Bahar Turan, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Öyle ki, zaman kimi zaman gölgesini denize bırakmış, kocaman, kasvetli bir dağ olarak çıkıyordu artık karşıma.Kimi zaman hışımla inen bir deli yağmur olup gövdemi tepeden tırnağa sırılsıklam ıslatıyor, kimi zaman insanın bakışlarını aydınlığıyla geri püskürten bembeyaz bir kar halinde birikip bütün yollarımı kapatıyor, kimi zamanda uğul uğul uğuldayan uçsuz bucaksız bir orman kılığına girip beni ısrarla derinliklerine, o uğultuların gitgide sessizliğe dönüştüğü ıssız yerlere çağırıyordu.

Bin Hüzünlü Haz, Hasan Ali ToptaşBin Hüzünlü Haz, Hasan Ali Toptaş
Melda, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Seni seviyorum. Deli gibi değil, gayet aklı başında olarak seviyorum.

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Maria Puder)Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Maria Puder)
ozakiabi, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çile dediğim şey, yazı yazmak değil, o gazetelere girip çıkmaktı. Benim o çevrede çilem, kadın yazar olmaktı. O yokuşu, bu yüzden istemeyerek çıkardım. O gün, bir kadın yazar olmak şöyle bir şeydi: Yazı işleri müdürünün odasına girersiniz. Dost olurdunuz. Kadın olduğunuz için gözler tümüyle sizdedir. Projektör gibi üzerinize yapışır her bir göz. Diğer masallardaki insanlar bırakmazlar. Onun için ben, hikayemi bırakıp bir an önce kaçmaktan başka bir şey düşünmezdim. Öbür genç kadın yazarlar da Babıali'de aynı şeyi hissetmişlerdir. Yazınızın yerine sizinle ilgilenmeye başlamaları, beni müthiş deli ederdi. Yüzlerine bakamazdım.

Peride Celal

OT Dergi Sayı: 02, KolektifOT Dergi Sayı: 02, Kolektif
Merve Y, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor

Seni görmemeye dayanamam.
Aklim sende kalır.
Kalbim sendeyken bir de aklımda sende kalırsa, beni deli diye kapatırlar bir yere.

Köşe Başında Suret Bulan Tek Kişilik Aşk, Güray Süngü (Sayfa 35)Köşe Başında Suret Bulan Tek Kişilik Aşk, Güray Süngü (Sayfa 35)
Hüzünlü Palyaço, bir alıntı ekledi.
3 saat önce

Ölmüştü!
"Korkudan yere çöküp deli gibi çığlık atarak merhamet dilendi ama bıçağımı çektim ve bana itaat edip hapı yutana kadar bıçağımı boğazına dayadım. Ardından, ben de öbür hapı yuttum ve birkaç dakika sessizce ayakta durup, kimin yaşayıp kimin öleceğini görmek için birbirimizin yüzüne baktık. İlk sancıların etkisiyle, zehrin kanında dolaştığını fark edince, yüzünde beliren o ifadeyi asla unutamayacağım. Yüzündeki ifadeye kahkahalarla güldüm ve Lucy'nin alyansını gözünün önünde tuttum. Ölümü ani olmuştu çünkü alkaloit kana hızlı karışmıştı. Acıdan tüm bedeni kasıldı; ellerini ileri uzatıp sendeledi ve ardından, boğuk bir ses çıkartarak yüzükoyun yere düştü. Ayağımla onu sırtüstü çevirdim ve elimi kalbine götürdüm. Nabzı atmıyordu. Ölmüştü!

Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Epub)Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Epub)
Hüzünlü Palyaço, bir alıntı ekledi.
3 saat önce

Seni adi yaratık!
''Seni adi yaratık!' dedim; "Salt Lake'den birçok yere, Saint Petersburg'a, oradan da buralara kadar sizi takip ettim ve her seferinde elimden kurtuldunuz. En sonunda, peşinizden koşturmam bir son buldu. Ya sen ya da ben yarın sabahın ilk ışıklarını göremeyeceğiz.' Ben konuşurken korkudan iyice büzüldüğünü ve yüzündeki ifadeden, benim deli olduğumu düşündüğünü görebiliyordum. İntikam saati gelmişti. Şakaklarımda beliren damarlar kuvvetle atıyordu. Birdenbire burnum kanamaya başladı. Eğer burnum kanamasaydı, öldürücü bir kalp krizi geçireceğim muhakkaktı.

Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Epub)Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Epub)
Hafif SIYRIK, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Seni seviyorum... Deli gibi değil gayet aklı başında olarak seviyorum.''

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin AliKürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali
Meryem Özalp, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor

"Sen, içimdeki rüzgardan korumak zorunda olduğum buna rağmen bazen sadece senin üzerine estiğimsin.."

Bir Deli Ayaz, Zeynep Saraç (Sayfa 395)Bir Deli Ayaz, Zeynep Saraç (Sayfa 395)
Hüzünlü Palyaço, bir alıntı ekledi.
3 saat önce

"Saat on ikiye geçmiş, bire geliyordu, fırtınalı ve soğuk bir geceydi, rüzgâr deli gibi esiyor ve bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyordu. Dışarının kasvetli olmasına içten içe sevinmiştim - o kadar sevinçliydim ki duyduğum bu sevinçten dolayı neredeyse çocuklar bağıracaktım.

Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Epub)Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Epub)