erv

erv
@birinciharf
artık yoruldum.
öğrenci
istanbul
8 Nisan
123 okur puanı
08 Ara 2022 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Çirkin olduğunu bi­liyordu. Yıpranmış olduğunu biliyordu. Hastalıklı olduğunu da. Ama bir garabete dönüştüğünü hiç düşünmemişti. Hal­buki dönüşmüştü artık. Hayatının yazgısıydı bu adeta: Her geçen yıl kötüleşecekti, daha mide bulandırıcı, daha berbat bir hal alacaktı. Her yıl insan olma hakkı azalacak, gitgide insanlıktan çıkacaktı. Ama artık umursamıyordu, umursa­yacak hali yoktu.
"Ormandasın sanıyorsun ama bir anda değişiyor, çayıra dönüyor, ya da yağmur ormanına, buz uçurumlarına. Hepsi çok güzel ama bir o kadar da yabancı, elinde harita yok, bir ortamdan diğerine nasıl bu kadar hızlı geçtiğini anlamıyor­sun, bir sonraki dönüşümün ne zaman olacağını bilemiyor­sun, üstünde hiç araç gereç yok. Yürüyorsun sen de, karşına çıkana uyum sağlamaya çalışıyorsun ama ne yapacağına da­ir bir fikrin yok, ara ara hatalar yapıyorsun, kötü hatalar. İşte bazen böyle geliyor bana." Susuyorlar. "Yani esasında" diyor Jude sonunda, ''bana di­yorsun ki sen Yeni Zelanda'sın."
"Ama seninle birlikte olmak, mu­azzam bir manzaranın parçası olmak gibi"

Okur takip önerileri

Tümünü gör
Sıcaklık istiyor, yemek istiyor, gü­len insanlarla dolu bir mekan istiyor
304 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
18 günde okudu
Zamanın Kıymetini Bilene Hayat O Kadar Uzun ki
Zamanın Kıymetini Bilene Hayat O Kadar Uzun kiİdris Eren
9.5/10 · 242 okunma
Anladığını sandığını bile idrak edememişken, daha fazlasını nasıl umacak?
Ustam Aklım firarda Gözbebeklerimde müebbet hüzün Dilimde ay kesiği bir yara Düşüm kırık dökük Umudumun boynu bükük Tuncel Kurtiz⚡
Aptalın, eblehin önde gideniyim. Enayilik­ten öleceğim
"Zaten genel olarak bir zamanlar her şey bambaşkaydı, şimdikinden çok daha güzel, çok daha güler yüzlü, çok daha canlıydı!"
erv tekrar paylaştı.
“ Bir şeyden çok eminim, kendimi üzdüğüm kadar kimseyi üzmedim hayatta..”
erv tekrar paylaştı.
Bir yalana denk gelmesin insan. Sonra binlerce doğruyu, sorgulamak zorunda kalıyor..
Bir de tabii geri döndüğün insan var: yüzü, bedeni, sesi, kokusu, dokunuşu, ne kadar uzun anlatırsan anlat konuş­mak için sözünü bitirmeni beklemesi, yüzüne ayın doğuşu gibi aheste yayılan gülümsemesi, seni özlediğinin ve döndü­ğüne sevindiğinin apaçık belli olması.
"Müthiş sıkılıyorum. Daha kötüsü, insanlardan soğuyorum galiba.. Oysa ben onlarsız, onlara güvenmeden edemem. Ama elimden ne gelir. Sevgiden, yakınlıktan, insanca davranmaktan anlayanlar o kadar az ki.. Büsbütün kabalaşmaktansa, uzaklara gitmek daha iyi." Edip Cansever
1.479 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.