1000Kitap Logosu
Carnival of Rust
Carnival of Rust
Carnival of Rust
TAKİP ET
Carnival of Rust
@carnivalofrust
Tavsiye koleksiyoncusu. " l'amour pouvez-vous me décrire? " FØRMIDABLE "Zamanla akıllanan adam.." youtube.com/watch?v=47E2tfK5QAg
Air France Ingénieur Aéronautique, Homme volant
MBA
Les Minimes, La Rochelle
Erkek
85 kütüphaneci puanı
1384 okur puanı
03 Eyl 2017 tarihinde katıldı.
459
Kitap
8
İnceleme
3.873
Alıntı
443
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Carnival of Rust
İdeoloji ve Politika'yı inceledi.
214 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Politika ve ideolojiyi; politik alanların özgüllüğü düşüncesiyle, ideolojinin klasifikasyon yaptığı ve bu sınıfların çıkarları uğruna kendi kendini özgür olarak yönetme kavramlarını ele alıp Latin Amerika’ya gönderme de yaparak ele alıyor. Aslında bahsetmek istediği ideolojik kısımların tarafsız olduğunu, esas sorunun bu sınıflamayı yapan kişi ya da grupların kendi özerk hegemonyasını kurup kurmamasıdır. Öte yandan gönderme yaptığı Latin Amerika’nın kapitalist olduğu fikrini savunan Andre Gunder’e eleştiri de bulunuyor. Katolik liberal bakışın faşizmin direttiği aşırılıklar sonucu yitirdiği düzeni ve nesnelerin bozulmasına sitem ederek psikolojik açıklamalarda da bulunuyor. Psikolojik olan açıklamaları ise okuyucuyu iyice düşündürtmeye yol açıyor. Faşizmin insanın etkileşimde olan doğayla arasındaki ve yaratıcısıyla bağlarının kopmasının kaçınılmaz olduğunun mümkün olabileceğini söylüyor. Ve birey özerkliğini yaratıcının istemesiyle elde edeceğini bildiği için, faşizm insanları inançsızlaştırıp onların yitirdiği ve terk ettiği şeylerden beslenerek, etrafına verdiği sahte güvene inanmalarını sağlıyor.
İdeoloji ve Politika
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Carnival of Rust
Guguk Kuşu'yu inceledi.
544 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
2/10 puan
Polisiye kitaplarına bayılan biri olarak söylüyorum kitabı açıkçası üzerinde J.K.Rowling yazdığı için aldım fakat ikincisi çıksa kesinlikle almam. Kurgusal ve mantıksal hatalara değinmeyeceğim onun yanı sıra kitap ilk sayfadan son sayfaya kadar strike research bir olay üzerine dünden bugüne bir polis soruşturmasını ilerletiyor ve bunun dışında kitap da hiçbir aksiyon içermiyor. O yüzden gece çok kahve içtiyseniz ve uyku tutmadıysa direk sizi uykuya daldıracak bir kitap. Kimseye de önermiyorum ve bu kitaba iyi diyen okuyucular Agatha Christie’nin “Roger Ackroyd Cinayeti” kitabını okusunlar.
Guguk Kuşu
OKUYACAKLARIMA EKLE
15
Carnival of Rust
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?'ı inceledi.
42 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Hogwarts öğrencilerinin ders kitaplarından biridir. Çeşit çeşit yaratıklardan bahsediliyor ama dikkatimi çeken şey kurt adamlardan bile bahsedilip neden vampirler boş bırakılmış. Varsa bile aydınlatsın beni :)
3
Carnival of Rust
Ozan Beedle'ın Hikayeleri'ni inceledi.
104 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Beş farklı hikayeden oluşan Albus Dumbledore'un hikayeden cıkardıgı notları okuyucularla paylaşan hikaye kitabı. Bu hikayelerdeki karakterler ise buyu kullanmalarına ragmen caresiz yada cok sey atlatmaları gerekmektedir. Çerez niyetine okunabilecek bir kitap.
Ozan Beedle'ın Hikayeleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
5