Neslihan, bir alıntı ekledi.
21 dk. · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Başkalarını kendine göre değerlendirmenin ne kadar budalaca bir şey olduğunu her gün biraz daha iyi anlıyorum. Benim,kendimle uğraşmaktan başka herhangi bir şeyle uğraşacak vaktim yokken....

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 70)Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 70)
ozge, Yolun Açtığı Kapılar - Sibirya ve Şamanizm'i inceledi.
26 dk. · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Yazar profesyonel rehberlik yapmakta olup, Sibirya ve şamanlar ile ilgili belgesel çekimi için gittiği yolculuğuna dair izlenimlerini son derece içten bir dille ele almış. Yolun getirdiklerini , kattıklarını anlamak adına iyi bir kitap olmuş. Sanki bir arkadaşınızın anılarını dinliyor, onunla geziyor gibi hissediyorsunuz. Ancak bu kitap için tam bir gezi kitabı yada Şamanizm'i anlatan bir kitap diyemeyiz. Sadece yolculuğun hissettirdikleri ve Şamanizm ile ilgili bir geziden küçük kesitler olarak düşünebiliriz. Bence üzerine çekilen belgeseli izlemekte fayda var. Çünkü kamera arkası böylesine maceralı ve eğlenceli bir yolculuğu görsel olarak izlemek daha da anlamlı olacaktır. Teknolojik gelişmeler ile dünya artık küresel bir köy haline geldi. Coğrafyalar birbirinin aynı olmaya başladı. İnsanlar doğanın parçası olduklarını unutup kendilerini doğanın efendisi sanmaya, bitmek bilmeyen bir hırsla buldukları her şeyi tüketmeye başladılar. Doğa ile bütünleşilen , geleneklerini, özlerini fazla yitirmeyen coğrafyalara uzanmak , okumak keyif ve huzur verici

"Ne tür bir insanın hasta olduğunu bilmektense,
insanın ne tür bir hastalığı olduğunu bilmek
daha önemlidir."
/Hipokrat/

Ali, Prag Mezarlığı'ı inceledi.
28 dk. · Kitabı okumadı · Beğendi · 7/10 puan

Avrupa mentalitesi ve pragmatist yaklaşımını karakterlerinde hissettiren bunun yanında masonik örgütler, karşılıklı nefretler, siyasi olayların görünmeyen tarafları, örgütlenmeler,ihanet ve karmakarışık bir olay örgüsü okuduktan sonra bir şeylerin kafanızda daha iyi oturacağı bir kitap.

A., bir alıntı ekledi.
28 dk. · Kitabı okuyor · 10/10 puan

Bazen affetmek, cezalandırmaktan daha iyi sonuçlar verir.'

Semerkant, Amin Maalouf (Sayfa 471)Semerkant, Amin Maalouf (Sayfa 471)
Ceylan, Halidonların Büyüsü'ü inceledi.
29 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Robert Ludlum'un Jonathan Ryder takma adı ile yazdığı bu eser macera dozu yüksek bir eser. Çok oturaklı, dilinin sade olması ise sizi içine çekiyor.
Olayların Jamaika'da geçiyor olması da ayrı bir hava katmış romana. Entrikalar, maceralar daha neler neler.
Bir Ludlum hayranı olarak bu kitabını da beğendim.

Büşra Ayvazoğlu, Yedi Güzel Adam'ı inceledi.
 30 dk. · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Zarifoğlu; efsunlu ormanın şairi. Bir çok şiirinin arasında kayboldum. Dizelerdeki ahenklerle yüreğiniz türküler çığırıyor. Ahengin içinden geçip dizeleri anlamak için uğraşıyorsunuz ama yaptığınız şey şiirin arasında kaybolmak oluyor.
Şiirleri bu denli etkileyici yapan şeyde bu oluyor sanırım. Şiirin gizemi.
Kitabı ikinci kez okuyunca taşlar daha da yerine oturduysa da şiirleri anlamak için biraz hayal gücü kullanmak gerekiyor.
Bu kitabi okudum bitti diye bir köşeye koyamazsınız. Her okuduğunuzda farklı anlamlar yüklenebilecek mısralarla dolu çünkü. Keyifli okumalar..