları · 202057,6bin okunma
Reklam
260 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Genel olarak kitabı çok beğendim. Kitapta Damla Karakuş soruyor Celal Şengör cevaplıyor tıpkı Doğan Cüceloğlu'nun var mısın kitabı gibi tecrübeleri anlatıyor. Adam çok bilgili ve Türkiye için bu yüzden büyük şanslardan biri bu açıdan okunması gereken kitaplardan. Tek eleştirdiğim nokta 12 Eylül darbesini savunması ne gerekçeyle olursa olsun böyle birşey savunulamaz. Yahudilere yapılanları eleştirirken(haklı olarak ) kendi ülkesinde olan bu durumuda eleştirebilir Kenan Evren'i desteklemesini yadırgadım. Onun haricinde güzel bir kitap.
Senin Cahilliğin Benim Yaşamımı Etkiliyor
Senin Cahilliğin Benim Yaşamımı EtkiliyorCelal Şengör · Masa Yayınları · 20232,588 okunma
280 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Şeker portakalının devamı olan bir kitaptır burda Zeze büyümüş maddi açıdan durumu iyi olan bir aileye evlatlık verilmiş. Büyüyünce dertleride büyümüş. Şeker portakalı fidanı yerine yüreğinde bu sefer kurbağası var. Yeni evine bir türlü alışamıyor ve babasıyla sorun yaşadığı esnada kurbağasını bulur ve babasının yerine koyar onu. Bu kitabıda güzeldi tavsiye ederim ama şeker portakalı daha güzeldi. İyi okumalar :)
Güneşi Uyandıralım
Güneşi UyandıralımJosé Mauro de Vasconcelos · Can Yayınları · 202135,6bin okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
184 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
12 saatte okudu
Kitabın ilk bölümünde Zeze 'nin güzel ve merhametli kalbi karşısında mutlu oldum çocuk kalbi ne mükemmel birşeydir bir kez daha dedirtti bana. Zeze 5 yaşında cesur, akıllı, korumacı çocuğun başından geçenleri anlatıyor. İkinci bölümü ise hüzünlü, üzücü.Bu bölümde ise herkes anne baba olmamalı diyorum. Zeze'nin hatalarını ona anlatmak yerine dövmeyi seçen bir aile. Bu yüzden Zeze'nin şu cümleleri unutmayacağım cümlelerden bu kitapla ilgilidi:"Anne benim doğmamam gerekirdi." "Göklere uçmak istiyordum; oysa hiçbir canlı oraya girmiyordu." Herkesin okuyup ders çıkaracağı bir kitap çok beğendim iyi okumalar.
Şeker Portakalı
Şeker PortakalıJosé Mauro de Vasconcelos · Can Yayınları · 2022234,1bin okunma
448 syf.
·
Puan vermedi
·
5 günde okudu
Çocuk eğitimi için, onlara nasıl yaklaşacağımızı anlatan yararlı bir kitap anne babalara kesinlikle okuyabilir. Eleştirdiğim nokta biraz fazla tekrara giriyor. İyi okumalar
Çocuk Eğitiminde Pozitif Disiplin
Çocuk Eğitiminde Pozitif DisiplinJane Nelsen · Yakamoz Yayinlari · 2018121 okunma
Reklam
Reklam
Reklam