Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
224 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Modern ve Postmodern Dönemlerde SOYUT SANAT Felsefesi Yazar: Şule Gece "Felsefe için düşünce ne ise, sanat için de görme olayı o derece elzem ve vazgeçilmezdir. Tıpkı düşüncenin uzun yüzyıllar boyu sistematik bir şekilde...
Soyut Sanat Felsefesi
Soyut Sanat Felsefesi
10/10 · 15 okunma
Belki de büyümek ve çocukluğun sonsuz ihtimallerini geride bırakmak böyle bir şeydi. İlerlemen gerekiyordu, karşındaki yol ne kadar çetin, karanlık ve dar görünse de.
Doğal bir ortamı ıslah ederken,niyetimiz ne kadar iyi olursa olsun kayıplara da yol açtığımızı bir kez daha gördüm.Kendimizi iyiliğin aracıları olarak konumlandırıyoruz,oysa iyilik anlayışımız çoğu zaman kendi dar çerçeveli çıkarlarımızla,kendi isteklerimizle şekilleniyor.
Heyhat ama ne denli dar görüşlü ihtiyatsız yaratıklarız, hepimiz öyleyiz! Ve ne denli sıklıkla bir zevk dolu kadeh ertesi sabah acıya yol açabilir!
Bu öyle bir yol ki, kişi onun üstünde mutlu yürüdüğünü zanneder ama birdenbire aklı başına gelip de çevresine bakınca anlar ki aslında ilerleyememiş, kendi dar çemberinin içinde dönüp durmuş; hem de eskisinden daha telaşlı ve daha şaşkın bir şekilde.
234480
4.798 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.