Ceylan Toprak
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Ceylan Toprak
@ceylan
meslek
sosyal bilgiler öğretmeni
harita
malatya
v3_profil_bos
82 okur puanı
gecmis
17 Tem 2013 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
127 syf.
·
Puan vermedi
Beş Sevim Apartmanı'nda beş daireli beş odalı beş pencereli beş acayip insanın yaşadığı olaylar anlatılıyor. Apartmana adını veren kadının hüzünlü hikayesi malesef gerçekten birçok kadının başına geliyor. Apartmandaki insanların hikayelerinin sonu cinlere, perilere bağlanmış. Cinlerle ilgili daha abartılı bir anlatım bekliyordum ama neyse ki öyle değilmiş. Cinlere pek inanan bir insan olmadığım için bana korkulu değil daha çok fantastik bir anlatım gibi geldi. Bana en ilginç geleni ise bir psikiyatr olan dr. Samimi'nin bu kadar çok cinlere, perilere inanıp ona musallat olduklarını düşünmesi. Kitabın sonunun hiç beklemediğim bir şekilde bağlanması da beni gerçekten çok şaşırttı.
kamera
Beş Sevim Apartmanı
yildiz
8.4/10 · 4.229 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
102 syf.
·
Puan vermedi
Bir yanda Hasan bir yanda güzelliği dillere destan annesi Esme... Hasan'ın annesini öldürmesi için yapılan baskılar, anlatılan hurafeler, büyükananın Esme'yi öldürmeleri için gösterdiği çabalar, dil dökmeleri... Köy halkı ve büyükana Esme'nin öldürülmesini isterken buna karşı çıkanların tek sebebi Esme'nin güzelliğidir. Kadına verilen değer sadece budur. Daha 9 yaşında olan bir çocuk annesini korumak için elinden geleni yapıyor ama bir noktadan sonra konuşulanlara dayanamayıp annesini öldürüyor. Birçoğumuzun sadece kitaplardan okuduğu bu olaylar malesef ülkemizin birçok yerinde gerçekten yaşanıyor.
kamera
Yılanı Öldürseler
yildiz
8.5/10 · 12,5bin okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
272 syf.
·
8/10 puan
kitabı gerçekten beğendim mi bilmiyorum çünkü kitap okumaktan ziyade diziyi tekrar izliyorum gibi hissettim. okuduğum her satırda dizinin kahramanları gözümde canlandı ve bu yüzden kimi yerde kahkaha attım. ancak kitap hakkında gerçekten ne düşündüğümü anlayabilmek için yer yer diziyi gözümde canlandırmamaya çalıştım ve o zaman anladım ki eğer diziyi izlememiş olsaydım kitap bana hiç de komik gelmeyecek hatta beğenmeyecektim. kitap biraz da dizinin filme uyarlanmış hali gibi olmuş.
kamera
Leyla ile Mecnun
yildiz
8.8/10 · 13bin okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
200 syf.
·
1/10 puan
Kitap hakkındaki bütün yorumlar olumlu fakat ben kesinlikle beğenmedim. Kitapta kadınları sürekli eş olarak tarif ediyor sanki bütün kadınlar evlenmeliymis gibi. Yazarın ozellikle, erkeklere dirdir yapmayın diye yazması sinirlerimi bozdu. Yazdığı cümleleri farklı yerlerde defalarca kullanmış ve sanki kitabı uzatmak ister gibi daha önce bahsettiği erkek enerji konusunu sürekli dile getirmiş. Son olarak da söylediği birçok şey benim için mantık dışı olduğu için kitabın bana hiçbir katkısı olmadı
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
296 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
sanırım kitabı okuyan sitedeki ilk kişi benim :) Peyami Recai'nin zekice planları, Mikail'in korku dolu hayatı, ve Peyami'nin büyük aşkı Pakize... ben kitabı gerçekten beğendim ve heyecanla okudum. belki kitabı beğenmeyip vasat bulanlar olabilir herkesin beğenisi farklı ama şunu da belirtmek isterim ki eğer bu kitabı ünlü bir yazar yazmış olsaydı eminim ki herkes övgülerle bahseder hayranlık duyardı. kitabı ilk sayfasından itibaren sıkılmadan okuyabilirsiniz. benim için tek olumsuz yanı kitapta yazım hatalarının ve birkaç yerde anlatım bozukluğunun olması. bence okunmaya değer bir kitap.
kamera
Cam Kafeste 7 Soytarı
yildiz
8.3/10 · 69 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
22 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;