Aykın Arda Dilek, Her Temas İz Bırakır'ı inceledi.
01 Mar 02:34 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir kitap düşünün; ortalama uzunluğuna rağmen tek oturuşta bitirmek mümkün olsun, üstelik hiç sıkılmadan okuduğunuz her bir sayfası dolsun, taşsın.
Ankaralılar bilirler, bizim aklımızla başbaşa kalmak istediğimizde arşınladığımız belli başlı rotalar vardır, Cebeci'den Güvenpark'a, Sıhhiye'den Ulus'a, Dörtyol'dan Kuğulu'ya, Kumrular'dan Bahçeli'ye, Tunalı'dan Seğmenler'e gibi. Farkında olmadan atılan binlerce adımda kendinizi kısa sürede bu yerlerden birinde bulursunuz. Kilometrelerce yürümüş, yine de evden/işten/okuldan yeni çıkmış haldesinizdir. Her Temas İz Bırakır da yıllardan sonra bir günde bitirdiğim ilk kitap olmasından muhtemel bende bu hissi uyandırdı. Diziyi 1 haftada bitirmemin bunda bir payı olsa gerek.

Konuya gelelim; ilk bölümü izleyenler için kitabın çoğu bu bölümdeki cinayet ve yozlaşmalardan oluşuyor. Ülkede Adalet, Hukuk intihar ederken Betül de bu katliamdan nasibini alan bir kurban olarak karşımıza çıkıyor. Adli tıpın elinden kaybolan susturucu, yetkisiz yetkililerin imzaladığı otopsi raporu, boş cepten çıkan uyuşturucu, faili meçhul örgüt üyeleri gibi örneklerle Emrah Serbes'in yaptığı trafik kazası ne kadar kazadan öte bir cinayet olsa da başarılı gözlemlerinden kesitler sunuyor. Karakterler 300 sayfaya sığdırılmış bunca olaya ve Behzo'nun şizofrenisi/ailevi ilişkilerine rağmen son derece somut bir dille betimlenmiş. Diziyi tekrar tekrar izlemiş olabilirsiniz, yine de kitabın tasvir ettiği Hayalet beyaz camdaki gibi değil, Behzo'yla yaşıt, beyaz yüzlü, ince uzun biri olarak capacanlı duracak karşınızda.

Son olarak bir ilk romana göre çok çok başarılı bir kitap okudum ve Her Temas İz Bırakır'ı polisiye sever sevmez, Ankaralı yahut değil her okurun okuyup keyif almasını, sayfalara sinmiş Ankara pusunu ciğerlerine çekmesini tavsiye ederim. Rakı koy la!

Ayşenur Kartal, bir alıntı ekledi.
08 Şub 01:19 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Bence komik :)))
" Kant'ın sürekli kayan çoraplarının bileklerine inmesini önlemek için bulduğu tuhaf bir yöntem vardı. Pantolon ceplerinin içine birer kutu koymuştu. Bu kutuların içindeki yaylara bağlanmış bağcıklar vardı. Bu bağcıklar delik cepten geçerek çoraplara tutturulmuştu. Böylece çorapların aşağıya kayması engellenmiş oluyordu."

Kant, Çetin Umut (Sayfa 53)Kant, Çetin Umut (Sayfa 53)
Özcan Cennet, bir alıntı ekledi.
31 Oca 00:15 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kâmil
"Kamil, bu kadar mıydı senin derdin?"
"Niye, n'oldu ki?"
"Dün gece seni aradım cepten."
"Eee?"
"Telefonu annen açtı, 'Kamil uyuyor' dedi."
"Ee, ne var bunda?"
"Annesinden önce uyuyanların derdine inanmıyorum ben."

Sarı Kahkaha, Murat Özyaşar (Sayfa 31)Sarı Kahkaha, Murat Özyaşar (Sayfa 31)
:)...Seda...(:, Cepten Cebe Sevda Şiirleri'ni inceledi.
26 Oca 14:54 · Kitabı okudu · 1 günde

Kitaplıkda görünce okumak istedim. Açıkcası kitabı bir bütün olarak beğenemedim. Bazı şiirler hoşuma gitti o kadar. Şiirler çok basit yazılmış diye düşünüyorum. Ama yinede yazarın emeğine sağlık. Okuyup okumamak size kalmış...
Keyifli okumalar dilerim..=))

:)...Seda...(:, bir alıntı ekledi.
25 Oca 21:27 · Kitabı okudu · İnceledi

Bin Sevda Eder...
...
Benim sevdam yeşillere benzemez
Yeşiller güz gelir kaybolur gider
Yedi renktir gökkuşağı istemez
Bahar aşklarıyla bin sevda eder
...

Cepten Cebe Sevda Şiirleri, Hüseyin Tahmaz (Sayfa 128 - Arı Sanat Yayınları)Cepten Cebe Sevda Şiirleri, Hüseyin Tahmaz (Sayfa 128 - Arı Sanat Yayınları)
:)...Seda...(:, bir alıntı ekledi.
25 Oca 21:23 · Kitabı okudu · İnceledi

Ayrılığın gözü doysun
İşte yine gidiyorsun
...

Cepten Cebe Sevda Şiirleri, Hüseyin Tahmaz (Sayfa 93 - Arı Sanat Yayınları)Cepten Cebe Sevda Şiirleri, Hüseyin Tahmaz (Sayfa 93 - Arı Sanat Yayınları)
:)...Seda...(:, bir alıntı ekledi.
25 Oca 21:01 · Kitabı okudu · İnceledi

...
Öyle ucuz muydu sevda
İki dirhem bir çekirdek

Cepten Cebe Sevda Şiirleri, Hüseyin Tahmaz (Sayfa 86 - Arı Sanat Yayınları)Cepten Cebe Sevda Şiirleri, Hüseyin Tahmaz (Sayfa 86 - Arı Sanat Yayınları)
:)...Seda...(:, bir alıntı ekledi.
25 Oca 20:58 · Kitabı okudu · İnceledi

Bilsen neler saklar
Saçlarımda ki aklar
...

Cepten Cebe Sevda Şiirleri, Hüseyin Tahmaz (Sayfa 68 - Arı Sanat Yayınları)Cepten Cebe Sevda Şiirleri, Hüseyin Tahmaz (Sayfa 68 - Arı Sanat Yayınları)
:)...Seda...(:, bir alıntı ekledi.
25 Oca 20:55 · Kitabı okudu · İnceledi

...
Başka güneş istemem
Baksın yeter gözlerin

Cepten Cebe Sevda Şiirleri, Hüseyin Tahmaz (Sayfa 43 - Arı Sanat Yayınları)Cepten Cebe Sevda Şiirleri, Hüseyin Tahmaz (Sayfa 43 - Arı Sanat Yayınları)