angel uehera, bir alıntı ekledi.
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

biz hala gerçek dostu bulamamışız be ALBAYIMMM
gerçek dost, çağırmadan gelen,istemeden veren söylemeden his edendi .Gerçek dost "Neredesin "diye soran değil "Oradayım" diye seslenen di . gerçek dost , iyiye,güzele doğruya yaklaştıran; her türlü kötülükten uzaklaştıran dı .Gerçek dost sevgiyi muhabbeti vefayı yüreğinde saklayan değil; karşısındakine karşısındakine koşulsuz ve şartsız saçandır . Gerçek dost ;hangi hapı yüzümüze kapansa dahi bize her türlü kapıyı tereddütsüz açandı . Gerçek dost açık arayan . ikiyüzlülük yapan , arkanızdan konuşan değil ;bir yanlışlık yaptığında üstünü örtmeye çalışıp , seni usulca uyarandı. Gerçek dost , ilk çıkarına uymayan bir şey olduğunda seni yarı yolda bırakan değil ; en son anına kadar elini taşın altına koyup seni bırakmayandı . Gerçek dost , yalnız kaldığında yanında yer alan değil ;sana yalnızlığı unutturandı .
Gerçek dost,seni Allah'a yakınlaştırıp şeytana uzaklaştırandı .Ama her kes şeytan olmuştu .Hasılı gerçek dost ,menfaatleri bitene kadar değil ; yürekleri yetene kadar bizleri terk etmeyenlerdi...

Aşkın Peşinde, Zekeriya Efiloğlu (Sayfa 186 - hayat yayıncılık)Aşkın Peşinde, Zekeriya Efiloğlu (Sayfa 186 - hayat yayıncılık)