EbicEn, bir alıntı ekledi.
17 Nis 12:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Çavdar tarlasında çocuk olmak...
...hep büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne. Binlerce çocuk,başka kimse yok ortalikta-yetiskin hic kimse,yani-benden başka.

Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger (Sayfa 162 - YKY)Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger (Sayfa 162 - YKY)
Yabancının Sözleri, bir alıntı ekledi.
15 Nis 00:03

Ben, çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim.
Her neyse, hep, büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne. Binlerce çocuk, başka kimse yok ortalıkta -yetişkin hiç kimse, yani- benden başka. Ve çılgın bir uçurumun kenarında durmuşum. Ne yapıyorum, uçuruma yaklaşan herkesi yakalıyorum; nereye
gittiklerine hiç bakmadan koşarlarken, ben
bir yerlerden çıkıyor, onları yakalıyorum. Bütün gün yalnızca bu işi yapıyorum. Ben, çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim. Çılgın bir şey bu, biliyorum, ama ben yalnızca böyle biri olmak isterdim.

Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. SalingerÇavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger
ecitah, Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı inceledi.
 22 Mar 21:55 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 6/10 puan

“Her neyse, hep, büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne. Binlerce çocuk, başka kimse yok ortalıkta -yetişkin hiç kimse, yani- benden başka. Ve çılgın bir uçurumun kenarında durmuşum. Ne yapıyorum, uçuruma yaklaşan herkesi yakalıyorum; nereye gittiklerine hiç bakmadan koşarlarken, ben bir yerlerden çıkıyor, onları yakalıyorum. Bütün gün yalnızca bu işi yapıyorum. Ben, çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim. Çılgın bir şey bu, biliyorum, ama ben yalnızca böyle biri olmak isterdim. Biliyorum, bu çılgın bir şey.”

Sanırım kitabın beni ele geçirdiği kısım burası oldu. Bu kısımdan sonra Holden'ın içten içe nasıl bir insan olduğunu hissettim sanırım. Aslında, normal hayatta yaptığımız davranışların, söylediğimiz sözlerin, bakışlarımızın çok yapmacık olduğunu, çok da lanet bir şey olduğunu, sert bir üslupla dile getiriyor Holden. Çünkü, artık o kadar sıkılmış ki tüm bu samimiyetsiz şeyleri görüp duymaktan. Ve kitabı seven bizler de o kadar sıkıldık ki bu tür şeyleri görüp duymaktan, Holden'ın kaba ve belki bazı yerlerde abartı olan tavır ve düşüncelerine katıldığımız için güzel dedik bu güzelim esere. Çünkü, Holden sadece bizim yüreklerimizdeki şeyleri dile getirdi. Belki hayatta bir amacı yok, belki hayata bir amacımız olması gerektiği için geldiğimize bile inanmıyor. Yine de insanlığa ve hayata dair düşünceleri düşündürdü ve beğendim.

Ben, ne kadar hayalimde böyle bir kitap hayal etmesem de hoş buldum Holden ve hayatını. Salinger Bey'in de kitabı bu şekilde tamamlanmamış bırakması hoşuma gitti. Vakitlerimi, Holden'ın olası hayatlarını hayallemekle geçirmekten memnun olurum.
Kitabı okumanızı içtenlikle tavsiye ederim efendim.

"Rastlarsa birine biri, çavdarlar arasında."

Deniz Altun, bir alıntı ekledi.
25 Şub 02:01 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Ben, ‘Yakalarsa birini biri,’ sanıyordum,” dedim. “Her neyse, hep, büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne. Binlerce çocuk, başka kimse yok ortalıkta -yetişkin hiç kimse yani- benden başka. Ve çılgın bir uçurumun kenarında durmuşum.
 Ne yapıyorum, uçuruma yaklaşan herkesi yakalıyorum; nereye gittiklerine hiç bakmadan koşarlarken, ben bir yerlerden çıkıyor, onları yakalıyorum. Bütün gün yalnızca bu işi yapıyorum. Ben, çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim. Çılgın bir şey bu, biliyorum, ama ben böyle biri olmak isterdim. Biliyorum, bu çılgın bir şey.”

Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger (Sayfa 162 - YKY)Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger (Sayfa 162 - YKY)
dr.yunus, Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı inceledi.
18 Şub 19:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Gayet güzel bir kitap. Anlatış tarzı biraz farklı. İlk yarısı sıkıcı gibi gelsede, diğer yarısı akıp gidiyor. Kitabı bitirdiğinizde iyi ki okumuşum denilen kitaplardan. ““Hep, büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne. Binlerce çocuk,başka kimse yok ortalıkta, benden başka. Ve çılgın bir uçurumun kenarında durmuşum. Ne yapıyorum, uçuruma yaklaşan herkesi yakalıyorum;nereye gittiklerine hiç bakmadan koşarlarken ben bir yerlerden çıkıyor, onları yakalıyorum. Bütün gün yalnızca bu işi yapıyorum. Ben, çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim. Çılgın bir şey bu, biliyorum, ama ben yalnızca böyle biri olmak isterdim.”

buğra berk, Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı inceledi.
 15 Şub 23:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çok Amerikan vari bir dil de olsa 1 gece okuyabilceğiniz. ergen bir çocuğun iç dünyasını ve yaşadıklarını anlamak için ideal bir kitap hangimiz istemedik ki çavdar tarlasında çocuk olmak ...

ebru akgun, bir alıntı ekledi.
25 Oca 23:28

Her neyse, hep, büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne. Binlerce çocuk, başka kimse yok ortalıkta -yetişkin hiç kimse, yani- benden başka. Ve çılgın bir uçurumun kenarında durmuşum. Ne yapıyorum, uçuruma yaklaşan herkesi yakalıyorum; nereye gittiklerine hiç bakmadan koşarlarken, ben bir yerlerden çıkıyor, onları yakalıyorum. Bütün gün yalnızca bu işi yapıyorum. Ben, çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim. Çılgın bir şey bu, biliyorum, ama ben yalnızca böyle biri olmak isterdim. Biliyorum, bu çılgın bir şey." J. D. Salinger/Çavdar Tarlasında Çocuklar

Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. SalingerÇavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger
•••MERVE•••, bir alıntı ekledi.
17 Oca 16:30 · Kitabı okudu · İnceledi

(...) hep, büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne. Binlerce çocuk, başka kimse yok ortalıkta –yetişkin hiç kimse, yani– benden başka. Ve çılgın bir uçurumun kenarında durmuşum. Ne yapıyorum, uçuruma yaklaşan herkesi yakalıyorum; nereye gittiklerine hiç bakmadan koşarlarken, ben bir yerlerden çıkıyor, onları yakalıyorum. Bütün gün yalnızca bu işi yapıyorum. Ben, çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim. Çılgın bir şey bu, biliyorum, ama ben yalnızca böyle biri olmak isterdim.

Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger (Sayfa 164 - YKY)Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger (Sayfa 164 - YKY)

"Çavdar Tarlasında Çocuklar"
(...) hep, büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne. Binlerce çocuk, başka kimse yok ortalıkta –yetişkin hiç kimse, yani– benden başka. Ve çılgın bir uçurumun kenarında durmuşum. Ne yapıyorum, uçuruma yaklaşan herkesi yakalıyorum; nereye gittiklerine hiç bakmadan koşarlarken, ben bir yerlerden çıkıyor, onları yakalıyorum. Bütün gün yalnızca bu işi yapıyorum. Ben, çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim. Çılgın bir şey bu, biliyorum, ama ben yalnızca böyle biri olmak isterdim. Biliyorum, bu çılgın bir şey.”

Eyüp UZUN, bir alıntı ekledi.
10 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

“Her neyse,hep büyük bir çavdar tarlasında oyun oynayan çocuklar getiriyorum gözümün önüne.binlerce çocuk,başka kimse yok ortalıkta –yetişkin hiç kimse yani-benden başka.

Ve çılgın bir uçurumun kenarında durmuşum.ne yapıyorum,uçuruma yaklaşan herkesi yakalıyorum;nereye gittiklerine hiç bakmadan koşarlarken,ben bir yerlerden çıkıyor,onları yakalıyorum.

Bütün gün yalnızca bu işi yapıyorum.Ben,çavdar tarlasında çocukları yakalayan biri olmak isterdim.

Çılgın bir şey bu,biliyorum,ama ben yalnızca böyle biri olmak isterdim.

Biliyorum,bu çılgın bir şey.”

Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. SalingerÇavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger