Sema Koçak, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'ı inceledi.
21 Mar 15:07 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

harry potter 3.kitabı seri bu kitapla açılmaya başladı.Sirius black ve harry nin diyalogları gozyaslarimin akmasına sebeb oldu.Bakalim 4.kitabında neler bekliyor beni

ozzzyy__3, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'ı inceledi.
16 Mar 14:40 · Kitabı okudu · 17 günde · Beğendi · 9/10 puan

gençken ya ortaokul ya lisedeyken okuyordum ve çok mutlu oluyordum ders kitaplarının arasına saklayıp harry okumak çok zevkli ve eğlenceliydi ama en çok sirius Black' amcamıza çok üzülmüştümn

Kübra A., Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'ı inceledi.
 12 Mar 16:01 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Serinin 3. kitabını son 100'lükte çok heyecanlanarak okudum. Bunu ortaokul ya da lisede okumuş olmamanın hüznünü derin hissederken, şu anda da olsa okuyor olmanın keyfiyle gülümsüyorum. Harry Potter, bu kitapta bir süre sıkıcı bir çizgide olaylar yaşarken, sona doğru epey bir ters köşe yaşatarak okuyucuya dudak ısırtıyor. Her bir karakterin varlığı kitaba çok ayrı bir hava katmış. Fantastik dünyanın içinde olmak çok heyecan verici. Baykuşlarla haberleşilen bir şato okulda okumak ve bu okula geçişin bir gölden olduğunu düşünmek dahi insanın içini gıcıklarken, o okulda yaşanacak ve yaşanmış binlerce olay, okuyucuya bu müthiş hayal gücü karşısında hayret ettiriyor. Sirius Black, Azkaban'ın korkunç tutsağı. Kurt adamlar, köpekler, fareler, kediler, kartalla at arasıgiller, Sihir Bakanı, Okul Müdürü dev Dumbledore maviş gözleriyle size eşlik ederken 3 arkadaşın birbirine sırtlarını yaslayıp yaşadıkları çok güzeldi.
Kitabın başlarında daha önce anlatılan bazı şeylerin, hatırlatma yapmak gibi değil de ilk defa anlatılıyormuş gibi yazılması beni çok sıktı. Ama bu kitabın içinde çok minik bir kısım. Bu yüzden puan kıracaktım lakin ona ne 100 sayfaydı o! Keyifli okumalar herkese. :)

Nihan Demir, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'ı inceledi.
11 Mar 14:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Serinin üçüncü kitabı en sevdiğim karakterlerden birinin ,Sirius Black, Azkaban'dan kaçmasıyla başlıyor ve birtakım gerçeklerin ortaya çıkmasıyla sonlanıyor. Serinin okuduğum kitapları arasında en sevdiğim bu kitap oldu. Özellikle sonu çok guzeldi. Filmlerini birkaç kere izlemiş biri olarak ilk iki kitapla filmleri arasında bence bir fark yoktu ama bu kitapta filmde anlayamadığınız ayrıntıları anlayabiliyoruz ve bu benim çok hoşuma gitti. •
Eğer seriye başlamakta tereddüt ediyorsanız bence başlayın çünkü çok çok sade bir dilleri olduğundan çabucak bitiyor.

Nida, bir alıntı ekledi.
05 Mar 22:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sirius Black
"Ben, Sirius Black, Harry Potter'ın vaftiz babası sıfatıyla, onun haftasonlarında Hogsmeade'i ziyaret etmesine izin veriyorum."

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Resimli Özel Baskı), J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 325)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Resimli Özel Baskı), J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 325)
Nida, bir alıntı ekledi.
05 Mar 22:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sirius Black
" Kısa görüşmemiz boyunca söylemeye fırsat bulamadığım bir şey var. Sana ateşokunu gönderen bendim.
Lütfen bunu vaftiz babanın, senin on üç yıllık doğum günlerine karşılık toptan bir hediyesi olarak kabul et. "

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Resimli Özel Baskı), J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 325)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Resimli Özel Baskı), J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 325)
Nida, bir alıntı ekledi.
04 Mar 23:39 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Anlamıyorsun" diye sızlandı Pettigrew. Beni öldürürdü, Sirius! "
"O halde ölseydin ! " diye kükredi Black. "DOSTLARINA İHANET EDECEĞİNE ÖLSEYDİN , BİZ SENİN İÇİN BUNU YAPARDIK !"

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Resimli Özel Baskı), J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 281)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Resimli Özel Baskı), J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 281)
Nida, bir alıntı ekledi.
04 Mar 22:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kirli ve gür, keçeleşmiş saçları dirseklerine kadar uzanıyordu. Derin , karanlık göz yuvalarının içinde gözleri parlıyor olmasa, rahatlıkla ceset sanılabilirdi. Mum gibi derisi yüzünün kemikleri üzerinde öylesine gerilmişti ki, yüzü kafatasına benziyordu. Sırıttığında, sarı dişleri ortaya çıktı. Bu adam, SIRIUS BLACK' ti.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Resimli Özel Baskı), J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 254)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Resimli Özel Baskı), J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 254)
Cemile Can, bir alıntı ekledi.
25 Şub 19:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sirius Black
"Anlamıyorsun!" diye sızlandı Pettigrew. "Beni öldürürdü, Sirius!"
"O HALDE ÖLSEYDİN!" diye kükredi Black. "DOSTLARINA İHANET EDECEĞİNE ÖLSEYDİN, BİZ SENİN İÇİN BUNU YAPARDIK!"

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Yapı Kredi Yayınları)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Yapı Kredi Yayınları)
Cemile Can, bir alıntı ekledi.
 24 Şub 22:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sirius Black
"Bir adamın nasıl biri olduğunu anlamak istiyordan, kendisiyle eşit olanlara değil, astlarına nasıl muamele ettiğine bak."

Harry Potter ve Ateş Kadehi, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Yapı Kredi Yayınları)Harry Potter ve Ateş Kadehi, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Yapı Kredi Yayınları)