Suskun saatlerden sürüklenen
Deli kızın gözleri
Ve mum üstü bırakılan avuç içi...
Kabuk bağlamayan sessizliğiyle
Bir sevda mevsimini sığdırır
Karanlık geceye.
Yenik düşmez açık pencerelerden
Sızıp gelen deli rüzgarlara
Gündüzün gurbetini yaşatan gecenin
Karabasanlarına yenik düşmez
Deli kızın gözleri...

Demet Delikanlı
08.01.2018

Farkhunda, Ya Tahammül Ya Sefer'i inceledi.
 29 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitapsız kütüphane günlerinden biri miydi? "Sanıyorum, öyleydi ama günlerden kısmı için bu". Ders arası vermiş Selim abinin yanına oturmuştum, o öyle bir şeylerle uğraşıp dururdu bütün gün. - Selim abi, tahammülde misin, Seferde mi?
-Her ikisi de demişti. Ne mantıksa artık ben de :Tamam, diye karşılık vermiştim. Delikanlı çağının verdiği coşkusuyla dünyayı ben kurtaracağım, diyenlerin mersedeslere binince davalarının yerini yeni zevk anlayışlarıyla, değiştirdiğini farkettiniz mi? Herkesin ailesinde muhakkak olmuştur böyle biri, yok demeyin size belli etmemiştir demek ki. Paltosu içinde elinde bir demet bildiri, belki başkalarını da davet edecek bir mekan hatta fikrini bağıracak bir dergi kurması pek muhtemeldir. Çünkü insanoğlu gördüğünü benimseyerek de ilerleyebilirmiş.Zamanı var elbet, bir gün gelir uğrarız dediği yerlere yalnızca cenaze itibariyle adım atmanın göğüste belirttiği soğuk künt ağrıyı da görmüş olduk. Buram buram loş bir odada tütün saran bir bir fikriyatçının kokusunu üzerime sinmiş de bitirmişim kitapı. Bitince içimde kalan bir soru tümleci, şimdi bu davayı kim omuzlanacak? Veysel mi, İlhan mı yoksa mezarında yatanlar mı?

Visal..., Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
08 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap iki şairin şiirlerinden oluşuyor. Sevgili Demet Delikanlı ve Sevil Kıran Arslanoğlu'nun duygulu ve içten dizeleri yüreğe ince ince işliyor. Şiirlerde bütün duygular var. Aşk, hüzün, sevda,acı ve mutluluk... Mürekkebin emekle aktığı dizeler için şairlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Ayrıca adıma imzalı olarak hediye edildiği için kendilerine teşekkür ederim.

Visal..., bir alıntı ekledi.
08 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bin yerinden vurulur, bin kere yeniden doğarsın.

Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti, Demet Delikanlı (Sayfa 8 - Tilki kitap)Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti, Demet Delikanlı (Sayfa 8 - Tilki kitap)