Suskun saatlerden sürüklenen
Deli kızın gözleri
Ve mum üstü bırakılan avuç içi...
Kabuk bağlamayan sessizliğiyle
Bir sevda mevsimini sığdırır
Karanlık geceye.
Yenik düşmez açık pencerelerden
Sızıp gelen deli rüzgarlara
Gündüzün gurbetini yaşatan gecenin
Karabasanlarına yenik düşmez
Deli kızın gözleri...

Demet Delikanlı
08.01.2018

Farkhunda, Ya Tahammül Ya Sefer'i inceledi.
 29 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitapsız kütüphane günlerinden biri miydi? "Sanıyorum, öyleydi ama günlerden kısmı için bu". Ders arası vermiş Selim abinin yanına oturmuştum, o öyle bir şeylerle uğraşıp dururdu bütün gün. - Selim abi, tahammülde misin, Seferde mi?
-Her ikisi de demişti. Ne mantıksa artık ben de :Tamam, diye karşılık vermiştim. Delikanlı çağının verdiği coşkusuyla dünyayı ben kurtaracağım, diyenlerin mersedeslere binince davalarının yerini yeni zevk anlayışlarıyla, değiştirdiğini farkettiniz mi? Herkesin ailesinde muhakkak olmuştur böyle biri, yok demeyin size belli etmemiştir demek ki. Paltosu içinde elinde bir demet bildiri, belki başkalarını da davet edecek bir mekan hatta fikrini bağıracak bir dergi kurması pek muhtemeldir. Çünkü insanoğlu gördüğünü benimseyerek de ilerleyebilirmiş.Zamanı var elbet, bir gün gelir uğrarız dediği yerlere yalnızca cenaze itibariyle adım atmanın göğüste belirttiği soğuk künt ağrıyı da görmüş olduk. Buram buram loş bir odada tütün saran bir bir fikriyatçının kokusunu üzerime sinmiş de bitirmişim kitapı. Bitince içimde kalan bir soru tümleci, şimdi bu davayı kim omuzlanacak? Veysel mi, İlhan mı yoksa mezarında yatanlar mı?

Emine irge, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
 28 Nis 2017 · Kitabı okudu · 31 günde · Puan vermedi

Çok kötüydü. 1000kitap' ta beğenilmesine şaşırdım. Berbattı. Eskiden şiir okuyamama kabuslarımdan biriydi böyle şiirlerle karşılaşmak. Aklıma gelen başıma geldi. En azından iki kitap çıkarmayarak bana bir iyilik etmiş oldu şiirin sadece aşk la mı yazılabilir olduğunu söyleyen kadın :)

Yazarın Kitap Ayracı, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
10 Nis 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap okumak bir hobimdir. Roman, hikaye, şiir vs. Okuduğum her kitap beni başka diyarlara, farklı duygulara, yeni hayatlara götürüyor... Şiirin bende başka bir yeri vardır. Okuduğum bu şiir kitabınında benim için ayrı yeri var. İki yazarın iki kitabını okumaktan zevk duydum. Okuduğumda beni farklı duygularla sardı her iki kitap . Yazarların mürekkebi ancak bu kadar güzel akar dedim kendi kendime ve kitapların imzalı olması bambaşka bir duygu ve heyecan verdi. Herkesin okuması gereken bir kitaplar diye düşünüyorum. Yazarların emeğine sağlık diyorum dua ve selametle ...

Mehmet Aldemir, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
 09 Nis 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

İki ayrı şiir kitabı birleştirilmiş; ama isim olarak güzel bir uyum sağlanmış "Yar Hüznüyle Geldi, Vedasız Gitti…"
"Yakınlar uzaklaştıkça", "olmayan sevgiliye gelme" diyecek kırgınlıklar yaşandığında, "dil sessizlik mührüne vurulduğunda", "akıldaki kelimeler gönle ağır geldiğinde" bu şiirler dökülüyor demek ki yürekten... Ayrılık, yalnızlık, hüzün ve bazen mutluluk içeren şiirleriyle Demet Delikanlı'ya; ve hayat üzerine kısa - öz nasihatler içeren, aşk, özlem, sevgi duygularını yürekten bize yansıtan Sevil Kıran Arslanoğlu'na bir okur olarak teşekkür ediyorum. Tüm şiir severlere tavsiye edebileceğim eserlerinin devamının gelmesi dileklerimle...