Kübra Bayındır, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

En iyi sevginiz bile sadece tutkulu bir taklitten ve sancılı bir ateşten ibarettir !

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich NietzscheBöyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche
Tayfun Rüzgar, bir alıntı ekledi.
8 saat önce

Siz bana ılık geliyorsunuz: oysa soğuk akar her derin bilgi. Buz gibidir ruhun en iç pınarları: kızgın ellere ve eylem kişilerine serinliktir.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 113 - İz Yayıncılık - 3. Baskı)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 113 - İz Yayıncılık - 3. Baskı)
Tayfun Rüzgar, bir alıntı ekledi.
8 saat önce

Çünkü şöyle buyurur erdem: "İlle de uşak olman gerekiyorsa, senden en çok yararlanacak kişiyi bul!"
Efendinin ruhu ve erdemi, senin ona uşaklık etmenle gelişmeli: onun ruhu ve erdemiyle kendin de gelişmiş olursun böylece!"

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 112 - İz Yayıncılık - 3. Baskı)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 112 - İz Yayıncılık - 3. Baskı)
Edanur Yılmaz, bir alıntı ekledi.
9 saat önce

Devlet tüm soğuk canavarların en soğuğudur. Soğuktur söylediği yalanlar da;ve şu yalan dökülür dudaklarından: "Ben, devlet, halkın ta kendisiyim."
Yalandır bu! Yaratıcılar halkları yaratanlar ve onların üzerlerine birer inanç ve sevgi astılar;böylece, hizmet ettiler yaşama.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 43 - İş Bankası)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 43 - İş Bankası)
Edanur Yılmaz, bir alıntı ekledi.
10 saat önce

"Yaşam sadece acı çekmektir" - böyle der diğerleri ve yalan söylemiş sayılmazlar:o halde siz buna bir son vermeye bakın! O halde sadece acı çekmek olan yaşamı sona erdirmeye bakın!

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 39 - İş Bankası)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 39 - İş Bankası)
Edanur Yılmaz, bir alıntı ekledi.
10 saat önce

Görünmez ellerdir bize en kötü eziyetleri çektirenler, bizi eğip bükenler.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 36 - İş Bankası)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 36 - İş Bankası)
Edanur Yılmaz, bir alıntı ekledi.
10 saat önce

Diyorsunuz ki, "Taşımak zor yaşamı." Yoksa neye yarardı sabahları gururlu olup da akşamları teslim oluşunuz?
Taşımak zordur yaşamı:ama bu kadar çıtkırıldım olmayın siz de!

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 35 - İş Bankası)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 35 - İş Bankası)
Edanur Yılmaz, bir alıntı ekledi.
10 saat önce

Nedir bu insan? Tin üzerinden yeryüzüne yayılan bir yığın hastalık: avlanmak isterler orada.
Nedir bu insan? Bir aradayken nadiren barış içinde yaşayan yabani yılanlardan oluşan yumak.
Bakın şu zavallı bedene! Onun neden acı çektiğini ve neyi arzuladığını bu zavallı ruh yorumladı kendi kendine - öldürme zevki ve bıçağın mutluluğuna duyulan arzu olarak yorumladı bunu.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 33 - İş Bankası)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 33 - İş Bankası)
Gül Ceylan, bir alıntı ekledi.
11 saat önce

Her büyük sevda sevgi istemez: O, daha fazlasını ister.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 399 - İlya yayınları)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 399 - İlya yayınları)