Emine Karaca, Bana Aşkımızı Anlat'ı inceledi.
01 Oca 16:32 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

#kitapyorum
#zekeriyaefiloğlu
#banaaşkımızıanlat
Aşkı her dilde anlatan harika bir kitap okudum. Aşk sadece sevgiliye duyulan değil gönülden sevebilmektir herşeyi diyor. Okurken psikolojik tedavi olduğuma inandığım yani okurken etkilendiğim o kadar güzel anlatımlar vardı ki düşüncelerim değişti diyebilirim.
Sevdiğim bir kaç sözler vardı mesela;
Sen benim dilimde zikir,beynimde fikir,kalbimde nehir, ruhumda şiir gibisin. Sen hayatımda kanat,ellerimde sanat,bedenimde kainat gibisin. Sen bir alev, ben de yörüngende dönen ateşböceğiyim. Ta ki sonsuza dek
Aşk, hamal olmak değil hemhal olmaktır. Hamal olanlar aşkı bedeniyle, hemhal olanlar yüreğiyle taşır..
Hayatta en önemli şey alın teri,bir de gözyaşıdır. Alın teri beden yorulunca neden aramaksızın,gözyaşı ise yürek yorulunca sebeb aramaksızın akar.
Ey can,aşkı bilmeyende şiir,insan olmayan da şuur,dervişin dilinde küfür,kitap okumayanda kültür,yaratılanı sevmeyende huzur bulunmaz..
Yüce Peygamber, "Dua ettiğimiz zaman en fazlasını isteyin. Çünkü vereceği hiçbir şey Allah için ağır gelmez" der. Gel şimdi birlikte niyaz edelim. Yarabbi, şeytanla ortak olup azanlardan, kendi menfaati için yüreğimize sızanlardan, üstüne vazife olmayan her şeye karışan sazanlardan, dost gözüküp ilk önce kuyumuzu kazanlardan, sırlarımızı başkalarının avucuna yazanlardan, yolunda giden her işimizi bozanlardan, anlamadan dinlemeden sürekli kızanlardan ve güven duygumuzun bağlarını çözen lerden Sen bizi koru Yarabbi..
Bu sözler ve dualar beni çok etkiledi bizo bu şahane eserle tanıştırdığın için teşekkürler Zekeriya Efiloğlu hocam..