Ben ayla konuşan kızlar kadınlar gördüm. Sıkışmış insanlar her şeyle konuşurlar. Yeter ki insan çaresiz kalmasın. Yağan yağmurla düşen karla, esen yelle konuşur.
"Çaresiz kalınca insan,bir canavardan da beter.Saklamak için heyecanını ve boğmak için utancını!Esin perilerinin sesini kesmek isterseniz eğer,bırakın şu suratı da sıralayın özürleri!"
Bir Gün Var Biliyorum; Selam Olsun Filistin’e
... Bir gün var biliyorum Ama o gün gelmeden Geldiysek dünyaya Hangi ihmalin kurbanıyız ki böyle Takılıp kalmışız çaresiz Zulmün dikenli Zulmün zehirli İnsafsız tellerine… ‘Andolsun incire ve zeytine’ Bir gün var biliyorum Bir muştu dalga dalga Yayılacak Filistin’e..
Nurullah Genç
Nurullah Genç
Önce sesin gelir aklıma Çaresiz kaldıkça hep seni düşünürüm Güzel olan, dolgun başaklardaki sarışın sevinçli Sonra cumartesi günleri gelir Sonra gökyüzü gelir hemen kurtulurum Bir yağmur yağsa da, beraber ıslansak.
Turgut Uyar
Turgut Uyar
Çaresiz dertlerle düştüm Yok mu bunun çaresi? Var: Yaşamayı ölecek kadar sevmek!
Sayfa 35 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Belki de ölüm, içe doğru bir patlama olmaktan çok, dışa doğru bir patlamadır ve yaşayarak geliştirdiğimiz (bazılarının “ruh” adını verdiği), kişisel anılar ve pişmanlıklardan, dolayısıyla çaresiz acı çekiş veya görevini yapmanın getirdiği huzur duygusundan da oluşan yazılımın, evrenin çevrintileri ile sevgi arasında bir yerlerde, bıraktığı izdir.
"Kurşun adres sormaz ki Yaktın beni en derinden Depremlerde yine yüreğim Yangınlar çaresiz"
Ey Müslüman kardeşim!
Bugün insanlık âlemi ruhî depremlerin yıkıntıları arasında aciz ve çaresiz bir şekilde çırpınmaktadır. Nefsanî hastalıklar zirveye ulaşmış, insanlık şehevî bataklıklara battıkça batmıştır. Öyle ki insanlar nefislerinin sarhoşluğu içinde uçurumların eşiğine kadar gelmiş, imanî ve ruhî hazların ebedî saadetinden mahrum kalmışlardır.
"Ölmüş birini özlemek dünyanın en çaresiz hissidir. Her şey onarılır, bu onarılamaz..."
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.