• Nedenleri, art ardalığı, birbiri içinliği, göreliği, zorunluluğu, sayıyı, yasayı, özgürlüğü, nedeni, amacı uydurmuş olanlar bizlerizdir.
  • Aman Yarabbimm, ben ne yapmışım böylee… Resmen kapağına aldanıp elimin tersiyle itmiştim kitabı, çok büyük hata etmişim. Geçenlerde bir arkadaşın okuma listesinde görünce merak ettim. Goodreads puanını da yüksek görünce bir bakınayım derkenn kitap tam bir bomba çıktı. Gerçi iyi ki fazla ilgimi çekip yorumları okuyup spoiler yememişim. Bu kitapla ilgili spoiler yemek demek benim gözümde kabus demek. Öyle bir şey olursa kitaptan hiçbir tat alamazdım eminim… O yüzden sakınn spoiler içeren yorumlar okumayın benden söylemesi ;)

    Hikaye aslında oldukça sıradan başlıyor. Lana güçlü, ayakları yere basan ama çoğu zaman hayattan ne istediğini pek bilemeyen bir karakter… Bir gün yolu Brant’le kesişiyor ve dünyası değişiyor sanki… Brant ise çok küçük yaşlarda zenginliğe kavuşmuş, yakışıklı, üstün zekalı ama şimdiye kadar kadınlarla ilişki yaşamamış bir adam… Böyle bir adam şimdiye kadar nasıl yalnız bırakılmış bilinmez ama Lana’yı gördükten sonra ondan bir daha vazgeçemiyor.

    Tam ikisinin hayatını okurken kitap sıradanlaştı heralde derken Brant ve Lana’nın ilişkileri de yerinden sarsılırken bir bakıyoruz ki işin içine 2.erkek giriyor. Lee… Lana’nın Brant’den gizlediği yasak ilişkisi… Bu yüzden de kitabın çoğu yeri Lana’ya hakaret etmekle geçti resmen… Elime geçirsem bir kaşık suda boğardım heralde… Bella sendromuna kapılmış, bir şekilde ne Brant’den vazgeçebiliyor ne de Lee'den… Delirtti beni resmen… Brant’e bu kadar aşıkken bunu ona nasıl yapabiliyor insan okurken şaşırıyor ama olaylar öyle bir yere geliyor ki inanamayacaksınız. Yazar aslında oldukça iyi bir kurguyla işlemiş olayları… Aslında ben oldukça erken tahmin ettim kitaptaki sırları ama insan yine de okumaya devam etmekten kendini alamıyor. Kitap insanın devrelerini yakar cinsten... Oldukça iyi kurgulanmış bir romandı. Tavsiye edilir. Herkese iyi okumalar :)