• hayat boyunca aranan
  erken yitimlerin
  büyümeyen yetimi
 • Çocuktum ve büyümek
  Zaman alıyordu,yaşanacaklardan.
  Gençliğime mektup yazacak
  İhtiyarlığıma da selam gönderecek kadar
  Çocuktum işte ben de bir zamanlar.
  Çocukluk ekmekti görevim hayata
  Kapının arkasına saklanıp babayı korkutmaktı
  Annenin oyundan ilk çağrışına kulak vermemek
  Sıkışınca aralarına yatmaktı.
  Benzetmekti bulutları birilerine,bir şeylere
  Patlayan topu ağızla şişirmek
  Çikolataya,gazoza kanmaktı.
  Çocuktum ve o günler
  Büyüklere çocukluk öğretmekle geçiyordu.
  Hiç zor olmuyordu dedeyi güreşte yenmek
  Büyük abileri çalıma dizmek
  Amcalarla külahları değişmek

  İşte benim çocuk olduğum zamanlar
  Çocuktu herkes
  Çocukluk arkadaşlarımdı annem babam
  Çocukluk arkadaşıydı hepimizin
  Hepimizin bildiği hiç büyümeyen.
 • Henüz burada yaşadığım ülkede hâlâ 14 şubat olsa da Türkiyede 15 Şubat'ın ilk dakikaları yaşanmakta... 15 Şubat'ın ne gibi bir özel yanı olabilir ki diyenleriniz olacaktır, bir çok kişi için diğer günlerden farksız sıradan bir gün, fakat bazılarımız için aynı şey söylenemez.
  Bir insan düşünün hayatınıza ansızın kitaplar sayesinde giriyor ve sihirli bir dokunuşla bütün acılarınızın, hayal kırıklıklarınızın, sıkıntılarınızın, bildiklerinizin ve bilmediklerinizin....ne varsa size sıkıntı veren hepsinin de yok olmasını sağlıyor. Gücünüze güç katıp, sizi eski güçlü, inançlı ve sabırlı benliğinize yeniden kavuşturuyor.. Sizin için bunca şeyi yaparken bu dostluktan kendisi de güç buluyor... İşte benim için dostluğun en iyi örneklerinden biri diyebileceğim bu insan, yani Ferah bugün yeni yaşına basıyor. Doğum gününde bu güzel insanı, bu değerli dostu unutmak olmaz dimi...? Unutan olursa da işte benden sizlere hatırlatma :)

  Ferahcığım doğum günün kutlu olsun canım, sevdiklerinle birlikte daha nice sağlıklı, huzurlu ve mutlu yıllara. Kız anan yaz döneminde doğursaymış ya seni, böylelikle doğum günlerinde yanında da olabilirdim. Sanırım isteğin böylesi de hiç görülmemiştir :) Bu arada muhtarıma da saygılar sevgiler, onun da ellerinden öpüyorum :) Konumuza dönelim yine, şimdi sen bugün doğum günün olduğu için bir anlığınada olsa yaşlandım artık diye düşünecek olursan hemen beni ara, sana bir telefon kadar uzağım, sana içinde hiç büyümeyen o küçük kız çocuğunu hatırlatırım ben... O da yetmez ise mutlaka bulurum anlatacak bir şeyler, beni bilirsin ikna kabiliyetim güçlüdür, eeee....senin üzerinde de etkim çok, kıramazsın da beni :) Uzun lafın kısası senin için mus-mutlu bir gün olması için elimden geleni yaparım. Hatta son hamlem benim hatırım için de olsa mutlu olamaz mısın derim, eeee....o zaman akan sular durur dimi, ne de olsa hatır için çiğ tavuk bile yenir :) Sen Nurun için bugünü hayatının en mutlu günlerinden birine dönüştürür müsün..? :)
  İyi ki varsın Sultanım! Ve hep "iyi ki varsın" diyeceğin insanların hayatında olması dileğiyle.. Ablaların en güzeli, en sevilesi... Ferah Sultan, varlığınla çok şey kattın bu Nurunun hayatına, dilerim Rabbim de senin hayatına bütün güzellikleri, sevgileri ve mutlulukları katar..