Güler Deniz, bir alıntı ekledi.
4 saat önce

Avcılar sabah olmadan kalkar çıkarlar, size nişan alırlar ..
Yalnızlıklarını vurmak için.

Kırılmadık Bir Şey Kalmadı, Özdemir AsafKırılmadık Bir Şey Kalmadı, Özdemir Asaf
Denizsema, Başlangıç'ı inceledi.
11 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Dan BROWN un yine çok beğendiğim bir kitabı. Kitapta bilinmeyen yerler ve olaylar çok fazla olduğunda genel kültür geliştirici bir kitap niteliğinde. Kitapta Edmond KIRSH adındaki bir adam dünyayı değiştirecek özellikle de hiristiyanliği neredeyse ortadan kaldıracak bir buluş icat eder .o gece tam buluşunu açıklayacakken birileri tarafından 8 milyon insan canlı yayında onu izlerken alnından vurulur ve hayatını kaybeder.Edmond KIRSH aynı zamanda Robert Langdon un öğrencisidir. Robert Langdon ve İspanya nin müstakbel kraliçesi Ambra VİDAL bu buluşunu her neyse dünyaya duyurmak üzere yola çıkarlar

can esen, bir alıntı ekledi.
Dün 00:33 · Kitabı okuyor

Bizim gibiler, başkalarının yaşantılarına kısa bir süre için girerler.Uşak rolünde sahneye çıkarlar.Kötü bir yaşantı, fakat iyi bir oyun

Tehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay (Sayfa 150)Tehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay (Sayfa 150)
Doru Yağmur, bir alıntı ekledi.
23 Mar 16:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Evilik üç türlüdür. Ya iki zaaf evlenir, ya iki çıkar ya da iki aşk.

Çıkar ve zaaf evlilikleri, çıkarlar ve zaaflar değişmediği müddetçe sürer. Aşk evlilikleri ise; aşklar, çıkarlar ve zaaflara dönüşene kadar..."

Şeytan'ın Fısıldadıkları, Emre YılmazŞeytan'ın Fısıldadıkları, Emre Yılmaz
ROMANTİK AŞK, Unutulmaz Gece'yi inceledi.
23 Mar 12:44 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Leydiler, Dükler, balolar ve skandallar
Lotti genç, pervasız, akıllı, güzel ve yazmaya çok hevesli ve çok meraklı bir hanım kızımız.
Tabii ki asıl erkeğimiz Kanlı Marki yani Hayden karanlık, dertli, soğuk, mesafeli ama zalim veya zorba değil.
Hayden genç yaşta ilk eşi ile evlenmiş ve bu evliliğinden bir kızı var. Eski eşinin psikolojik rahatsızlıkları varmış ve buna rağmen Hayden Onu çok sevdiği için her türlü tutarsız davranışlarına katlanmış. Hatta bilmeden Onu aldatmasına bile kızamamış vs. vs. Sonra aşka kapılarını kapatmış ama kızı ile problemleri var. Kızı annesinin ölümünden babasını sorumlu tutuyor.
Lotti, hizmetçilerinden duyduğu kadarı ile yan malikanede yaşayan Kanlı Marki'yi merak eder ve Onun takdim balosunun olduğu gece kendi odasının camından çıkıp ağacın dallarından Marki'nin malikanesine camdan girmeye kalkışır ve Merkiye yakalanır ve Kanlı Marki Onu arkadaşının gönderdiği bir fahişe zanneder. Bu esnada arkadaşını gönderdiği gerçek fahişe gelir ve işler karışır. Sonra Lotti baloya geç kalır ve Onun Hayden'in evinde olduğu kendi evinin camından ablası , halası ve eniştesi tarafından görülür. Lotti'nin şerefi iki paralık olmuştur . Hayden Lotti ile evlenmeyi kabul etmez. Lotti'nin eniştesi de düelloya davet eder. Lotti Hayden'e yalvarır Onunla evlenmesi için çünkü eniştesinin ölmesini istemez. Çünkü Markinin çok iyi silah kullandığını duymuştur. Hayden kabul eder.
Sonra bir gün sonra evlenip kırsalda olan malikanesine yola çıkarlar ve eve varınca Lotti Hayden'in bir kızı olduğunu öğrenir. Hayden çok sabırlı davranır ve küçük kız ile ilişkilerini düzenli tutmaya ve kıza yardım etmeye çalışır ve başarılıda olur. Ama Hayden ile aralarında çok sırlar var ve çok soğuklar. Zaten ayrı odalarda kalıyorlar birbirleri ile yemek saatleri dışında karşılaşmıyorlar ve konuşmuyorlar.
Devamını size bırakıyorum. İyi okumalar....
Gizem, romantizm yüklü bir kitap

Governor48-13TR, bir alıntı ekledi.
23 Mar 11:05

"Askerlerini kaçışın olanaksız olduğu noktalara sür ki, ölesiye savaşsınlar. Ölümle karşı karşıya olan bir askerin beceremeyeceği iş yoktur. Ölüm tehlikesi ile karşı karşıya olan askerler de subaylar da güçlerinin zirvesine çıkarlar."

Savaş Sanatı, Sun TzuSavaş Sanatı, Sun Tzu
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
22 Mar 21:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnsan yaşamı, beyin, yürek ya da sinirler tarafından her varlıkta, kim bilir hangi etkiler altında başka başka çözümlenen bir devinimdir. Beyin, yürek, sinir gibi sıradan sözcüklerle ifade edilen bu üç oluşumdan insanlığın sayısız halleri türer ve bu haller, bu üç doğrucu öğenin içinde bulundukları ortamdan bünyelerine sindirdikleri tözlerle az ya da çok başarılı bileşimlerinin oranlarına göre ortaya çıkarlar.

Louis Lambert, Honore De Balzac (Sayfa 62 - Kültür yayınları)Louis Lambert, Honore De Balzac (Sayfa 62 - Kültür yayınları)

Doğruyu bilipte yanlışa,tarafsanız sizde yanlışın bir parçası olursunuz şahsi çıkarlar için toplumun faydasına olan gerçekleri göremezssiniz o yanlışlar mutlaka sizide yutacak bir gün zaman aşar adalet şaşmaz

%99 pokerface, bir alıntı ekledi.
21 Mar 23:38

Yüreğiniz ferah olsun, olabildiği kadar:
En uzun gecelerin de bir sabahı var.
(Çıkarlar.)

Macbeth, William Shakespeare (Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Macbeth, William Shakespeare (Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)