instagrmkahvecisi, Herkes İçin NLP'i inceledi.
13 Mar 22:15 · Kitabı okudu · 4 günde

Pozitif düşünün pozitif yaşayın... Düşüncelerimiz hayatımızı şekillendirir. Ne düşünüyorsak oyuz. gibi temel kavramları bize empoze eden bir kitap. Bir yaşam şekli. NLP tekniği ülkemizde 15 yıldır falan bayağı populer durumda. Geri bildirimler iyi ya da kötü bizi biz yapan şeyler. kitaba göre olumsuzluk başarısızlık yok. Temel olarak bize eğitim ile ilgili konulları vermiş ama bir kitap ile hayata uygulamak biraz zor diye düşünüyorum.

Tomris uyar ve cemal süreya
“Her akşam işten çıkıp şıp diye eve damlıyordu Cemal Süreya. Bir gün Tomris Uyar, ‘biraz gez dolaş arkadaşlarınla falan buluş’ dedi. Ertesi gün geç geldi Cemal Süreya, daha ertesi gün de, hep geç geldi. Bu akşamlardan birinde, örtü silkelemek için pencereyi açan Tomris, apartmanın girişinde oturan Cemal’i gördü ve gerçek ortaya çıktı. Her akşam iş çıkışı eve geliyor ama aşağıda oturup ‘gecikiyordu’ Cemal Süreya… Tomris Uyar tarafından durumun adı derhal kondu: Şahsiyet Rötarı…”

M., bir alıntı ekledi.
29 Mar 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

1932
"Kuyucaklı Yusuf" Yeni Anadolu gazetesinde tefrika edilmeye başlandı. Gazete sahibi Cemal Kutay telifini ödemeyince Sabahattin Ali tefrikayı yarım bıraktı. Bu tartışma sonucunda Cemal Kutay ve Emin Soysal bir akşam toplantısında okuduğu şiirle Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle Sabahattin Ali'yi ihbar etti. Sabahattin Ali tutuklandı ve Konya Hapishanesi'ne kondu.

Hep Genç Kalacağım, Sabahattin Ali (Sayfa 111)Hep Genç Kalacağım, Sabahattin Ali (Sayfa 111)
Emre Şeyda, Beyin Gücü İle Öğrenme'yi inceledi.
02 Nis 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Zamanında bir kişisel gelişim dergisinin eki olarak aldığım ama daha yeni okuyabildiğim bir kitap oldu. 60 sayfa olmasına rağmen bir kaç güne ancak bitirebildiğim kitap teknik olarak başarılı sayılabilir. Beynimizi anlatan bölüm olduğu gibi beynimizi naıl besleyeceğimiz ve hangi besinleri tüketeceğimiz ile ilgili bölümler de mevcut. Tam olarak beyin gücü ile öğrenmeye dikkat çekmediyse de beynimizi kullanabilmemiz çin dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili güzel bilgiler mevcut.

AYŞE SENEM MADEN, bir alıntı ekledi.
 22 Mar 2016

Öğrencilerin çoğu bir şeyi başaramadıklarında kendilerine 'neden yapamadıklarını' sorarlar.Verdikleri yanıt ise; ''Ben zaten hiçbir şeyi başaramam,başaramayacağımı biliyordum,o kadar çalışıp yapamadıysam artık hiç yapamam''şeklindedir.bu yanıtların motivasyonu ne kadar olumsuz etkilediği hiç düşünülmemektedir ve öğrenciler kendilerine acımasız davranmaya devam etmektedir.Halbuki doğru sorulara,doğru cevaplar verdiğiniz zaman kendinizi daha iyi hissedersiniz

Sınav 24 - Bilinçaltı Teknikleri ile Motivasyon - İç Disiplin ve Özgüven, Cemal Kondu (Sayfa 15)Sınav 24 - Bilinçaltı Teknikleri ile Motivasyon - İç Disiplin ve Özgüven, Cemal Kondu (Sayfa 15)

Tomris Uyar: “Bir Kadın Üç Şair”
Tomris Tamer’e aşık Cemal Süreya ve Cemal Süreya’ya aşık Tomris Tamer. İkisi de evli, birbirleri için eşlerinden ayrılırlar “Türk edebiyat tarihinin en verimli aşkı” olarak anılacak bir ilişkiye adım atarlar.. Bu ilişki hem enteresan, hem dillere destan.. Yakınları ikisi de bu dünyadan ayrıldıktan sonra şu hikayeyi anlatırlar:
“Her akşam işten çıkıp şıp diye eve damlıyordu Cemal Süreya.. Bir gün Tomris, ‘Biraz gez dolaş, arkadaşlarınla falan buluş’ dedi.. Ertesi gün geç geldi Cemal Süreya, daha ertesi gün de, hep geç geldi.. Bu akşamlardan birinde, örtü silkelemek için pencereyi açan Tomris, apartmanın girişinde oturan Cemal’i gördü ve gerçek ortaya çıktı.. Her akşam iş çıkışı eve geliyor ama aşağıda oturup ‘gecikiyordu’ Cemal Süreya.. Tomris tarafından durumun adı derhal kondu: Şahsiyet Rötarı…”
Tomris, Cemal Süreya’nın aşk ve cinsellik dolu şiirlerine konu olur.. 3 yılın sonunda aşkları biter.. Bu dönemde Tomris, eşinden yeni ayrılmış olan Turgut Uyar’la tanışır.. Şiir üzerine başlayan mektupları, aşk mektuplarına dönüşür.. Evlenirler.. Tomris, Tomris Uyar olur.. Turgut Uyar’ın ölümünden sonra,Tomris ilişkileriyle ilgili olarak şunları söyler : “Turgut, beni her an elinden kaçıracakmış gibi gereksiz bir kaygıyla yıpranacak; ben de hiçbir rekabetin söz konusu olmadığı bir alanda, boyuna birinci seçilmekten yorulacaktım..”
3. şairse Tomris’e hep uzaktan, platonik bir aşkla bağlı olan Edip Canseverdir.. Boğaz kenarındaki meyhanelerden birinde başbaşa oturdukları rakı masasında Cansever’in bir peçeteye yazdığı dize ise dilden dile dolaşır: “Tomris rakıyı çok severdi, bense onu…”
Cemal Süreya’ya içki içmesini ben öğrettim.” Edip Cansever
“Edip’e şiir yazmayı ben öğrettim.” Cemal Süreya
“Bu ikisi bunu tartışırken ben de gittim Tomris’le evlendim.. Turgut Uyar
“Sevgililik ya da aşk duygusu zamanla yara alabiliyor, örselenebiliyor, bitebiliyor.. Bitmeyen tek aşkın gerçek ve lirik bir dostluk olduğunu Edip Cansever öğretti bana.” Tomris Uyar

Elif Gökçen Güher, bir alıntı ekledi.
 22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İstanbul'da, Dolmabahçe'deki küçük saat kulesine bir kuş kondu. On renkliydi. ''Ben'' dedi, ''aslında on iki renkliyimdir, temmuzum ve ağustosum koptu.''

Aritmetik İyi Kuşlar Pekiyi, Cemal SüreyaAritmetik İyi Kuşlar Pekiyi, Cemal Süreya