Göknur Şahin Sarı, bir alıntı ekledi.
 17 May 01:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Salı. Sıcak. Bataklığın öbür tarafındaki güruh, yine iş başında. Süpürgelerinin üstünde, salakça bir oyun oynuyorlar. Lahanalarımın arasına büyük bir deri top düştü. Almaya gelen adama bir lanet yaptım. Bakalım dizleri arkasındayken nasıl uçacak, kıllı koca domuz.

Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 7 - Yapı Kredi Yayınları)Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 7 - Yapı Kredi Yayınları)
Göknur Şahin Sarı, bir alıntı ekledi.
17 May 01:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Süpürgeler binicilerinin köşeleri dönmelerini, hızlarını ve yüksekliklerini değiştirmelerini mümkün kılacak kadar geliştikleri anda süpürge sporları da ortaya çıkmaya başladı.

Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 3 - Yapı Kredi Yayınları)Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 3 - Yapı Kredi Yayınları)
27715, bir alıntı ekledi.
06 May 17:11

Bir uyarı: Bu kitabı parçalar, yırtar, lime lime eder, katlar, kıvırır, biçimini bozar, paçavraya çevirir, kirletir, lekeler, fırlatır, düşürür ya da ona saygısızlık ederseniz, yetkim ne kadarına el veriyorsa başınıza o kadar iş açılacaktır.

Irma Pince, Hogwarts Kütüphanecisi

Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
yelda sever, Çağlar Boyu Quidditch'i inceledi.
16 Şub 11:48 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

önce futbol, şimdi de quidditch... fanatikliğim sadece bu iki spor için :) çok isterdim öğrenmeyi ve oynamayı.. kafama bludger yeme pahasına bile olsa :)

Nisanur, Çağlar Boyu Quidditch'i inceledi.
 03 Şub 16:43 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

Harry Potter okumayı özlediğinizde, hasreti bitirmese de unutturur gibi olan ansiklopedi tadında kitaptır kendisi.
Kitabın ortaya atılma fikri harika, bu fikir çok çok daha iyi şekilde işlenebilirdi.

Elif, bir alıntı ekledi.
21 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir Muggle'ın sizi görmesinin çok zor da olsa mümkün olabileceği bir yerin yakınlarında Quidditch oynamayacaksınız, yoksa bir zindan duvarına bağlanmış haldeyken ne kadar iyi oynayabileceğinizi hep beraber görürüz bakalım.

Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Elif, Çağlar Boyu Quidditch'i inceledi.
21 Ara 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Merhaba, Çağlar Boyu Quidditch minicik, eğlenceli bir kitaptı. Harry Potter filmlerini izleyen, kitaplarını okuyan herkesin Quidditch oyunu hakkında az çok bilgisi vardır. Bu kitap ile Quidditch'in tarihine keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Başlarda -ne kadar canice de olsa- oyunun Snicit kuşu ile oynandığını, çok hızlı hareket eden bu kuşun yakalanırken öldüğünü, daha sonradan soyları da tükenmeye yüz tutunca altın snitchlerin üretilmeye başlanmasından tutun, oyunun zaman içinde farklılık gösteren kurallarına, Quidditch takımlarının kıyafet ve armalarına kadar Quidditch ile ilgili her şeyi bu kitapta bulabilirsiniz. Çabuk bitmesinin dışında sevmediğim bir tarafı olmadı. Kitabın başında kitabı kütüphaneden ödünç alanların isimleri yazılı, Hermione'yi orada da görmek :) Bayan Granger'in kütüphanede almadığı kitap kalmış mıdır acaba? Bu büyülü dünyanın sevenleri mutlaka okumalı.

Elif, bir alıntı ekledi.
21 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir uyarı: Bu kitabı parçalar, yırtar, lime lime eder, katlar, kıvırır, biçimini bozar, paçavraya çevirir, kirletir, lekeler, fırlatır, düşürür ya da herhangi bir şekilde zedeler, kötü kullanır ya da onlara saygısızlık ederseniz, yetkim ne kadar el veriyorsa başınıza o kadar iş açılacaktır.

Irma Pince, Hogwarts Kütüphanecisi

Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Sema Nur Aydın, bir alıntı ekledi.
 29 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Muggle'lardan evde Quidditch oynamaya kalkmamalarını rica ediyorum; elbette ki bu kimsenin oynamadığı,tamamen kurmaca bir spor." ~ Albus Dumbledore~

Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (YKY)Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (YKY)
Elmas, Çağlar Boyu Quidditch'i inceledi.
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

eğer Quiddich'e karşı çok çok çok ilginiz varsa kesinlikle okuyun, Hermonie gibi işin bilgi kısmındaysanız da okuyun, ama fazla bir şey de beklemeyin. kapağına aşık oldum, ama okurken maalesef çok sıkıldım. Harry Potter evrenindeki tüm kitapları okumak amacıyla okumuştum zaten. okumayınca bir şey kaybedeceğiniz bir kitap değil kesinlikle onu söyleyebilirim.