• 400 syf.
  ·Beğendi·10/10
  UYARI : İncelemelerimde spoiler yoktur .. Bu platformda okuduğunu anlamayan ve yazdıklarımı spoiler sanan bir takım "ÇOK AKILLI" insanlar vardır !!! Ben spoiler olduğunu düşünmüyorum ama sen olduğunu düşün ve ona göre oku ..

  Selamın hello çokomeller .. Hepiniz iyisiniz , ben de iyiyim .. Öyleyse başlayalım .. Sayın cevizkabukları hep diyorum ki tarih bilmeyen bir adam KÖR olmuştur !! Geçmişini bilmeyen daha doğrusu geçmişte ne olmuş bilmeyen bir adam ileriye dönük adımları geçmişten ders alarak atamaz .. İmkanı yok bunun!! Tarih bilmeyen , ekonomi de bilmez , müzikten de anlamaz , sanattan da çakozlamaz, siyaseti saymıyorum bile =)) Neden mi ? ÇÜNKÜ HERŞEYİN BİR TARİHİ VAR DA ONDAN ! Bugün bizi de KÖKÜNDEN ilgilendiren bir durumdan , hatta bir komplodan bahsedicem size .. Amacım bilmişlik değil ..Ben kendi az bildiğimle ,dilimin döndüğünce açıklamaya çalışıcam sizlere .. Yanlışım , yanıldığım yer varsa buyrun inceleme açık kaynak kabul edilsin , bildirin düzelteyim ..

  Hepimiz nerede yaşıyoruz ?
  Kara parçaları üzerinde ..
  Ne diye adlandırılıyor bu kara parçaları?
  Coğrafya diyelim kaba taslak ...
  Peki coğrafya ne içindir ?
  Çok açık ve net söylüyorum SAVAŞMAK içindir ..İnsanın doğasında var bu aç gözlülük !! Sen istemesen de bu böyle .. Şimdi elinde papatyalar ,kafasında defne yaprakları ile savaş karşıtları doluşurlar buraya .. HAYIR EFENDİM !! Bizim gibi son derece önemli bir jeopolitik kara parçası üzerinde oturuyorsan savaş her daim seçenekler içerisinde..Kendin savaşmak istemeyebilirsin ama bir gün KAPINI ÇALARLAR ! Tıpkı bize yaptıkları gibi ..

  Ne zaman başladı bu iş ?
  Osmanlıdan ele alıcak olursak , bizim için döşenmiş mayın tarlasına bizim ayak bastığımız ilk tarih 1820... Mora isyanı .. İnceleme çok uzun ondan kelli google a sor anlatsın sana .. 2 inceleme daha yazmak zorunda kalıcam yoksa .. Aynı 1820 de Osmanlıya ilk defa Amerikalı misyonerler geldi.. 4 sene geçti geçmedi İzmir' e konsolosluk açıldı .. Vatan sathına yayılmalarına daha var o dönemlerde .. Sonra özel okullar , misyonerlik falan alıp başını gidecek..Bundan sonraki ayak Balkanlar .. Orda azınlıklar diyip bir kolumuzu kestiler .. Aşşağıda da araplara coşkuyu verip , ordaki işbirlikçilerle diğer kolu kestiler mi? Kestileeer !
  Sonra ?
  Sonrasında askerimiz yığıla yığıla , süpürüle süpürüle bugün vatan dediğimiz Anadolu' ya geldiler mi ?
  Evet!
  Daha sonra noldu ?
  Aradan 100 yıl geçmiş..10 Ağustos 1920 ' de Sevr dedikleri bir antlaşma koydular önümüze .. Kalan son toprağımızı da elimizden almak amaçları .. Anadolu'nun bu şekilde parçalatılmasının temellerini kim attı ? İdeolojik fikir babası kim ? Kimin ağzından çıktı o meşhur maddeler?
  Wilson... Woodrow Wilson!!
  Ne zaman ?
  8 ocak 1918 ' de..Amerikan Parlamentosunda.. Şu meşhur 14 maddelik , bugün MEB ' de görev yapan amerikalı uzmanlar sayesinde ( adnan menderes sağolsun!) ilkokul çocuklarımıza BARIŞ PRENSİPLERİ(?!?!?) diye öğrettiğimiz prensipler .. ULAN BU NASIL BARIŞ?!?!? Orada 10 ve 12. madde doğrudan doğruya bizi ilgilendiriyor .. Hedef o dönem Büyük Ermenistan ' ın kurulması..Osmanlının parçalatılması..Türklere de Anadolu'da ufacık bir toprak parcası verilip orta yerde hapsedilmeleri .. O maddelerde bir de araya "ulusların kaderini tayin hakkı vardır" diye bir madde sokuşturmuş bu emmi .. İmparatorlukları zaten böyle parcalamışlar ..Amaç bunların diline doladıkları ünlü şark sorunu.. Türklerin Viyana'dan tekrar Horasan' a geri atılmaları.. Her neyse .. Bu 100 YILLIK planlarını biri bozdu ..Tekere çomak soktu! Kim bu "ADAM" ?
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ! Resmen darma duman etti !! Boğazlarına dizdi bizden koparıp aldıklarını .. Kalemi aldı ellerinden , son nokta öyle değil böyle koyulur diyip SON NOKTAYI KOYDU ! Bütün misyonerleri sınır dışı etti ...Tüm misyoner okullarını kapattı .. Emperyalizm bu ! ASLA UNUTMAZ !! Hele ki Kurtuluş Savaşı gibi bir savaşta İLK KEZ bakın burası çok önemli DÜNYADA İLK KEZ emperyalizmi şamarlıyorsun , üstüne üstlük yetmiyor adamları yeniyorsun.. Bütün mazlum halklara "ROL MODEL" oluyorsun .. Ne diyor Ghandi o dönem ?
  Ben diyor Mustafa Kemal Paşa İngilizlerle savaşmadan öncesinde ingizlileri TANRI zannederdim..Bu emperyal devletlerin kabul edebileceği bir realite asla olmadı .. Bakın yukarda rol modeli büyük yazdım .. Niçin ? Tüm ezilen halklar bu savaşı örnek alıp başkaldırdılar da o yüzden .. Atatürk onların elinden silahlarını alıp , kendi silahları ile vurdu.. Dedim ya unutmazlar diye .. Bugüne dek planları hiç değişmedi .. Şimdi esas konuya hafiften bir girelim ..

  Benim tabirimle MEDENİYET KAVALI ÖTTÜRÜP ORAYA BURAYA TERÖR İHRAÇ EDEN TAKIM ELBİSELİ BU ÇOBANLARIN sürekli övündükleri şey ne ?
  Biz avrupalıyız goygoyu .. Sanat , ilim bilim , felsefe pek çok şeyin mucidi bunlar .. Kuramların temellerini atanlar bunlar .. Yalnız aralarından öyle iki isim cıktı ki , bunların tüm karizmasını , yarattıkları tüm pozitif olguları negatife çevirdi !
  HITLER VE MUSSOLINI ! İmaj yerlerde pek tabii! Avrupa dediğin ELİ KANLI 500 senelik kartoloz neneler topluluğu !! Silikon, gerdirme ,makyaj bir yere kadar.. Makyaj aktı , ESMER ATA ATLADI SİLİKONLAR PATLADI ( buraya kadar çok ciddi gelmiştim halbuki.. az daha başarıyordum ciddi bir inceleme yazmayı =)) mazur görünüz !) Ve bizimle de görülecek hesapları var..Bu çok açık !! Bu 15 temmuzlar , öncesindeki darbeler hele ki 80 darbesi falan dış desteksiz olacak işler değil .. SAVAŞ dediğin şey sadece elde silahla olmaz .. Bambaşka yolları var bu işin .. Bu incelemeye konu olan şekli Psikolojik savaşa dayalı dezenformasyon (bilgi kirliliği) ile yıldırma.. Ne yapmışlar bu amcalar ?
  Arkadaşım ilim bilim yuvası dedikleri Cambridge Üniversitesinden bir prof açıkca görevlendirilmiş .. 2 ayrı şahıs bu adamdan tez konusu almışlar ..2 tez var ortada..

  1. si nazizm islamcılıktan etkilendi...
  2. si nazizm in rol modeli Kemalizmdir ..

  1. tez için iddaaları şu : Bu tez Yale de üretilmiş .. TAM beyin yakan cinsinden .. Zamanında Kudüs müftüsü Hacı Emin el Hüseyni Hitler'le buluşmuş .. Bu buluşmadan öncesinde Hitlerin yahudileri kuzu kapama yapıp fırınlamak gibi bir niyeti yok imiş ... Tam tersine sürmek istiyormuş yahudileri Almanya'dan..Ama işe bakın ki Hitler'le konusup, Hitler müftüye ya ne yapayım ben bunları diye sorduğunda arka planda Mahmut Tuncer eşliğinde cevap veren müftü demiş ki hitlere : YAK ONLARI! KEBAP YAPSANA!! KEBAP YAPSANA!
  GÜLMEYİN !! Cidden "yak onları!! " ibaresi var tezin içerisinde.. Hatta ve hatta , Natenyahu'nun 37. dünya siyonist kongresinde bu iddaayı uluslararası platformda dile getirip 3rd Reich ve Hitler'e rahmet okuması bile söz konusu..
  Hitler bizi yakmak istemiyordu , müftü kanına girdi diyor adam !! Akılları sıra Kudüs'te kendi yaptıklarınının üstünü örtüp, kendilerine yönelen negatif algıyı islama kanalize edecekler =)) Biz şimdi bunları yapıyoruz ama Hitler' i yoldan çıkaranlar bunlar , islam olmasaydı tüm bunlar olmayacaktı diyecekler .. BUNA KARGALAR BİLE GÜLER !!

  2. tez iddaaları ise şu : Hitler kendine Atatürk ' ü "ROL MODEL"
  aldı.. NASIL ? GÜZEL Dİ Mİ ? Bu tez kitap haline getirilmiş ingilterede .. Amerika' da da Harvard Üniversitesi de kitap yapıp basmış .. Sitede Naziler ve Atatürk adı altında bulup okuyabilirsiniz .. Sağolsun Adem YEŞİL muhteşem bir inceleme yazmış o kitaba ...Ondan dolayı ordaki tutarsızlıkları uzun uzun anlatmama gerek yok .. İncelemelerimi okuyor ve beni takip ediyorsanız biliyorsunuz ki ben bu YÜZSÜZLERİN yediği naneleri defalarca yazdım incelemelerimde ..
  Kongo ' da ülkeyi işgal edip , çalışmak istemeyen işçilerin sağ ellerini kesip , ülkeyi sömüren , TOPLAMA KAMPLARI KURAN Belçika' nın yanında Atatürk mü vardı ? (bkz : #28491745 )

  Milyonlarca KIZILDERİLİYİ öldüren , asimile eden Amerika' nın başında Atatürk mü vardı ? (bkz : #22777313 )

  Jack London boşa mı yazdı o DEMİR ÖKÇE' yi , (bkz #25935136 ) UÇURUM İNSANLARINI (bkz : #18738047 ) ORDA ATATÜRK MÜ VARDI ?

  Bakın hepsini geçiyorum .. Gelin size bambaşka bir olay anlatayım.. 1930 larda Berlin ' de Britanya büyükelçisi olarak bulunan Sir Nevile Henderson' ın anılarında Nazi Toplama kamplarının acımasızlığı konusunda Goering' e sitem ettiğinde , onun kitaplığının raflarından bir Alman ansiklopedisinin ciltlerinden birini çıkardığını aktarır:
  " Konzentrationslager maddesinin bulunduğu sayfayı açtı ve yüksek sesle okudu: ÖNCE İNGİLİZLERCE GÜNEY AFRİKA SAVAŞI SIRASINDA KULLANILMIŞTIR." =)))

  Kim kimden örnek almış acaba ? Bir türlü ispat edemediğiniz Ermeni muhabbetini soslayıp , tez hazırlatıp ,üstüne bu kitaba ekletince ELİNİZDEKİ KAN AKLANIR MI SANDINIZ ?

  Şimdi hepiniz az buz incelemelere alıştınız .. Ben çok mecbur kalmadıkça spoiler vermem.. Bu kez de aynı ekolden yol alıcaz .. Bu kitap Atatürk' e atılan iftiralara verilmiş iddaa ediyorum ki en güzel cevaptır .. Esasen çok eğlenceli de bir kitap.. Bu tez yazarı kendi tezini haklı göstermek için bazı yerlerde kullandığı kanıtların tamamını aktarmamış .. Nasıl mı ? Misal veriyorum .. "Zöhre KIRMIZI TANGA ALDI.. Aldığı bu tangayı Satı' ya hediye etti .." Ne yapıyor Stefan İhrig denen bu vitaminsiz cin ali ? Alıyor "Zöhre KIRMIZI TANGA ALDI " cümlesini basıyor kitaba .. Zöhre' nin suçu ne ?!?! Zöhre sipariş üzerine almış bunu ama adı çıkıyor bir kere =)) Delil karartıp eksik bilgi veriyor anlayacağın ..Cengiz Özakıncı 'yı 20 seneye yakındır okurum .. İnanılmaz bir arşivcidir .. Belgesiz kanıtsız tek bir harf yazmaz .. 4 sene araştırmış , peşine düşmüş tüm belgelerin .. Yazarın yazdığı tüm kanıtları BİRER BİRER orjinal kaynaklardan ve belgelerden ispat ederek tek tek çürütmüş .. Kitabın adı boşa ATATÜRK DERSİ değil yani senin anlayacağın sayın kikirik!

  Son olarak .. İşgale uğrayan yurdumuzu savunup Sevr' i yırtmak, Nazizme yol gösterir olmuş .. Şehitlerimize nazi damgası vuracaklarmış ...Buyrun canım kardeşim!!! İşte hendek işte deve .. İşte er meydanı.. Roketimiz , mühimmatımız elimizde ve sınırsız !! Ağzının ortasına 2 tane sallamadan , o roketi senin gırtlağına SOKMADAN girmem o mezara.. YAVUZ HIRSIZI BİZ ÇOK İYİ BİLİRİZ !! BİRİ YAZSIN , BİRİ BASSIN .. BİZ BOZARIZ =)) SIKINTI YOK !! BOZKIRDAN SELAM OLSUN ONLARA =))
 • FETULLAH GÜLEN'İN "ŞER OKULLARI"İÇİN "BARIŞ KÖPRÜLERİ "KİTABINI YAZAN TOKTAMIŞ ATEŞ, 'ESER KARAKAŞ VE İLBER ORTAYLI...
  KİTABIN ÖNSÖZÜNDE TEŞEKKÜR EDENLER:
  BÜLENT ECEVİT-Dsp Eski Başkanı ve Başbakan
  Prof.Dr.MEHMET SAĞLAM-Milli Eğitim Eski Bakanı ve Etik Kurul Başkanı
  GÜNDÜZ AKTAN-Emekli Büyükelçi,ASAM Genel Direktörü
  Prof.Dr.İLBER ORTAYLI-Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi
  Prof.Dr.KEMAL KARPAT-Wisconsin Üniversitesi Öğretim Üyesi
  Dr.M.ALİ KILIÇBAY-Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi
  Prof.Dr.ESER KARAKAŞ-Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi
  HALİT REFİĞ-Sinema Yönetmeni
  Prof.Dr.ALİ YAŞAR SARIBAY-Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi
  Prof.Dr.MEHMET ALTAN-İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi
  YILMAZ ÖZTUNA- Tarihçi-Yazar
  Prof.Dr.SÜLEYMAN SEYFİ ÖĞÜN-Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi
  GÜLAY GÖKTÜRK-Gazeteci-Yazar
  CENGİZ AYTMATOV-Dünyaca Ünlü Romancı
  Prof.Dr.NİYAZİ ÖKTEM-Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi
  Prof.Dr.MÜMTAZ'ER TÜRKÖNE-Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi
  Prof.Dr.ÜMİT MERİÇ-İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi
  Prof.Dr.NACİ BOSTANCI-Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi
  ALİ BULAÇ-Gazeteci Yazar
  NEVZAT KÖSOĞLU-Araştırmacı-Yazar
  Dr.M.NİYAZİ ÖZDEMİR-Gazeteci-Yazar
  Prof.Dr.BÜŞRA ERSANLI-Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi
  Prof.Dr.ŞERİF ALİ TEKALAN-Fatih Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi
  Dr.FARUK TUNCER-Araştırmacı Yazar
  Prof.Dr.ALİ FUAT BİLKAN-TOBB Üniversitesi Öğretim Üyesi
  Prof.Dr.YASİN AKTAY-Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi
  Dr.ŞAHİN ALPAY-Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi....
 • "Yılan mı?"
  "Yılan ya, vurdum öldürdüm, onu gömüyorduk."
  "Eşini de vurdun mu?"
  "Bulamadım ki."
  "Bu kötü işte," dedi Eksinin Ali. "Vallahi hiç bakmaz dişler topunuzu, bir yılanı öldürdün mü eşini de bulup öldürmek gerek. Sen bilmezsin, gene bir yirmi yıl geçmiştir. Sen bilmezsin ya anan bilir, Cennet karısı bilir, Hotun Musa bir yılan öldürdüydü, babamlar mabamlar 'eşini bul yeğen, eşini bul' dediklerinde güldü geçti, yılanı da dehetti attı bahçeye. Ertesi sabaha çıkamadı; feryadına gece bütün köy uyandık. Nah belim kalınlığında bir yılan, sarıl sarman olmuş beline, orasından dişlemiş, burasından dişlemiş. Sen de on, ben diyeyim yüz yerinden ısırmış fukarayı. Yani diyeceğim şu, eşini bul eşini."
  Cengiz Tuncer
  Sayfa 199 - E Yayınları 5.Baskı 1997
 • "Yılan kısmı çok kincidir," dedi Cennet Ana. "Eşini öldürenin ardını bırakmaz."
  Cengiz Tuncer
  Sayfa 198 - E Yayınları 5.Baskı 1997
 • "Gökyüzü hâlâ kapkara," dedi Salih.
  "Bütün bir kış açılmaz gök," dedi Cennet Ana. "Ne yıldız yüzü görür insan ne güneş yüzü. Toprağın üstünde kar buz, göğün altında kapkara bulutlar!"
  Cengiz Tuncer
  Sayfa 196 - E Yayınları 5.Baskı 1997
 • 1) Mücella - Nazan Bekiroğlu
  2) Satır Arası Hikayeler - Serdar Tuncer
  3) Sol Ayağım - Christy Brown
  4) Delilim Yok Kalbimden Başka - Serdar Tuncer
  5) İkra - Fatih Duman
  6) Ene - Fatih Duman
  7) Sır: Aşıklar Ölmez - Fatih Duman
  8) Su Kanunu - Mustafa Kaya
  9) Size Bir Sır Vereceğim - Mustafa Kaya
  10) İnsan Neyle Yaşar - L. N. Tolstoy
  11) Çocukluk - L. N. Tolstoy
  12) Pir-i Türkistan - Fatih Duman
  13) Satranç - Stefan Zweig
  14) Aşkın 7 Hali Bişnev! - Sinan Yağmur
  15) Toprak Ana - Cengiz Aytmatov
  16) Babam Hz. Muhammed (a.s.m) - Nuriye Çeleğen
  17) Aşk-ı Hüzün - Nuriye Çeleğen
  18) Cemile - Cengiz Aytmatov
  19) Kızıl Elma / Oğulla Buluşma / Beyaz Yağmur / Asker Çocuğu / Deve - Cengiz Aytmatov
  20) Yıldırım Sesli Manasçı / Yüzyüze / Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek - Cengiz Aytmatov
  21) Zeytindağı - Falih Rıfkı Atay
  22) İffet-i Kalp - Nuriye Çeleğen
  23) İncir Kuşları - Sinan Akyüz
  24) Aşk-ı Sükun - Nuriye Çeleğen
  25) Aşkın Gözyaşları 3 / Kimya Hatun - Sinan Yağmur
  26) Beyaz Gemi - Cengiz Aytmatov
  27) Aşkın Gözyaşları 2 / Hz. Mevlana - Sinan Yağmur
  28) Aşkın Gözyaşları 4 / Hallac-ı Mansur - Sinan Yağmur
  29) Aşkın Gözyaşları 5 / Yunus Emre - Sinan Yağmur
  30) Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk
  31) Sultanmurat - Cengiz Aytmatov
  32) Elveda Gülsarı - Cengiz Aytmatov
  33) Aşkın Gözyaşları 1 / Tebrizli Şems - Sinan Yağmur
  34) Öncekilerin Masalları - Çınar Ata
  35) Kaplumbağa Terbiyecisi - Emre Caner
  36) Türk Milli Kültürü - Prof. Dr. İbrahim Kafesoğlu