• Gün doğarken; 
  Martılar çığlık çığlığa uçuşurken boğazında İstanbul’un,
  Bir bahar sabahında,
  Gün doğarken sevdim ben seni.

  Gün doğarken,
  Tabiat yeni yeni uyanırken uykusundan,
  Papatyalar “merhaba” derken sabaha,
  Ben de, uykulu gözlerle “merhaba” dedim hayata.
  Çünkü, bu sabah ben yeniden doğdum.
  Kaybettiğim kendimi, o deniz mavisi gözlerinde buldum.

  Ben, bir İstanbul sabahında,
  Gün doğarken sevdim seni
  Bitmez, tükenmez bir aşkla…
  Henüz sabahın ilk ışıklarında,
  Bir kördüğüm gibi bağlandım ben sana,
  Bir bahar sabahında,
  İstanbul’un o aşk kokan boğazında..
 • 230 syf.
  ·3 günde·Beğendi·10/10
  Çok popüler olan bir şeyin ısrarla empoze edilmeye çalışılmasını itici bulan; herkesle aynı kıyafetleri giymeyi, aynı dizileri ya da filmleri aynı dönemde izlemeyi, aynı kitapları aynı dönemde okumayı vb davranışları takip etmeyen biri olarak, elbette L&M'i de vaktinde izlemeyecektim "herkesle birlikte". Aradan yıllar geçti, insanlar üç beş cümle alıntı yapmak ya da zaman zaman anmak dışında her şeyi unuttu ve bir gün "merakım uyandı" o en sevilen projeyle tanışmaya dair. Tanıştım, âşık oldum. Farklı bir dönemde gelen aşk bana yetti, güzeldi. Tanıştım yazarıyla uzaktan. Sonra aynı isimli kitap geldi. 2018 yazında kırık ayağımla başbaşayken dost oldu bana. O kadar sevdim ki arkadaşlarıma bile hediye ettim alıp. Sonra yazarı daha da sevdim. Dedim nasıl bi kafa bu, neyin zekâsıdır bu! Sanki elime kalem alsam ben yazacaktım aynılarını. Ya da benzerlerini. Dedim bu adamla benim kan bağım mı var yoksa? Ne yakınlık bu? Sevgili Burak Aksak bu defa çok farklı bir tatta, tamamen ters köşe mahiyette, inanılmaz derin, inanılmaz zengin bir emek ortaya çıkarmış. Dönüp dönüp okunur bu kitap, içinde birbirinden bağımsız hikâyeler var ve rast gele açacağın bir sayfa seni alır götürür canın nereye isterse. Bayıldım! Alın, okuyun, alın, hediye edin!
 • Baktım herkes deliler gibi seviyor,
  Benimde bir farkım olsun dedim.
  DUALARIMLA
  Sevdim seni..
 • Ulaşınca herkes sever seni
  Ben ulaşamayınca da sevdim
  Yıldız tozu gibiyken sen
  Ya da Kaf Dağı çiçeği
  Olsun dedim ne yapayım
  Yatıp en erken uykulara
  Rüyalarımda göreyim diye
  Karıştırıp varlığını yokluğuna
  Yokken de varmışsın gibi sevdim...
  Ali Lidar
 • Duy çığlıklarımı be kadın.
  Ben sensiz anım geçsin istemiyorum. Gözlerini göreyim sesini duyayım. Saçmalayayım sen saçmala. Hep mantık olmaz aşta aşk saçmalamayı da gerektirir.
  Merak et beni mesela, deki ne haldedir ne yapıyor ya da ne düşünüyordur. Halimi sor bir kere nasılsın de. Nasıl olduğunu zaten biliyorum deme. Ben duramıyorum sensiz. Az kaldı evet benim kadar az kaldı zaman. Sosyallik diyorsun ben asosyalim bir sana varım. Senden böyle olmanı bekleyemem. Istedim yalan değil bir bana ol bir bana var ol dedim. Ki zaten umurumda değil kimse dedin ama ne bileyim aynı şeyler yine. Ben senin özleminden yanıyorum, parçalanıyorum diyorsun ki sessiz de unutmuşum. Sevilmek istiyorum bende, kadınım tarafından merak edilmek şımartılmak.
  Yok yeminle zehir filan etmeye çalıştığım yok sana gününü dününü nede yarınını. Imkanı yok sana yüreğimin istediklerini bir bir anlatmaya o yüzden her seferinde bana SEN LAZIMSIN demem. Bana bir tek sen lazımsın en duru halinle. Bana bir tek sen lazımsın ne ekmek ne yemek. Göğsünde uyuyup gözlerinde uyanmak.
  Biten bir geceden birlikte anlam yüklemek doğan güneşe. Sokaklarda koşturan çocukları beraber izlemek. Aynı bardağı kullanmak su içerken. Aynı gök yüzüne bakıp kokunu çekmek. Ben seni felaket ÖZLEDİM. Ben seni annenden bile çok sevdim. Ben sana aşığım yanıyorum uğruna yoluna eriyorum alevi haykıran mum misali be kadın.
 • 144 syf.
  ·2 günde·Beğendi·10/10
  SEVGİME KARŞILIK BEKLEYEREK SEVDİM SENİ

  “Aşk birazda kavuşamamak, görememek, dokunamamak… İstemek sadece istemek…”

  “Gözlerinize baktığınızda bir insanın hikâyesini tam bilemeyebilirsiniz ama onda bıraktığı izi görmek isterseniz görürsünüz.”

  “Yar arayışı, siparişe göre gelen bir şey değildi. Ansızın ve amansız gelmeliydi. Bu olduğu zaman aşk, bu olduğu zaman samimi olabiliyordun.”

  Cengiz ağabey, Nilüfer abla, Güzin, Yusuf, Ceylan, Tolga Sazcı, kuaför Füsun, camcı Hüseyin, fotoğrafçı Selim, Bahar, Recep, Ayşe, Rüya, Ömer, Seçil, Remzi, Suriyeli çocuk Osama, Burcu, Selin, Vahide, bodur Deniz, Azize, Soner, Taylan, Tuğba, Davut bey ve Figen hanım ile birbirinden değişik hayatların içinde yer aldım. Onlarla birlikte kimi mutlu oldum, kimi üzüldüm, kimi de kızdım…

  Eserde yer alan Füsun ablaya helal olsun dedim. Tek başına mücadele etmesine hayran kaldım. Onca yaşanılandan sonra, sevdiğine yıllar sonrası yaptığı davranışları her insanoğlu yapamaz. Füsun her zaman farklı açıdan baktı yaşanılanlara. Yaşanan bütün olumsuzluklara, acılara farklı anlam katarak sonrasında ona gelenlere şükretmesi ve hayata kaldığı yerden Recep ile birlikte bir fazla olarak devam etmesi ne güzeldi. Yalnız eserde Ceylan’ın arkadaşı o Rüya var ya o Rüya ona nasıl kızdım bilemezsiniz. Onun yaptığı davranışları okudukça saçını başını yolasım geldi… Yusuf’un Tolga ile konuşmasında Ceylan ile ilgili düşüncelerini söylediğinde eyvahlar olsun dedim ve bizim kız gibi bende üzüldüm, hatta kahroldum…

  Cengiz ağabeyin de hikâyesi ayrı bir dram… Bahar’a olan sevdasının yıllar geçse de unutulmaması ve aşkını içinde saklaması beni de geçmişe götürdü ve o hislerle okumaya devam ettim. Aşk bir yüreğe sızdıysa yıllar geçse de onu içinden atamıyorsun… Mahallede çaycıda çalışan Suriye’li çocuk Osama ile ilgili Ceylan’ın yaptığı davranışlar ne güzeldi. Onu dışlamadan bazı bilgiler öğretmesini takdir ettim. Yaşadığı karşılıksız aşk sonrası hayatına akıllıca yön verip doğru seçimler yaparak mutluluğu yakalaması ne büyük bir mutluluktu. İlerleyen yıllarda Tuğba’nın yaşadığı sorunlar sonrası yaptığı eylemin Ceylan’a anlatılırken Tuğba’yı üzen kişinin ismini duyunca şok oldum… Nereden nereye bağlantı…

  Eseri severek okudum ve 144 sayfaya farklı farklı hayatlar sığdırmış yazarımız. Yalnız eserde ufak tefek yazım hataları vardı, diğer basımlarda düzeltilirse daha güzel olur. Yazarımızın eline yüreğine sağlık. Nice güzel eserler ile birlikte olmak dileğiyle.

  #dilekerleten #sevgimekarşılıkbekleyereksevdimseni #okudumbitti