Oğuz Beyiniz / Auri, bir alıntı ekledi.
1 dk.

Solucandan insana dek yol aldınız, Ve hala pek çok solucanlık var içinizde. Bir zamanlar maymundunuz ve şimdi bile insan daha fazla maymundur herhangi bir maymundan.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 6 - İş Bankası Kültür Yayınları)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 6 - İş Bankası Kültür Yayınları)
Öykü Yavuz, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Beni anlamıyorlar, ağzımdan çıkan sözler bu kulaklara göre değil.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 21)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 21)
Fuat kızıl, Böyle Buyurdu Zerdüşt'ü inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 32 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitap birkaç yazıldı ama tam anlamıyla anlamak icin acaba daha kaç ömür geçecek. Kendi ifadesiyle en derin kitabı Nietzsche nin. Fakat derin bunun yanında az kalır. Tıpkı bir uzay aracına binip bilinmeyen bi yere yolculuk yapmak gibiydi. Fakat varılan yerde sanki bilinmeyenlerin form değiştirmiş hali. Iyi Ve kötü'nün kesinlikle değişebildiği gibi. Bu kitabi okumaya diğer kitaplarını okuduktan sonra başlanmalı.

Ofelia, bir alıntı ekledi.
3 saat önce

Sana da veda ederken şunu öğreteyim deli: artık sevemediğin yerin önünden geçip gitmeli!

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 177)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 177)
Yücel Karaca, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Kadın ve erkekler üzerine
Kadın için önemli olan çocuktur erkek ise sadece bunun için bir araçtır erkek ise bütün dünya ile bir şövalye gibi savaşır ve kadınının koynunda dinlenir.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich NietzscheBöyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche
Fırat Yılmaz, bir alıntı ekledi.
12 saat önce

Ne çok gülmüşümdür keskin pençeleri olmadığı için kendini iyi zanneden zayıflara.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich NietzscheBöyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche
Kutluhan seyhun, bir alıntı ekledi.
16 saat önce

Ağaç üzerine
Bu ağacı ellerimle sallamak istersem bunu yapamam. Fakat görmediğimiz rüzgar, onu üzer ve istediği tarafa eğer. Biz en çok görünmeyen eller tarafından eğilir ve yoğruluruz. ... Insanın hali de bu ağaç gibidir. Yükseklere ve aydınlığa çıkmak istedikçe kökleri toprağa; aşağıya, karanlığa, derinliğe ve kötülüğe dalar.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich NietzscheBöyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche
Yücel Karaca, Böyle Buyurdu Zerdüşt'ü inceledi.
20 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Varoluşçu felsefenin kendi düşüncelerinde kaybolan manyak evladı niçe abimizin alman toplumunu sık sık yerdiği( 3. Tekil şahısla bahsettiği insanlar) ve kendi düşüncelerinin radikalleşmesine şahit olduğumuz bir felsefe başyapıtıdır. Tıpkı dostoyevskinin yeraltından notlarında olduğu gibi zerdüşt te toplumdan, onun verdiği reaksiyonlardan onun kurallarından yaşam tarzından nefretini ve kendi radikal fikirlerini şizofreni eşiğinde bizlere anlattığı kitabıdır. Ruh hastası abimiz ile ilk tanıştığım kitabı olmuştur putların alacakaranlığını okuyana kadar da hayatı boyunca radikal olduğunu düşündüğüm niçe zerdüşt ile tam olarak benin de bir zamanlar savunduğum fikirleri ayağıma sermiş ateşe benzinle gitmiştir bu kitabın bende yarattığı etki tam olarak aleve dökülmüş benzindir okumayın boş verin ya da ergenlik bitene kadar bekleyin.