Giriş Yap
Asıl biz teşekkür ederiz varlığına … Kuzey’in güzel insanı …
Bu arada ; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne , günün karanlık saatlerine , ara sıra kopsa da fırtınalara bir gün boğulacağımız denizlere , eski günlere , ne olacağını bilmesek de geleceğe , kötülüklerle dolu olsa bile tarihe , tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara , Donkişotlar’a , ateş hırsızlarına , Ernesto “ÇE” Guevara’ya , yollara - yolculuklara ,sevgililere , sevişmelere sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara , üşürken ısınmalara , her şeyden sıcak annelere , babalara ve tadını bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz . Kötü şeyler gördük . Savaşlar , katliamlar , ölen - öldürülen çocuklar gördük . Kendi dilini , kendi kültürünü , kendisini kaybeden insanlar , topluluklar gördük . Yanan köyler , kentler , ormanlar , hayvanlar gördük . Yoksul insanlar , ağlayan anneler , babalar , her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük . Biz de öldük . Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik Teşekkürler Dünya Kazım Koyuncu 💙
Reklam
X Cemaati Mensubu....
21. Yüzyılda yaşarken hâlâ kız çocuklarını okutmayan aileler var. Çocuklarımız, kendi geleceklerine karar verebilmeli. Ebeveyn olmak çocuklar üstünde her hakka sahip olmak demek değildir. Lütfen eşlerinizin ve evlatlarınızın haklarına, fikirlerine saygılı olun. Kadın bireydir. Çocuk bireydir. Kimse kimsenin her türlü kullanma hakkına sahip olduğu malı değildir.
Medyada kahramanların şiddet uygulayarak sonuca ulaştığını izlemek, çocuklar nezdinde şiddeti kabul edilebilir hale getirmekte ve şiddeti haklı gerekçeye dayandırmaktadır. Programlarda şiddet uygulayanların cezalandırılmaması, caydırıcı bir şekilde karşılık bulmaması ve bu durumun çocuklar tarafından gözlenmesi onların şiddete yönelmesine neden olmaktadır.
Bazı araştırmalarda şiddet içerikli çizgi film izlettirilen çocukların daha sonraki faaliyetlerde oyuncaklarla birbirlerine vurdukları, birbirleriyle konuşmalarında çizgi filmdeki karakterlerini canlandırdıkları gözlenmiştir. Günümüzde medyada yer verilen çoğu haber ve olaylarda suç gerçekte olduğundan çok daha fazla abartılarak sunulmaktadır. Gerçek olayların dışında yapımcıların hazırladıkları çeşitli programlar, diziler ve çizgi filmlerde de aynı yöntemler kullanılarak özellikle çocuklar olmak üzere toplumun her yaş grubu etkilenmekte.
Reklam
"Eger beli bükülmüş yaşlılar, takva sahibi gençler, süt emen çocuklar , yayılan hayvanlar olmasaydı, belalar sel gibi üstünüze dökülecekti." (Müsned, 11/511)
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42